Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom 1 éves múlt, még...

Kislányom 1 éves múlt, még mindig szopizik! Laktató neki, vagy csak a nyugalom miatt kell neki?

Figyelt kérdés

Éjszaka egyszer, reggel, délben és délután is egyszer szopizik. Így napi négyszer!

Még egy kérdésem lenne: meddig kell neki forralt vizet, vagy babavizet adnom? Adhatom neki a szénsavmentes Szentkirályi ásványvizet?


2010. aug. 2. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ha jól emlékszem 1 éves kora után már nem forraltam fiamnak a vizet és szerintem nyugodtan kaphat szentkirályi ásványvizet.

A szopiról annyi, hogy 1 évesen már szinte mindent, vagy mindent esznek a picik. A szopi megnyugtatja na meg azért megvan a napi egészséges tejcsiadagja is.Én fiam még 2 évesen is ugyan így, napi 4x szopizott (akkor lettem várandós és hirtelen le kellett választani). Azon kívül amit szopott nem volt hajlandó más, bolti, tejet meginni, pedig egyéb tejtermékeket meg szerette.(kakaót se ivott) Szóval nyugtató+ tej egyben. :)

2010. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az anyatej továbbra is ugyanolyan jó minőségű, mint a babád 1 éves kora előtt, hiszen az mindig a kicsi igényeihez alkalmazkodik mind mennyiségben, mind minőségben. Ahogy egy szoptatáson belül is változik az összetétele, úgy a baba korával együtt is változik. Az én kislányom 1 éves volt, mire említhető mennyiséget evett a szilárd ételekből, a többit az anyatej fedezte, mégis nagyon jó súlyban van máig, semmiféle hiánybetegsége nincs. Most 23 hónapos, még napi 4-5 alkalommal minimum szopik és 18 hónapos kora óta kb. 1,5-2 kilót biztosan hízott, pedig nem egy nagyétkű kislány.

Én a vizet kb. 11 hónapos kora óta nem forralom, igaz, nálunk jó minőségű a csapvíz is. Babavizet eleve nem vettem, megelégedtem a jól bevált forralással is :) Az ásványvizeknél olyat keress, aminek alacsony az ásványi anyag tartalma!

2010. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Laktató. Nekem este 8-kor volt szopi, majd reggel megint és csak 11-kor kaptak először enni, tehát fél napig csak a szopi volt a kaja. Sose voltak éhesek, nem reklamáltak...
2010. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

Az én kislányom az anyatejen kívül egész nap eszik. Valami mindig van a szájába. Nem azért, mert nem elég neki az anyatej egy evésre? És így meg nem eszik sokat? Anyatejen kívül eszik 9 körül reggelit, 2 körül ebédet, 5 körül anyatejen kívül gyümölcsöt, vagy krémtúrót, joghurtot, este tejpép utána alvás.

85 cm és 12 kg. Szóval ez szerintem sok! Vagy nem? Ha nem adok neki enni, akkor üvölt.

2010. aug. 2. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok, jó husiban van a leányzó :) Az enyém 1 évesen 10 kiló és 74 cm volt... a tiéd ehhez képest nagy, de magas, úgyhogy arányosan nagyobb. Persze, a lelküknek is kell a cici, meg az összebújás, de a tápértéke is megvan. Az én lányom pl. mint írtam, elég sokat hízott így szopival is... 18 hónaposan már 12 kiló volt, azóta is biztosan legalább 1,5 kilót.
2010. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én 2 éves koromig szopiztam és semmi baj sőt e miatt egészségesebb vagyok a tesómnál mert én kb 4-5 évente betegszek meg.
2010. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!