Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái, ti...

Ekcémás babák anyukái, ti hogyan kezdtétek a hozzátáplálást babáitoknál?

Figyelt kérdés
Kislányom atópiás ekcémával született,most 6 hónapos.Elkezdtük a hozzátáplálást,az almán és a krumplin már túl vagyunk,egyébként tápszeres baba.Kezdjük az őszibarackot és a répát.Nálatok volt valami gond?Miket adtatok miket nem?Ha gond volt hogyan jelentkezett?Baba kekszet,kiflicsücsköt adhatok neki(nagyon fogzik)?Várom a válaszokat.Köszönöm.
2009. aug. 10. 08:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam is ekcémás. Nekem azt mondta a gyerekbőrgyógyász, hogy bátran adhatok neki mindenféle zöldséget, gyümölcsöt, még jobb is, ha ilyeneket eszik többet, mintha tápszert. Én már mindent adok neki, kivéve a nagyon tiltott dolgokat. Kap túrot, mindenféle zöldséget, a főzelékébe teszek sajtot, kétszersültet, rengeteg gyümölcsöt eszik, egyedül az aprómagvas gyümölcsöket nem próbáltuk még. Nem lett rosszabb a bőre mert elkezdtem hozzátáplálni, sőt mostanában szépen javulgat is.
2009. aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amiben narancs és egyéb citrusok vannak (pl hipp gyümölcsdesszert vagy babylove-os gyümik), az nagyon csúnyán kihozza az ekcémát, alig tudtam visszaáliitani a bőrét:( meg a paradicsom! amúgy a többi kaja okés! Mindig nézd az üveget, mi van benne, persze a saját főztöd ilyen szempontból egyszerűbb, mert tudod mit tettél bele. A tehéntejjel és tojással vigyázni kell, mert az ekcémát nagyon erősíti, én 8 hósan már kis sajtot, túrót tettem a kajákba, ekkor már nem okozott foltokat.
2009. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


10 hósan jött ki az ekcéma a babámon. 4 hónapos korától hozzátápláltam, tápszeres volt az elejétől. Semmi gondot nem okozott a gyümi, zöldség bevezetése.

Majd amikor elöjöttek a pöttyök, a gyerekorvos azon lovagolt, hogy találjam ki mire allergiás a gyerek, mert tuti allergiás kiütése van. Hiába mondtam hogy semmi újat nem vezettünk be. Elvittem bőrgyógyászhoz, aki közölte, hogy atópiás dermatitise van a fiamnak, aminek semmi köze az ételhez, mosószerhez és egyebekhez. Ez örökletes bőrbetegség, amit átlagban kinőnek 6-8 éves korukra a gyerekek. Amióta jóidő van, sehol a pötty, de ősztől ismét várhatóak:S


16.5hós

2009. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!