Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne őrüljek...

Mit tegyek, hogy ne őrüljek meg a kisfiamtól?

Figyelt kérdés
13hónapos a kisfiam.Első perctől borzalmas alvó én a terhességem végétől számítva nem aludtam egyet normálisan.Éjszakánként van,hogy 10-15ször is felkel és ez komoly.elmentünk nyaralni előtte egész szépen beállt,hogy kb 3-4szer kelt csak fel és aludhattam a másik szobában a férjemmel.nyaralás után felborult minden és mióta hazajöttünk 2hete csak kínlódom.tegnap pl hajnali egytől üvöltött addig amíg magam mellé nem tettem,ezzel nem is lenne gond ha nem túrna ki az amúgy is egy személyes ágyról és nem kellene nyomorogva aludni,nem beszélve arról,hogy minden rezzenésére felkelek így az nekem minden csak nem alvás-pihenés.nem szeretem siratni de most már felrobbanok,mert most pl 22órakkor azt mondta,hogy kész és nem akar megnyugodni.Én meg már tönkre vagyok menve,mert egyfolytában ezt csinálja.Már kapott homeos bogyót a fogára,meg dentinox gélt is,meg vizet,tápszert,simogattam és mégsem akar elaludni.Már magára hagytam,hogy akkor ordítson,mert ez már nemnormális amit művel.Mit tegyek,hogy rendeződjön ez és nem rokkanjak bele???tudom pihennem kellene,hogy türelmesebb legyek,de ha nem alszik még egy órát sem,hogy pihenjek?Mikor már épp pihennék akkor sír fel állandón,olyan vagyok mint egy zombi,mint aki egyfolytában másnapos.segítségem nincsen a férjemet nem fogadja el éjjel.nagyik messze vannak...
2009. aug. 14. 22:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ez nem megnyugtató válasz, de az én babóm születése óta nagyon-nagyon rossz alvó volt. Úgy irigyeltem a körülöttem lévőket, mert volt hogy mi óránként fent voltunk. Minden rezzenésre ébred és van, hogy félig nyitott szemmel alszik, stb..azthittem én rontottam valamit el, pedig nem csináltam semmit sem máshogy. Aztán egyzser csak, kb. 2 hete (most 14 hónapos) elkezdte átaludni az éjszakát. 1x kel fel inni és alszik tovább. Viszont a többiek, hasonló koruak, meg most romlanak el..ez ilyen...állandóan változik. Remélem neked is visszaáll.Sajnos azt én is hallottammár, hogy egy nyaralás bezavar. De sok sikert és kitartást!!
2009. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
JAjj szegényem!! Először is próbálj megnyugodni!! Ez a gond csak tovább nő, a feszültség fokozódni fog, míg gyökeresen meg nem változtatod a negativ gondolataid! Ettől a túlfeszültségtől teljesen összezavarodik és még idegesebb lesz ő is:( te ismered a világon a legjobban, valami oka van,hogy ennyiszer felkel , de biztosan tudnod kell,hogy nem azért csinálja,hogy Téged idegesitsen és teljesen kiborulj! Ne légy rá mérges, próbáld külső szemlélőként figyelni őt és a kapcsolatotokat, a mindennapjaitokat és remélem rájössz,mitől ilyen nyugtalan a kicsi. Nagyon sajnálom,hogy ilyen nehéz is lehet a babanevelés, de mindennek oka van. Talán akinek ugyanezt csinálta a gyermeke, és rájött mi a gond, fog segiteni Rajtatok. Sok türelmet kívánok!!!
2009. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%

Egy biztos: valami nagyon nem jó annak a kis szegény babának! Nyugi!!!! Ez az alap! Mert ha nem, azt a gyerkőc simán megérzi és ő sem lesz nyugodt. Csak éjjel csinálja ezt? Nem kialvatlan napközben? Lehet melege, fázhat, éhes, anyahiány, vagy fájhat valamije. Ha tartós ez az állapot, akkor én kivizsgáltatnám. Milyen pelust használtok? Lehet azzal baja? Most jönnek a fogai? Próbálj a földön több helyet csinálni kettőtöknek, ha nincs lehetőség nagyobb ágyra.

Nagyon nehéz lehet neked, abban is biztos vagyok. Segítség nélkül, egyedül megoldani egy baba gondozását éjjeli szolgálatban is, pihenés nélkül az nem megy!!!! Arra rámész! Minden babának joga van egy egészséges, kiegyensúlyozott anyukához, és így te nem vagy az. Gondolkodj el rajta, miként tudnál segítségre szert tenni. (2 gyermekes anyuka)

