Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel (1,5-2...

Kis korkülönbséggel (1,5-2 év) született testvéreknél hogyan osztjátok be az időtöket?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2010. ápr. 1. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:

nálunk reggel érbedéskor a mi ágyunk a "gyűjtő", a pici ott reggelizik, a nagy mesél neki közben, aztán én ott öltöztetm fel őket, utána szellőztetés, ágazás a gyerek és a háló szobában, aztán lejövünk, a picit beteszem a járókába amíg mi reggelizünk, de odahúzom a járókát az asztalhoz, hogy ő is velünk legyen. Közben általában elalszik a pici, addig fogatmosunk, fésülködünk és én letusolok, amikor felébred megint cicizik, utána pelus csere mindenkinél és öltözés. Vagy kimegyünk a kertbe, vagy elmegyünk vásárolni és mivel nálunk egy helyen van a gygógyszertár, , bank, dm, posta, spar és a játszótér, mindent el tudunk intézni babakocsival, az autót meg a bank előtt hagyom. A picinek épp ekkor van a nagy alvása, alszik 3-4 órát egyben, ha végeztünk a vásárlással és még van időnk, bemegyünk a játszira. Ha ébredezik, gyorsan hazajövünk, cici, aztán ebéd a nagynak (tízórai a játszin van), aztán a nagy alszik, közben én dolgozom (saját cégünk van) vagy vasalok, ha felébred a nagy,a kkor általában már nem megyünk ki, csak a teraszra. Én fél 7-kor megnézem a híradót, aztán megyek szellőztetni, 7-kor én tusolok, fél 8-kor a nagy fürdik, 8-kor a pici és fél 9-kor cicizik. 9.kor alszik általában, addig a nagy apával lent játszik, ha elaludt a kicsi, lejövök a nagyért és őt is álomba ringatom. 1 hete átalusszák az éjszakát mind a ketten, így csak megszokásból mászkálokéjszaka :)

A nagy majdnem 2,5 éves a pici 15 hetes

2010. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a kérdést, arra gondolsz, hogy kb hogyan zajlik egy nap? Vagy csak pl házimunkára mikor van idő? Nálunk ugyan nem kimondottan kicsi a korkülönbség, 2 év 1 hónap van a két lány között. A kicsi most 3 hós. Ha ez is jó, szívesen írok, amire kíváncsi vagy. :)
2010. ápr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A "nagy"14 honapos lesz,a kicsi születésekor.Én ugy tervezem,hogy egy szobaban alszom mindkettövel.Egyenlöre a nagy velem alszik,szerintem igy is marad,mert nem szereti a babaàgyat,de igy a kicsit egyböl abba szokatom.Szoval egy helyiségben lesz velem.

Reggel a nagynak odaadom a tejcsijét(màr tud egyedül inni a cumisüvegböl.Mig ö azt issza,addig a kicsit szopiztatom.

A nagyot màr a mese lefoglalja fél oràkra,ugyhogy a szobaban reggel bekapcsolom a tv-t,s szopi utan a kicsit feltudom öltöztetni,pelenkat cserélni.Aztan elrendezem a nagyot.

Miutan felöltöztek,jollakta,lerakom öket a jàtsosarokba,vagyis a nagyot oda,a kicsit meg magammal a fürdöbe pihenöszékbe,mig letusolok,felöltözök.Ezutan kiszellöztetek.Gondolom a kicsi aludni fog gyakrabban eleinte,igy csak a nagyot viszem a konyhaba magammal fözni,mosogatni.

Ha indkettö fennt van,kiporszivozok,aporszivo hangjat a kicsik is szeretik,s beagyazok.Ebédelünk,szerencsére délben a parom is itthon van,ö könnyen megeteti a nagyot,mig a kicsit etetem.

Ha ezen tul vagyunk,jön a délutani alvàs,szerencsére a nagy magatol elalszik màr 1-2 orahosszara,s a kicsit addig elringatom.Ha felébredtek,pelus csere,s mivel itt a jo idö,bepakolok egy szatyorba innivalot,ennivalot,jatekot,berakom öket a testvérbabakocsib,s utnak indulok.Ez délutan kettötöl lesz este 6-ig.Ezalatt boltba is betudok velük ugrani(nagybevasarlas csakis hétvégén apàval)a levegön mindkettö jol ellesz, nagyobb legalabbis imadott kinnt lenni..

Este hatkor haza,parom is jön a munkabol,ö addig figyel a két gyerekre,mig gyors vacsit készitek.

Mig ö vacsizik,a nagy elvan mellette,addig a kicsit gyorsan megfürdetem,rendbe rakom.Aztan én eszek,a nagyot fürdeti az apja,tisztaba meg én teszem.Jön a gyerekek vacsiztatàsa,s be az àgyikoba.A nagy màr megtanulta hogy este 8-kor elalszunk,ha ö elaludt,a kisebbikkel a parom ,meg én felvaltva elvagyunk tv mellett.

