Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg vannak 6hónaposan...

Tényleg vannak 6hónaposan "tipegő" babák? Nem azt mondom, hogy hazudik aki írja, de nekem ez hihetetlen.

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
A "tipegő"-re azt érted,hogy felkapaszkodik és lép 1-2 lépést kapaszkodva! Én már láttam ilyet! Az én lánykám 7 hónaposan kezdett mászni stabilan ülni majd csak ezután kapaszkodott fel és lépegetett.
2009. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Az én fiam sem volt még 7 hós amikor felállt,és nem volt egészen 10 hós amikor elindult.De ez eléggé ritka,és nem marad le semmiről az a baba sem aki később kezdi.A lányaim 9-10 hósan álltak fel,és 14 hósan jártak.

Egyébként az anyukák szeretnek túlozni is,állandóan rivalizálnak egymással.Nem tudom mi értelme van.Engem még a gyerekek súlya idegesít nagyon,nem értem miért örülnek annyira ha hatalmas gyerekük születik,vagy jobban hízik az átlagnál.Nem is szép nem is egészséges.De úgy látom nagyon büszke akiken óriás bébije van.Nekem a legkisebb nagyobb baba a többinél,igyekszem kevésbé hizlaló ételekkel etetni,és nem nagy adagokkal,mert nem szeretném ha elhízna.Sokan meg ennek örülnek.Aztán később meg lesz egy csomó probléma miatta.SSSSSS érthetetlen.

2009. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Egy ismerősöm babája is "tipegett" 6 hósan.Már magától felállt a kiságy rácsába kapaszkodva.Az anyukája kivette az ágyból,derekánál fogva maga elé állította a kicsit,és amikor felemelte a lábát,akkor úgy igazította,hogy előre haladjanak.Büszke volt rá,hogy már megy a gyerek.Nem lehetett meggyőzni arról,hogy ez árt a baba lábainak.És Persze dicsekedett mindenkinek,hogy az ő gyereke már megy.

Aki ezt írta,az is ilyen anya lehet.8-9 hósan van már

,aki elindul,de 6 hósan nincs.

2009. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Mit értesz tipegő babán?

Általában az erőszakosan rákényszerített testtartások, mozgások (ültetés, babahordozó, bébikomp, két kézen fogva "járatás" vagy inkább vontatásnak nevezném) következményei.

Persze vannak babák, akik nincsenek ültetve stb, mégis 7-8 hósan felállnak és bútorba kapaszkodva lépkednek oldalra, ez teljesen normális!

Szóval attól függ mit értesz tipegés alatt :)

2009. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Valójában nincsenek:)

Akik "régebbi" babás anyukák, nagyik, egyszerűen elfelejtik, szépítik hogy mikor mit csinált a babájuk. Nem hazudnak, csak rosszul emlékeznek:)

A másik eset, hogy mit nevezünk tipegésnek, ülésnek, járásnak stb...

Van aki tipegésnek nevezi, ha tartja a babát, aki a lábacskáival teper közben. Van aki ülésnek nevezi ha párnával körbetámogatva "stabilan " üla a baba.

Minden fejlődési szakasznak megvan a maga ideje.Ez nem verseny, és nem is a szülők dicsősége ha valamit hamarabb csinál a baba az átlagnál. Szóval elégfelesleges a lódítás szerintem!

2009. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

itt olvastam valamelyik hozzászólásnál, hogy 6hós és feláll és kapaszkodva ugyan, de odalépeget apuhoz.

én fiam 1éves,még önállóan nem jár, de nem is sétáltatom, (fárasztó is lenne)butorok mentén kapaszkodik.

ha rá gondolok milyen volt 6 hósan ( pedig 7hóstól felül,mászik,8hóstól feláll,és kapszkodva lépeget)hihetetlen,hogy ugyanezt megtegye,mint egy 1éves.

2009. aug. 19. 22:42
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Lehet,hogy hihetetlen de igaz is lehet akár!Az én kislányom 4(!) hónapos és reggelente felkapaszkodik az ágyrácsvédő textilen,és ül egyedül!Ha a ruhánkba meg tud kapaszkodni,akkor önállóan feláll,és 2-3 percig áll egy helyben.Nem tudhatom hogy 2 hónap múlva fog-e járni,de ha így folytatja...És lehet azt mondani hogy hazudok,de mi értelme lenne,nem is ismertek engem.:)))Az én védőnőm az ki van akadva a babám akaratosságán,mert ha vizsgálni akarják,akkor megkapaszkodik a védőnéniben és ücsörög.Jó,az én babám ritka példa,ez tény,de mégis IGAZ!Szép napot nektek!
2009. aug. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Ez igaz itt vagyok én .. anyám szerint már 6 hónaposan felálltam és nem sokkal később már mentem is..
2009. aug. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Lehet hogy van,de miért is baj ez?A babák nem egyformák,és mint valaki irta,mindeki másnak értelmezi a babája mozdulatait.Ha egy 2 napos csecsemőt felemelsz a földre teszed a lábát el kezd menni.na!!akkor ő most megy?Van bennük egy reflex ami mozgatja az izmokat,ezek elég sokáig működnek,de késöbb elmúlnak,és majd jön a tudatos,sját izomból,erőből valő felállás.A mamák meg tényleg szépítenek,és túloznak.Jót tesz az egónak.én ezeket már simán elengedem a fülem melett,és csak az én gyerekemre koncentrálok,és sosem dicsekszem mit mikor csinált,csinált a babám.Mi tudjuk látjuk és nagy öröm ez nekünk,másnak ugy sem az.
2009. aug. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
2. válaszolónak: nem hiszem hogy egészségtelen lenne, ha egy anyatejes baba nagy súlyú. Ez hülyeség. Az enyém 4100 grammal született, nyilván nem 6 kg fél évesen, hanem 9, de ez nem azt jelenti hogy kövér és nem egészséges, főleg hogy anyatejes.
2009. aug. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!