Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik 6hónaposan kezdték el a...

Akik 6hónaposan kezdték el a hozzátáplálást, miket adtok már a 7 hónapos babátoknak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Eddig csak gyümölcsöket kapott: alma, őszi- és kajszibarack, meggy, gesztenye. 7 hónaposan kezdtem adni a zöldségeket: répa,sütőtök, cékla,krumpli. eddigre még egy étkezés se volt kiváltva, még mindig igényelte minden étkezés után a szopizást.
2011. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi is szopizunk állandóan.A céklát és a gesztenyét milyen formában adtad először?egyedül készíted az ételeket vagy adsz üvegeset is?bocsi a sok kérdésért,de első baba és minden érdekel.
2011. jún. 25. 15:56
 3/10 anonim ***** válasza:
ez így OK. én kb másfél hónap alatt tudtam kiváltani az ebédet,onnan viszont már gyorsan megy. ráérez a baba finom ízekre és egyre kíváncsibb is lesz rájuk. én haladok az ő tempójában. most lett 10hós és a 10órai,ebéd,uzsi kiváltva,bár utána szomjas és cicit kap.
2011. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ja,és húsit adtál már neki?én adtam üvegeseket.csirkehús valamivel.de már inkább szeretném magam elkészíteni az ételeit
2011. jún. 25. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:

én üvegeset adok csak neki,mert nem eszi meg a főztöm :)

enyém is cicizik mindig. kb 8hós volt amikor először húst kapott,nem igazán szereti,úgyhogy csak ritkán adok.

gesztenyét, n túró rudiként adtam (van olyan,ami gesztenye rúd,csokival bevonva) :) - 2.voltam

2011. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
:)nem baj,majd megszereti a te főztöd is.egyébként olyanok,hogy kuki meg babapiskóta,babakeksz,ezeket mikortól adtátok?mert nekem még csak ezeket a püréket ette és én nem merek neki adni semmi darabosat meg kukikat,mert félek,hogy megfullad tőle
2011. jún. 25. 16:10
 7/10 anonim ***** válasza:

kukit nem adok,mert hülyeségnek tartom.

babapiskótát 9hósan kapott először,amikor el kezdett jönni a felső2foga. nem eszi meg,csak odadörzsölgeti

2011. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja még annyi.hogy amit kinéz a számból és ehet,azt megkóstoltatom vele :) a darabostól ne félj,ha nem megy neki,kitolja a nyelvével. legalábbis nálunk így van.
2011. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok: Legtöbbször én főztem, üvegeset csak akkor kapott, ha utaztunk vagy nem volt időm főzni. Gesztenye: natúr gesztenyét szoktam venni, azt megfőzöm, a krumplit szintén. Amikor kész, főzőlével vagy anyatejjel turmixolom.

Cékla: Fiatal, nem túl nagy céklát alaposan megmostam, kicsit megszurkáltam villával. Alufóliába csomagoltam és sütőben megsütöttem. A krumplit a szokott módon megfőztem, hozzátettem a puha céklát és szintén tejjel vagy főzővízzel turmixoltam.

Húst csak 8 hónapos korától kapott a lányom. A glutént is csak akkor vezettem be, bulátát kapott meg akkor kezdtem liszttel sűríteni az ételeit. Babakeksz, meg ilyesmi nálunk nem volt, fölöslegesnek tartom. Számomra még a túró rudi is fura ennyi idősen, bár ti tudjátok :) Pedig nem vagyok paramami, így a 4. gyerekkel :)

2011. jún. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2011. jún. 25. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!