Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek azt, hogy nem...

Hogy viselitek azt, hogy nem mehettek sehova? 7 hetes a babám de én elég rosszul. Persze tudom, ez ezzel jár.

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel sajnos nem vagy egyedül. Én sosem voltam egy nagy csavargó, inkább otthonülő típus, de még engem is megvisel. Most 10 hetes a fiam, de néha nagyon rossza bezártság és a kiszolgáltatottság. Engem pl. az zavar nagyon hogy milyen komoly probléma mondjuk egy sima bevásárlás. A nagy babakocsival nem férek be, vagy a kosarat nem tudom vinni, tök macera. Kitartás. :)
2009. aug. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még szoptatsz, akkor kérj meg valakit, hogy vigyázzon a manóra míg te elmész egy fodrászhoz, manikűröshöz két szopi között. Ha tápszeres a baba több időre is ráhagyhatod valakire aki megeteti. Akár este is. Én már 6 hetes korától vittem magammal hordozóban, persze nem tömeggyilkos helyekre. Ja és sétálj vele sokat babakocsival, nem leszel úgy bezárva.
2009. aug. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne zárd be magad! Menj sétálni, bevásárolni (ide mondjuk kísérettel). Most pl.sok szabadtéri program van a városokban, nyugodtan menjetek el. Én már 1 hetesen vittem babakocsival sétálni. (májusi baba)

Ha bezárkózol, könnyen depressziós lehetsz, ne tedd, inkább menjetek mindenhova!

2009. aug. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi hordozóban délelőttönként jártunk a Spar-ba bevásárolni. Akkor nincsenek sokan (vidék). A hordozót csak betettem a kocsiba és nem kell külön kosarat vinni.
2009. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
aHogy növekszik, jobban kitárul nektek a világ, ez csak az első pár hónapban ilyen nagyon otthonülős dolog!:) arra gondolj, hogy ez az állapot egyáltalán nem végleges! Addig is csavarogj, sétálj vele naponta többször.
2009. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell ezt ilyen tragikusan felfogni, ne azon keseregj, hogy istenem, be vagyok zárva, hanem örülj a babádnak, annak a sok apró csodának, ami nap mint nap történik, tanul valami újat, felfedezi a világot! Nagyon gyorsan elrepül az idő, most élvezd ki! Lesz még idő, mikor mehetsz újra erre-arra.
2009. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Legjobban az zavar, hogy a párom mindig csavarog nélkülem.
2009. aug. 19. 17:38
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Én még nem szültem, de nem értem: miért vagy bezárva a lakásba? Ki gátol meg abban, hogy kimenj? Különben is nyár van! Az én babám télen fog születni, akkor talán én is meg leszek ijedve, de nyáron miért nem lehet kimozdulni?


Attól is függ, hol laksz. Mi a város szélén lakunk, busszal 10 perc és egy hatalmas parknál vagyunk, ott fogunk sétálni a köv. szopiig, el lehet kerekezni attól a parktól anyukámékig is, ott lehet szoptatni. Ha már kihagysz egy-egy szopiztatást, messzebbre is lehet menni. Én számlát fizetni, meg mindenhova fogom majd vinni a picit. Vásárolni nem, mert azt apucival intézzük együtt, kéthetente egyszer, de a Metró gyalogosan is csak félórás séta tőlünk...


Egy barátnőm volt mindig begerjedve, hogy ő állandóan otthon ül, és sehova sem tud kimozdulni, pedig az áramszolgáltató is közelebb volt hozzá, mint hozzám, a környéke tele volt parkokkal, és a lánya sem volt pici. Eszem ágában sem lesz otthon ülni a babával! A központba még egy teraszra is kiülhetek majd a barátnőimmel, a kicsi meg ellesz a gyerekkocsiban addig. Nem értem, mi a probléma!


16 hetes pocis


UI. Mondjuk, 7 hetesen tényleg nem könnyű, dehát apucival sem mehettek ki hárman? Vagy te nem ilyen kimozdulásokra gondolsz?

2009. aug. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia:)Na itt a baj,hogy Ő csavarog Nélküled,ami persze tök érthető,az enyém is csavarog nélkülem...Nekem 7hetes a babám,rengeteget sétálunk,bár először nagyon furcsa volt,évek óta csak kocsiba ülök,de jót tett a lelki világomnak.Szeretek egyedül sétálni a babával,menni kell!!!!
2009. aug. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért pontozzátok le a válaszokat, aki nem kesereg együtt a kismamival, kigolyózzátok?


Ne mondjátok, hogy az ember nem mozdulhat ki egy 7 hetes babával,dehogynem, én vittem őket mindenhova magammal.Az, meg, hogy egyedül nem csavaroghatsz naponta, istenem, ez az anyasággal jár, és ahogy írtad- írtátok-nem tart örökké. Talán van nagyszülő a közelben, vagy ismerős, vagy az apuka, akire hagyhatod 1-2 órát, addig menj futni, kirakatokat nézni, manikűröshöz. vagy bárhova. Én kb. havonta 2x kaptam egy ilyen kimenőt,ilyenkor annyira fel tud töltődni az ember egész rövid idő alatt, el sem hinnéd!

Beszélj a férjeddel, családdal, mondd el, hogy szükséged van néha a szabad levegőre,segítsenek.


Az anyaságot átélni kell, nem túlélni!


Ninu

2009. aug. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!