Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos csak anyatejes...

4 hónapos csak anyatejes babámat elkezdjem szilárd ételre szoktatni?

Figyelt kérdés
Még van tejem amennyi kell a napi 5x-i szopizásokhoz. De több ismerősöm is mesélte, hogy 4 hónaposan már adtak a babájuknak almát, barackot,körtét. El kellene kezdenem nekem is, vagy még mindig csak szoptassam?
2009. aug. 13. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon nagy felelőtlenség lenne, még akkor is, ha tápszert kapna, de így főleg. Még 2 hónapig csak anyatejet kell kapnia, még vizet se. Akkora készül fel a szervezete az új tápanyagok fogadására, addig csak olyan kárt tennél benne, ami akár az egész életére kihathat. És itt nem arról van szó, hogy allergiás lehet valamire, hanem arról, hogy 6 hónapos korig teljesen nyitott a bélrendszere, és minden káros anyag akadály nélkül átjut rajta, és lehet hogy csak 5-10-20 év múlva, de sajnos jó eséllyel káros hatással lesz a gyerekre. Pl. emésztési problémák, később hajlamosabb lesz az allergiára, vagy akár a rákra. Persze 10 év múlva már senki nem gondolja, hogy esetleg a korai hozzátáplálás volt a bűnös.
2009. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Ràérsz 6 honaposan hozzàtàplälni,én örültem volna ha van anyatejem,és akkor tuti vàrtam volna a hozzàtàpival.

Az enyém tàpszeres,igy is csak 5 honaposan kezdtem el hozzàtàplàlni.

Lesz még elég ideje a babànak szilàrd ételeket enni,anyatejet viszont nem örök életében kaphat.

Ràadàsul az anyatejben benne van minden amit egy ilyen pici baba akar,illetve amire szüksége van.

2009. aug. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem,ha szoptatni tudsz akkor inkább ne adj még neki semmi mást.Minden benne van a tejcsibe,amire szüksége van a babának.Sajnos én nem szoptatok,és nekem is négy hónapos a babám,lassan próbálkozok már mást is adni neki a tápszeren kívül.Dokim azt mondta,akik szoptatnak azoknak nem ajánlatos még elkezdeni,csak a tápszeres babáknak.Én így tudom.Szép napot kívánok nektek!
2009. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Első válaszolónak üzenném, kislányom 4 hónapos kora óta eszik mindenféle gyümölcsöt, és 5 hónapos kora óta főzelékeket is, és láss csodát, semmi baja, sőt, imádja ezeket az ételeket. Ő is csak anyatejes volt addig. Jó, hogy nem azt írtad szegény kérdezőnek, hogy minimum meghal a gyereke, ha ilyesmit tesz. Kedves kérdező, ne hallgass ilyen elvakult, fanatikus emberekre, ha úgy érzed, hogy itt az ideje, és a babád sem tiltakozik a dolog ellen, akkor nyugodtan kezdd el a hozzátáplálást. Bár, ha még van elég tejed, és jóllakik Vele, Én nem tenném, mert persze, hogy az a legjobb (Én sajna kifogytam anno), de ha úgy gondolod, hogy elkezded a kóstolgatást, hát kezdd el. Az égvilágon semmi baja nem lesz a babádnak, lehet, hogy imádni fogja.
2009. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Ja, még annyi (utolsó voltam), hogy Én anno 3 hónapos koromban már főzelékeket ettem, most 31 éves vagyok, és soha nem volt semmiféle emésztési problémám, most sincs. Mindent bevesz, feldolgoz a gyomrom. Ennyit a hosszútávú károkozásról....
2009. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem kevés a tejem, így tápszerrel egészítem ki az etetést. Most 4 hónapos, és már kóstolgatja a barackot, picike banánt, és pár üveges bébiételt, amit lehet adni 4 hónapos kórtól. Imádja az ízeket, különösen a barack és a sütőtök jön be neki. Ha van tejed bőven, akkor talán csak 1-1 kanállal adj neki, hogy szokja az ízeket. De ha úgy érzed nem teszel jót ezzel, akkor várj még két hónapot. Ha nekem lenne elég tejem, a barackot akkor sem vonnám meg tőle. Mindennél jobban szereti. Öröm nézni, ahogy cuppog. :)
2009. aug. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok. Én is 3 hónapos korom óta ettem mindent, most 32 évesen teljesen egészséges vagyok. Élek, nem vagyok rákos, sem halálos beteg. Hugom sem, aki szintén 3 hónapos kora óta kajált mindent. Ő 31 éves, szintén egészséges. :)
2009. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Tényleg Ne halgass az ilyen emberre mint az első! Inkább nem is írok semmit hogy mit gondolok az ilyenről. Nyugodtan add neki, ha jól esik. Nekem 1 éves a fiam. 6 hós koráig csak anyatejet kapott, pedig már 4 hósan majd kinézte a számból a kaját és elkövettem azt a hibát, hogy nem adtam neki és még vártam 2 hónapot. Nagyon kevesett evett mikor elkezdtem hozzátáplálni, azt is csak egy hónapig. Most ott járok, hogy egy évesen semmilyen kanalasat nem hajlandó enni, csak tejet eszik állandóan. Úgyhogy megfogattam, hogy még egyszer nem esek ilyen hibába és a második babámat már 4 hósan biztos elkezdem kostoltatni, de lehet még hamarabb. Nem kell feltétlenül kiválltani egy étkezést sem, csak ismerkedjen az ízekkel. Most úgyis itt a sok friss zöldség gyümi.

Kezdd el bátran.

2009. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Nyugodtan kezd ela kóstoltatást, én is elkezdtem már, igaz az én babám 3,5 hónapos volt akkor és szintén kizárólag anyatejes.

Mert kinézte, és még mindig kinézi a számbóül, tányéromból, mindenhonnan az ételt. Ez jelenti azt, hogy itt az idő, mert a baba mást is szívesen venne magához.

Hajrá.

Az elsővel meg ne foglalkozz. Sokan sajnos felveszik a csőlátószemüveget, és nem hajlandók mást is megérteni, meghallgatni.

Amúgy a késői hozzátáplálásról én is csak rosszat hallottam.

2009. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Màsodik vagyok.Azért lepontoztok,mert én nem etettem a babàmat 2 honapos koràban?

Mi abban a rossz ha vàrok vele 5-6 honapos koràig?

Szegény baba alig jött a vilàgra,és sürgetitek mindenféle étellel?

Oké,lehet nnem vagytok,vagy babàitok nem betegek,de akkor is tény,hogy 6 honapos kora elött felesleges hozzàtäplàlni.

Ha ti hozzàtàplàltok,rendben,de hogy én nem,ezért nem kell rögtön lepontozni

2009. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!