Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne őrüljek...

Mit tegyek, hogy ne őrüljek meg a kisfiamtól?

Figyelt kérdés
13hónapos a kisfiam.Első perctől borzalmas alvó én a terhességem végétől számítva nem aludtam egyet normálisan.Éjszakánként van,hogy 10-15ször is felkel és ez komoly.elmentünk nyaralni előtte egész szépen beállt,hogy kb 3-4szer kelt csak fel és aludhattam a másik szobában a férjemmel.nyaralás után felborult minden és mióta hazajöttünk 2hete csak kínlódom.tegnap pl hajnali egytől üvöltött addig amíg magam mellé nem tettem,ezzel nem is lenne gond ha nem túrna ki az amúgy is egy személyes ágyról és nem kellene nyomorogva aludni,nem beszélve arról,hogy minden rezzenésére felkelek így az nekem minden csak nem alvás-pihenés.nem szeretem siratni de most már felrobbanok,mert most pl 22órakkor azt mondta,hogy kész és nem akar megnyugodni.Én meg már tönkre vagyok menve,mert egyfolytában ezt csinálja.Már kapott homeos bogyót a fogára,meg dentinox gélt is,meg vizet,tápszert,simogattam és mégsem akar elaludni.Már magára hagytam,hogy akkor ordítson,mert ez már nemnormális amit művel.Mit tegyek,hogy rendeződjön ez és nem rokkanjak bele???tudom pihennem kellene,hogy türelmesebb legyek,de ha nem alszik még egy órát sem,hogy pihenjek?Mikor már épp pihennék akkor sír fel állandón,olyan vagyok mint egy zombi,mint aki egyfolytában másnapos.segítségem nincsen a férjemet nem fogadja el éjjel.nagyik messze vannak...
2009. aug. 14. 22:21
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Elmondom nálunk hogy alakultak az éjszakák, mert van hasonlóság a tiétekkel.

6-7 hónapos koráig a saját ágyában aludt a kisfiunk, 3 óránként ébredt, megszoptattam, visszaaludt.

Később, talán a fogzás miatt, éjjel vagy 10-szer kellett kelnem hozzá, ha Apa ment be hozzá, ugyanúgy sírt tovább, de tőlem sem a simogatást várta meg a puszikat, csak a cicit... Nem bírtam az éjszakai túrákat, átköltöztem a fiunk szobájába és egy nagy szivacson mellette aludtam vagy 2 hónapig.

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, sikerült megoldanunk HUMÁNUSAN a helyzetet.

Első körben az volt a célunk, hogy az Apukája jelenléte is meg tudja nyugtatni, utána az, hogy ne szopizzon éjjel ilyen sokszor.

Azt kezdtük el csinálni, hogy az esti lefekvése után ha megébredt (este 9-kor, 10-kor), akkor Apukája ment be hozzá. Persze először sírt, de idővel nála is meg tudott nyugodni. Kb 20 perc után mentem csak be én is, és akkor szoptattam meg. Éjjel viszont mellette voltam és etettem. Azután amikor már Apánál is megnyugodott esténként, akkor cseréltünk, és Apa aludt mellette. Első éjjel 2x2 órát sírt, második éjjel 1x2 órát, harmadik éjjel fél órát, most tartunk a 4. éjszakánál és átaludta!!!!! Nem hagytuk egyedül, ott volt vele az Apukája. Direkt így időzítettük, hogy a 4 napos ünnep alatt kipróbáljuk, így napközben tud pihenni a férjem. Kipróbáltuk és bevált! A babám reggelente pedig széles mosollyal trappol át a hálószobánkba. Szerintem semmilyen kárt nem okoztunk Benne, nem hagytuk egyedül, csak annyi történt, hogy 4 nap alatt megtanult egyedül aludni!

Beszéld meg a férjeddel, nálatok is beválhat ez a módszer!

2009. aug. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.20.12esnek üzenem ,hogy nem pontoznám le,mert én ugyan így gondolom.belefáradtam abba,hogy állandóan mellette vagyok és mégsem elég,mert mindig többet produkál.Nekem egy nagyon aktív babám van-aki már 11hónaposan önállóan járt és most önállóan akar enni 14hónaposan,egyfolytában meg sem áll...muszáj pihennie nappal is,de már csak egyszer alszunk délután egy pár napja.Kétszer kell ahhoz levinni,hogy elfáradjon rendesen.Most egy pár napja elutaztunk és kipróbálok egy pár dolgot amit eddig alkalmaztam:félve de megszüntettem a légzésfigyelőt,mert nem aludt azzal és tök jól aludt,egyszer sikerült átaludni az éjszakát teljesen.És az ágyára kívülről egy plédet raktam ,hogy ne zavarják a fények.Ha elalszok majd leveszem,addig többször nézegetem.Ez bevált a pár nap alatt csak valahogy nem csináltam még itthon.És a víz,ott van a kiságyában-amit eddig nem akartam,de ha nem engedek akkor tényleg olyan vagyok mint egy zombi.sokan nem hiszik el az elevenségét a kicsimnek,és tényleg csak akkor szembesülnek vele amikor találkoznak vele,és látják be,hogy igazam van,mert leírva minden másképp hat.Az meg nekem sem jó ha nem pihenek-én meg nem tudok úgy lenni,hogy legalább egy 2-3óra magamra nem megy el,hogy kikapcsoljak.Tehát az nem működik,hogy akkor aludjak amikor ő alszik el-nekem az nem jó...
2009. aug. 23. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!