Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak eljátszik nyugodtan 5...

Másnak eljátszik nyugodtan 5 hónapos babája?

Figyelt kérdés

már kezd az idegeimre menni,hogy kisfiamat 2percre nem lehet otthagyni egyedül,mert hasra fordul és pillanatokon belül sír.

csak kapálódzik ezerrel,gondolom mászni szeretne,de azt még nem tud.

de körülrakom játékkal,játszok is vele egy kicsit,addig elvan,de amint otthagyom-konyhába,fürdöbe kimegyek-,már hasra is vágja magát és megint ordít.

nektek eljátszik egyedül hasonló korú babátok?

vagy általános ez a "müsor" ?

késöbb jobb lesz?


2009. aug. 12. 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
hát nem semmi amit írtál. milyen műsor? szerinted te 5 hónaposan egséz napra lekötötted magad? persze, h igényli, h foglalkozz vele. nem a játékai kötik le, hanem az, h te játszol vele. v ha neked nincs kedved hozzá, akkor hívj vkit, aki megteszi helyetted. ne haragudj, de kiakadtam ezen.
2009. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az enyém csak 10 percre van el,azt is ugy hogy tiszta pelus,tele poci,jol kialudta magàt..

Nekem is fàraszto,alig vàrom hogy megtanuljon ülni,hàtha akkor jobban ellesz.

És lehet rossz amit teszek,de néha kénytelen vagyok a rv-t bekapcsolni,ahol mesék mennek,ha azt làtja akkor nyerek magamnak még plussz 5-10 percet.

Ezért legtöbbször kinnt sétàlok vele,megoldom legalàbb a vàsàrlàst,és most nézek bébikomp utàn,hogy abba hàtha ellesz.

2009. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Értem mire gondolsz. Az én fiam is ilyen volt, még a WC-re is alig tudtam kimenni, mert ordított, ahogy eljöttem mellőle, hiába beszéltem hozzá. Házimunkát csak akkor tudtam csinálni, ha aludt vagy apa otthon volt. Kb 9 hós korában változott meg a helyzet, azóta rövidebb-hosszabb ideig (inkább rövidebb) eljátszik egyedül is.
2009. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Elsönek:

Szerintem az anyuka nem ugy gondolta hogy egésznapra egyedül legyen a gyerek,hanem hogy legalàbb 20 perceket nyerjen.

És igen van akinek nincs segitsége:példàul nekem a szüleim,anyosom aposom mind Magyar orszàgon,én külföldön.

Pàrom dolgozik,egyedül vagyok a picivel.

Hidd el,tud idegesitö leni,amikor épp fürödnék,vagy épp ennék,esetleg kifujnàm a levegöt,akkor nem marad meg a baba.

Ettöl függetlenül jàtszok vele,elfoglalom,de 24 oràn keresztül mindennap beszélj egy babàhoz,jàtsz vele,ez lehetetlen,föleg ha éjjel kelni kell etetni,és nappal is legyél talpon!

Kérdezönek pedig annyit mondanék még hogy vegyél egy hordozokendöt,akàr hasznàltan is,talàn ugy több mindent megfogsz tudni oldani.

2009. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

most elaludt végre...igen,arra gondolok,hogy még wc-re is nehezen jutok el töle.

nem arról van szó,hogy órákra akarom otthagyni.

2009. aug. 12. 13:05
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
1. vagyok. mi is külföldön élünk, mindenkim Mo-on. a párom Csho-ban melózik. Éjjel - nappal egyedül vagyok a fiammal. és mégis vittem magammal mindehová, mert természetesen nem volt el ennyi idősen. és mégis itt vagyok. és nem volt 20 percem magamra, még 2 sem. de talán a babám fontosabb is volt.
2009. aug. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

szia,


nekem is ez volt, most 7,5 hónapos, és már tud ülni. Azóta kicsit jobb, elkopácsolgat magának 15-20 percet talán, attól függően, milyen kedve van aznap, persze fél szemmel akkor is kell rá figyelni, mert bár stabilan ül, néha beinog még kicsit, és képes hátrazuhanni. :)

2009. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!Babám is ebben az időszakban volt úgy,mint a te kicsid.Szegényem hasra perdült,de visszafelé még nem tudta megcsinálni és ez -gondolom- kicsit bosszússá tette.Akkor jött a nyekergés,hogy "anyuuuuuu,megint nem tudok megfordulniiiiiii" - valami ilyesmi tartalma lehetett a sirdogálásnak :) és én mentem és egy napon vagy 200 alkalommal fordítottam meg újra!

Szerintem amint többet tud mozogni a kisfiad,kevésbé unja el magát és több dolgot közelebbről is megszemlélhet,szó szerint nagyobb lesz a mozgástere.

Nem vagyok jósnő-sajnos :)- de valószínűleg az idő majd megoldja a gondodat!

2009. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
örülök,hogy vannak ilyen klassz,türelmes,anyukák mint az első.Persze hogy a bab az első,de azért nemhinném ha a babának jó megszokja,hogy minden percben ele vannak.2 gyerekem van,tudom miről beszélek.mindketővel rengeteget foglalkozom,de ők is 2 külön egyéniség.a 2.babám most 7 hós,és feláll igy fél percem sincs,ha kint van játszani,mert elesik,meg segíteni kell neki leülni stb.én élvezem és nem is panaszkodom.DE..bizony van,hogy el kell mennem pár percre,és akkor bizony egyedül van,ő leküti magát és a jároka biztonságos,de nem mindenkié ilyen.nem vagyunk mi sem egyformák,de ettől még imádjuk a babáinkat.egyébként szerintem változni fog egy kicsit késöbb,de azért néha egy picit nyugodtan magára hagyhatod.
2009. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

na akkor, csakhogy értsük egymást. amivel bajom volt, az a stílusa. kezd az idegeimre menni, általános ez a műsor?... hát nem tudom. én a kutyámról beszélek így, nem a gyermekemről.

semmi mással nem volt bajom.

2009. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!