Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel született...

Kis korkülönbséggel született testvéreknél ki hogyan oldja meg az esti szertartást és egyáltalán: a teendőket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 hónapos, a pici lányom 1 hónapos. A fiammal már beállt napirendünk volt, ez most eléggé felborult. Tudtam, hogy nehéz lesz az eleje, pedig a nagy már átalussza az éjszakát, a pici pedig nyugodt baba, de mégis, a nagy most nagyon hisztis lett, mert sajnos nem tudok vele foglalkozni a maratoni szopizások miatt. Az este igényli a legnagyobb szervezést, szerencsére a férjem addigra már mindig itthon van, de bármilyen bevált ötletet szívesen vennék a fürdetés, altatás sorrendjére, módjára vonatkozóan. (A nagy már nem szopik, de kézben alszik el, a pici szopizás közben alszik el, és mindenki egy szobában alszik, szóval kicsit problémás, mikor felsírják az aludni készülő másikat...) Ti hogy csináljátok?
2009. aug. 12. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

hát szpégyen ide vagy oda a kicsit mi külön raktuk és 1 éves volt mikor visszavittük a mi szobánkba igaz hgoy kkor meg mindenki hülylének nézett minket hgoy ha már egyszer külön aludt akkor minek visszük vissza de hát hiányzott a létszámból, amúgy a nagyot próbáld meg ne mőlben altatni, tedd le az ágyába és simogasd a fejecskéjét egy két nap múlva meg fogja szokni.


a fürdetés nálunk úgy zajlott hogy beültem velük a nagykádba és úgy fürödtünk nagoyn élvezték mind a ketten és persez én is.

2009. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk 17 hónap a korkülönbség, együtt fürdettem őket, a Picit a kiskádban, a "Nagy" a nagykádban pancsolt addig, aztán a fiam befeküdt az ágyába, a lányomat szopiztattam, közben meséltem, énekeltem, míg el nem aludt.Vagy hintáztattam,sokáig simán elaludt a kis szobai hintában,addig a Pici szopizott,utána Picit letettem,Nagyot kivettem, becipeltem a szobába.Szerencsére jó alvó volt, nem ébredt fel a babasírásra soha.

Nálunk mindkettőnek saját szobájuk van, első perctől. Annyiban volt nehezebb dolgom, hogy az apjuk este is dolgozott, ha otthon volt a heti két szabadnapon, ő fürdette altatta a nagyot, én a picit.

Most 4,5 ill. 3 évesek, hamarosan érkezik a kistesó, kicsit tartok tőle, hogy ott hogy birkózom meg az esti feladatokkal, de majd kialakul az is... :-)

2009. aug. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!