Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Alvászav...

Mit csinálok rosszul? Alvászavar vagy csak nyűgös? Mindketten szenvedünk.

Figyelt kérdés
6 hós babám napok óta nehezen alszik el akár nappal, akár éjjel. Eddig csak nappal nem volt nagy alvó és estére lett nyügös a kialvatlanságtól, de már éjjel is nyugtalanul alszik. Voltunk dokinál, foga sem jön, baja sincs. Teljesen tanácstalan vagyok, mit tegyek?Ringatm,lerakom,felébred,újrakezdem és a végén csak fél órát alszik. Látszik rajta,hogy kevés neki. Tápszeres,már egy étkezést kiváltottunk,de már próbáltam csak tápis napit tartani,ugyanez a helyzet.Segítsetek!!!
2009. aug. 11. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

És megissza az tápiadagját?

Nem szomjas, vagy esetleg kevés neki a kajcsi???!!!

Estére talán próbálj tejpépet táplálóbb sokkal, és a banános jó éjt adtam neki, nekem is rosszalvó volt!

2009. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
megissza az adagját,meg jó húsban is van. 6 hósan 8 kg és 65 cm. most ivott 210-t és szenved nem alszik....
2009. aug. 11. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Szerintem ez kortünet. Nálunk ugyan ez van. Kislányom szintén 6 hós, 8400 gr, eddig gyönyörűen aludt, elaludt esténkén, most pár napja nem. A napközbeni elalvásokról inkább nem is beszélek, nincs rá ötletem. Tegnap este egyszerűen fogtam 9-kor, és hálózsákba, úgy ahogy kivettem a kiságyból a könyörgésére, mentünk sétálni. 1 óra hosszas séta után elaludt a babakocsiban, már lejártam a lábam, az összes kóborkutya, macska a nyomunkba szegődött. Így az alvó kislányom átraktam az ágyába, erre nem ébredt fel, de utána óránként felsírt. Végül éjféltől 5-ig aludt....

Nekünk sincs még fogproblémánk. No szóval nem vagytok egyedül:-O

2009. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Szia, lányom 7 hós, nálunk nem kifejezetten az alvással volt baj, hanem az elalvással, mert ha egyszer elaludt, reggel 8-ig meg se moccant. Most ott tartunk, hogy ringatás, babakocsiztatás, meg minden ilyesmi nélkül elalszik. Beteszem a kiságyba, leülök mellé, és kb. 15 perc alatt elalszik sírás, hiszti nélkül. Az elején nem könnyű erre szokatni, nekem az első ilyen altatás kb. 45 percig tartott, de megéri. Az a lényeg, hogy ha egyszer leteszed, ne vedd ki, simogasd, cirógasd, de ne beszélj hangosan, esetleg suttogva.
2009. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
VAlami idegesiti. Kezd megfigyelni főleg a nappali alváskor. Mennyit van ébren az alvások közt? 3 órát már bírnak ilyenkor. Próbáld akkor letenni , ha már látod a jeleket, dörzsöli a szemét, ásitozik, nyüglődik. Ne hamarabb. Sötétíts be neki. Én ilyen korában vettem észre, hogy addig szerette ha cirógatom, a hátát simizem vagy a fejét ilyenkor , de hirtelen elkezdte zavarni, hogy ott állok a kiságynál és molyolok rajta. Kimentem a fürdőbe és onnan lestem inkább. Vergődik, forog egy darabig, de egyedül elalszik. Ha nem idegesítette fel magát és nem kezdett nagyon sírni, nem mentem oda, mert megzavartam volna az elalvásban. Volt hogy hiába simiztem, csak még idegesebb lett és sírn kezdett nagyon. Kivettem megnyugodni és visszatettem. Egyszer csak befejezte ezt a brutál elalvást és szépen ment neki egyedül. Szóval lehet hogy zavarod valamivel. Az éjszakára ötletem sincs, vagy éhség (de irtad, hogy sokat eszik), vagy szomj vagy a foga piszkálja.
2009. aug. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!