Hétvégén vasalok,mosok mindent...Nem egyszerü de belelehet ràzodni

2010. ápr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár már nagyobbak a gyerekek, emlékszem mi is volt.

27 hónap van közöttük, karácsonyra ért ide a tesó.

Reggel ébredés a nagynak. Őt reggeliztetem, én elkészülök. Utána a kicsi ébred, szopi, öltözés, indulás a bölcsibe. Nagy lerak, kicsivel haza. Házimunka, ebédfőzés, séta, közben szopik, amikor kérte. Délután 4 körül nagyért menni, utána egész család itthon, vacsi 1/2 7-kor, utána kicsi fürdés, majd nagy fürdés. Utána alvás előtti beszélgetés, nagy aludni megy, kicsi szopi és alvás. Ez volt régen, ma már könnyebb, mert eltelt 1 év.

2010. ápr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

14 hónap a kórkülönbség, a kicsi most 6 hónapos.

Hajnalban a kicsi szopizik, utána visszateszem az ágyába.

Reggel 6 és 7 között ébrednek, utána öltözködés mind a hármunknak. Ez kb. 8-ig sikerül is. Utána kicsi szopizik és megyünk vásárolni. Utána gyors reggelizés a naggyal, a kicsi lent elalszik és még fent is alszik tovább kb. 1 órát. Reggeli után én főzök a gyerekek játszanak. Ha készen vagyok a kicsi eszik egy kis gyümölcsöt, szopizik és lemegyünk játszóterezni. Délre hazajövünk a kicsi szopizik és játszik, a nagy ebédel és megy aludni. Kb. 2 óra múlva újra szoptatok és a kicsi is elalszik. 4 óra körül ébred a nagy, ilyenkor a konyhába megyünk, ő játszik a konyhapulton én csinálok a kicsinek valami főzeléket, kinézünk az ablakon, húzom az időt, hogy aludhasson még a kicsi. Ha mind a ketten fent vannak, akkor a nagy uzsonnázik, utána a kicsi is eszik, és megyünk játszóterezni. Fél hétre hazajövünk, csinálom a vacsorát, eszünk, utána fürdés, a nagynak mesél még egyet az apukája, a kicsit megszoptatom és mind a ketten alszanak is. A takarítást, mosást, teregetést, általában valamelyik játszóterezés helyett tudom csak csinálni, de ilyenkor szétszednek közben a gyerekek. Vasalni vagy hajnalban szoktam, vagy ha a férjem itthon van és játszik addig velük.

2010. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A válaszadók jól ráéreztek, hogy mire gondolok. Igen, minden válasz érdekel, főzés, mosás, takarítás, játszani a naggyal, a kicsire is figyelni, közben pedig nem megbolondulni. :)

2010. ápr. 1. 22:59
 7/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok, akkor csak én nem értettem :D bocs, nem akartam hosszan fölöslegesen írni...

Szóval nálunk 2 év 1 hó a különbség, 3 hós a kicsi most. A napirendünk a nagyhoz igazodik, ő kelt minket 8-kor. Felöltözés, ágyazás, játszanak (a kicsi inkább csak nézelődik még persze) amíg főzök. (csak valami gyorsat) Utána reggeli, a kicsit is megetetem (szopi) és megyünk sétálni. Délig lenn vagyunk, vásárolunk is, ha kell, a pici alszik közben 1-1,5 órát) Délben ebéd, a nagy alszik utána kb 2 órát. Addig foglalkozom a kicsivel, ha nem alszik épp ő is. Szerencsére bárhol bármikor el tud aludni (1x alszik délelőtt 2 rövidebbet délután). Délután már nem mindig megyünk le, bár most, hogy jó idő van, igen. Vagy itthon játszunk, vagy lenn vagyunk 6-ig. Ha lemegyünk, megetetem előtte a kicsit, egyébként meg, ha kér szopizik, ha itthon vagyunk. 7kor vacsi, aztán hazaér apjuk, viszi a picit fürdeni. Utána jön a nagy, neki esti mese, fél 9-re kb alszik. A kicsi is fél9-9 körül alszik el, éjjel már nem kel.

Házimunka: Én nem viszem túlzásba. Heti 2x felmosok a lakásban, ezt délelőtt szoktam, amíg fő az ebéd. Egyébként minden nap csak gyorsan felporszívózok reggel, ez 10 perc alatt megvan. Főzés is csak olyan, ami nem melós, max 1 óra alatt elkészül. Nagyobb takarítások, fürdőszoba, konyha pl inkább hétvégén, ha itthon van párom is. Mosást reggel bepakolom, délutáni alvás közben kimos a gép, ha felkelt a nagy, együtt teregetünk. Vasalni tudok tőlük, heti egyszer szoktam, a nagy akkor nézhet mesét, a kicsi meg a pihiszékből les, vagy alszik. Mosogatás nálunk apa feladat, ő szeret mosogatni :)

2010. ápr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!