Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni biztosan,...

Honnan lehet tudni biztosan, hogy alvászavar vagy nem?

Figyelt kérdés

A fogak akkor is zavarhatják, ha még nem látszik semmi. A mozgásfejlődés is hosszú hónapokig lehet probléma. Aztán ott van a szeparációs szorongásnak nevezett ragaszkodás is, amitől szintén ébred a gyerek. és van akire azt mondják alvászavaros, de honnan tudja a szülő, hogy nem a fentiek egyike van éppen.

azért érdekel, mert a lányom 15 hós még ébred éjszaka. 2x, 6x mikor hogy és csak cicin alszik vissza. Gondolkodtam már, hogy kipróbálom a SEDATIF PC bogyót, de nem igazán merem, mert mi van, ha nem is az a baja.


2011. febr. 9. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ez volt, csak 4,5 hónaposan. Nem egész 6 hetes korától végigaludta az éjszakát, majd egyik éjszakáról a másikra fél óránként felkelt. És hogy honnan tudtuk, hogy alvászavar? Mert mi végigzongoráztunk mindent:

- nem volt éhes, nem volt szomjas

- a fogai sem jöttek, hiszen majdnem 9 hónapos volt, mikor az első fogai kibújtak, szinte észrevétlenül

- nem fázott, nem volt melege

- nem az én közelségem kellett neki, mert magam mellé is vettem, és csak még jobban ordított, tehát szeparációs szorongásról nem beszélhettünk

- nem a sötéttel volt baja, mert kapcsoltam kislámpát nála, még jobban felélénkült tőle

- nem volt pisis, nem volt kakis.

Szóval egy hétig csináltuk, hogy fél óránként felkeltünk hozzá, semmit nem aludtunk, napközben tiszta gyagya volt, mert éjjel nem pihente ki magát. Párom talált egy oldalt a neten, ahol ajánlották a Sedatif PC-t. Ez 3 nap alatt megoldotta a gondjainkat, és azóta is alszik (16 hónapos múlt). És még mielőtt jönne egy nagyokos, és azt írná, hogy persze, mert leszedáltam a gyereket, akkor közölném vele, hogy ismétlem: 4,5 hónapos korában volt ez, akkor kapta 3 hétig a Sedatifot. Most meg 16 hónapos múlt. Szóval azóta le lenne szedálva? Erősen kétlem.

Egyébként egy oldal, ahol írnak róla: [link]

2011. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
amig le nem szoktatod a cicin alvásról, nem tudhatod. lehet szomjas éjszaka, próbáld ki pár napig, hogy nem cicin altatod, éjjel vízzel kínálod meg, lehet átalussza az éjszakát ha nem lesz cici
2011. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elsőtől kérdezném, hogy mennyit adtál neki egy nap?vagy hogyan adagoltad?

2011. febr. 9. 14:31
 4/8 anonim ***** válasza:

szia, nem valószínű, hogy alvászavar. csecsemők , kisgyerekek milliói járnak hasonló cippőben szerte a világon. az okok az általad felsoroltak. ha valaki érzékenyebb, bizony ezek megviselik. nálunk is így volt, a kislányom kb 16 hós koráig borzasztóan aludt, aztán jobb lett, érdekes módon a szemfogai meg a 4 utolsó rágófog nem gyötörte annyira éjjel. amikor kijöttek a szemfogai, (21 hósan), onnantól átalussza az éjszakát, én is nagyon aggódtam, mi van, ez nem normális stb, de látod, eljött ez az idő, pedig ha mondja valaki, el nem hiszem. és amúgy én nem vettem el tőle a cicit, hanem amikor magától elkezdtett nem ébredni, akkor rohamosan elapadt a tejem, és emiatt már duplán nem volt érdemes ébredni, hiszen tejcsit már akkor alig tudott belőlem enni. :)

szóval, szerintem nincs baja a kicsidnek, majd túllesztek rajta ti is. addig meg kitartást! :)))

2 éves kislány édesanyja

2011. febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Napi 2 szemet. Egyet közvetlenül lefekvés előtt, egyet pedig közvetlenül felkelés után. Mozsárban összetörtem, pici vízben elkevertem, és megitattam vele. Már rögtön az első éjjel érezhető volt a változás, nem kelt fél óránként. 3 nap után majdnem megszűntek az éjszakai kelések, egy-egy fordult csak elő. Kb. másfél hétig kapta a napi 2 szemet, majd utána még kb. másfél hétig az estit, a reggelit ekkor már elhagytuk. Aztán azóta sem kellett adni neki, ugyanúgy alszik, mint előtte.
2011. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

OFF!


Bocsánat, az elsőtől kérdezném, hogy honnan tudtad 4,5 hónaposan, hogy biztos nem a foga kínozza? Utólag persze oké, hogy 9 hónaposan jött ki, de akkor ezt nem tudhattad, hogy akkor fog. Félre ne érts, nem kötözködni akarok, de 1 éves fiammal már 3 hete nem alszunk. Elvittem gyerekorvoshoz is, aki szerint a foga jön, de én nem látok semmit. Enni eszik rendesen, nem visítva ébred, tehát én nem gondoltam, hogy a foga lenne. Már nagyon sajnálom őt is és magunkat is, mert senki nem tud jót aludni. A fiam is nyűgös már nappal is.

Ja az orvos szerint a hátsó örlő fogai vannak megduzzadva, dehát az még nagyon soká bújhat ki, ha meg is van neki dagadva. Addig nem fogunk aludni??? Egyébként 6 foga van, amik szinte észrevétlenül jöttek ki.


Igazából már nagyon tanácstalan vagyok, szeretnék rajta segíteni, de nem tudom hogyan. Chamomilla, Viburcol nem jött be... Nurofent egyszer adtam neki, akkor aludt, de nem szeretném rászoktatni!

2011. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Onnan tudom, hogy egyrészt semmi nem látszódott az ínyén, másrészt se viburcol, se camomilla, se osanit, se dologél, se dentinox, se panadol nem használt. Ugyanúgy nem aludtunk. Akkor?
2011. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még az is azt jelezte, hogy nem fogzás - illetve eléggé valószínűtlenné tette -, hogy nekem egy évesen kettő fogam volt, az apjának meg egy se. Emiatt gondoltuk, hogy a fogzás nála is később lesz várható.
2011. febr. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!