2009. aug. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok:itt sokszor irták az anyukák, ha már semmi sem segít, rendezd át a szobáját és tedd az ágyát teljesen máshova, másik falra. Én a saját megnyugtatásod után holnap ezzel kezdeném.
2009. aug. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
Először is:Mindig is kiságyba altattad? Hol alszik?
2009. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is áttenném az ágyát máshova. És nappal próbáld meg puszilgatni, meg bújni hozzá, meg simogatni (nyugtatni, stimulálni), aztán hajrá! :) Lehet hogy már az első éjszaka csodás lesz! :)) Drukkolunk!
2009. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
Én leszoktattam a gyerekemet! Nem minden éjszaka videózótt közöttünk de meguntam.Vettem a nagykönyvet utána olvastam és kb. két hétután átaludta az éjszakát ,nem volt könnyü de én végig csináltam . Ez 7és fél éve volt azóta folyamatosan jó alvó és nem lett semmi baja! 1.5 éves volt.Én büszke vagyok magamra mert nem mindenki csinálja végig!Elsö dolgod hogy egyedül kell az ágyában elaludni ja . Mese bucsu , rövid de hasznos magyarázkodás, és ki mész mosogatni. Ezt ismételve ha sír v. kijönn az ágyból. Bucsú után nincs több ölelés !!! Nagyon csendesen türelmesen csak halk szóval!Csak ha fölébred reggel Dicsérett!Nappali alvással is kezdheted. Te természeteden mulik!!! Kítartás.
2009. aug. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%
itt balra a keresöbe sok válasz lapul!
2009. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nos nappal semmi baj vele,tök jó gyerek.az alvása nappalra kb 8hónapos volt mire beállt,én kezdtem rosszul.Éjazsaka az elején kelteni kellett,mert annyira vissza fogyott,hogy állandóan a légzésfigyelő szólt,mert gyengült és mire észbe kaptunk már nekem is majdnem ráment etejem.Kb 2.5hónapig mindig ettünk 3óránként.ez rögzülhetett is,mivel császáros voltam és nagyon kemény volt kb 6hétig így sokszor magam mellé tettem éjjel,mert jobb volt úgy nekem is,így tudtam akkor pihenni.akkor még vissza aludt.az éjjeli 3-4szer kelés nálunk jó volt de ritka.Nyaralás előtt kb egy hete fogadta el,hogy ő külön alszik és mintha igénylete volna.sajnos egy szoba volt a nyaralóban így megint csak velünk aludt egy helységben és sokszor hajnaltól az ágyban is.egyszerűen nekem az sem volt pihenés,mert egész nap ment és intézkedett ,résen kellett lenni,éjjel meg sokszro felkel.

De amióta haza jöttünk rosszabb.Úgy érzem nem szereti a szobáját,pedigtényleg tök jól megcsináltuk neki,de mintha valami zavarná és első perctől ilyen.az ágyát már átratuk még itt a legjobb az ablakos oldalon.Itt eddig nyugodtabb volt..Jön a foga is én megértem,mert már lassan áttör a 6dik is,de valahogy neki is meg kell érteni,hogy adok neki inni,meg bekenem a fogát,meg simizem de éjjel aludni kell,rám csimpaszkodik és nem akar elengedni.Ha beteszem kezdi előröl.Az előbb ez volt a végén otthagytam álomba sírta magát...a szívem szakad meg de már néha a síró görcs kerülget.Nekem nem ,hogy óránkét kel van,hogy egy órában többször is.sokan nem hiszik el de így van.egyszerűen nem tudom kiszámolni.az a típusú baba,hogy minél fáradtabb annál rosszabb,mert pörög és nem alszik.Nem tudok segítséget kérni.A férjem is estére ér haza ,örül ha leül,lejön velünk sétálni még délután ha tud és annyi.Hétvégén játszik vele de én akkor érem magamat utol,este s net is csak a kikapcsolás miatt van,mert ha ez nem lenne beleőrülnék.Aludni nem elég persze ez az idő...A nagyik 200km re,ritkán találkozunk,más meg nincsen a közelünkben..aki segíthetne,szval nem egyszerű..Én sem gondoltam,hogy ilyennehéz és azt érzem én rontottam el,mert minden nyikkanására ugrottam mikor kisebb volt.a barátnőm aki hagyta sírni már simán jól pihen.Végig alussza a gyerek az éjjelt 3hónapos korától ,akkor elítéltem,most igazat adok neki.sajnos nem fogadtam meg anyám szavait,hogy inkább most sírjon ő mint később én,és lám itt vagyok és sírok-meg ő is..Tehát nem jó egyikünknek sem.a hiszti tárgya én vagyok,hogy aludjak vele,erre már régen rájöttünk,de már most 22órától kezdni ami nekem már sok...

2009. aug. 14. 23:02
 10/22 A kérdező kommentje:
Én is olvasgattam a suttogót meg az aludj jól gyermekemet..az utóbbi a nappali alvás megoldásában segített,de az éjszakainál nem válik be.Egyszerűen nem tudom megállni mikor már taknya nyála folyik az üvöltéstől,hogy ne vegyem ki és hüppögve kapaszkodik belém.Egy hónapja választottam el a ciciről,egész egyszerűen-rosszabbra számítottam,de sokszor azt érzem még most is,hogy bújik oda,mint egy kis majom csimpaszkodik...,hogy álljam meg,hogy ne vegyem ki.nem mindig veszem ki,mert sokszor az ágyában kap inni-de nem hagyom ott az italt és visszafekszik.De mikor már nagyon sír nem tudom mit tegyek,fél óra után már én sem bírom hallgatni,pláne éjjel....lehet itt rontom el,hogy nem vagyok elég kitartó,de mikor fáradt vagyok nem tudok az lenni hajnali egy két óra felé,félálomból felriadva...
2009. aug. 14. 23:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!