Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek el a hozzátápl...

Mikor kezdtétek el a hozzátáplálást a babáitoknál?

Figyelt kérdés
Írjátok meg hogy anyatejes, tápszeres vagy vagyes táplálású volt e a kicsi, és még azt hogy mivel kezdtétek? Bébiétellel vagy otthon csináltátok neki? Gyümölcsleveket azt mikor adtátok? Bocs a sok kérdésért!
2009. máj. 21. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém tápszeres volt a kezdetektől, ezért én elkezdtem gyümölccsel már 4 hónaposan, aztán fokozatosan, főzelékek, húsok.

A barátnőm szoptatott, ő csak 6 hósan kezdte a hozzátáplálást, ugyan így fokozatosan, csak gyorsabban.

2009. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A fiam 5 hós, és csak anyatejes még! Van tejem, ő jól is hízik, így én kivárom a 6 hónapot, csak utána fogok adni neki más kaját. először persze gyümivel kezdem, én már vettem a boltban bébikaját, van külön alma is, meg banános, barackos, stb. Nem kell lepontozni, de én nem hiszem, hogy nagyon fogok majd otthon csinálgatni neki, olyan sokféle hamit lehet már a babáknak kapni.

A fiam inni sem kap még semmit, csak néha forralt babavizet, de még gyümi levet sem. Most 7500 g.

2009. máj. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem kezdtem el, csak 6 hósan fogom. Anyatejes.

Sztem majd lassacskán vásárolgatni fogok bébiételeket, mert jó ha van itthon tartalékban. De én magam is csinálok neki.

2009. máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi tápszeresek vagyunk! Igazából 6 hetesen kora kapott öszilét, ami a kakilását könyitette, de 6 hónaposan kezdetem igazán csak hozzátáplálni, amikor kibújtak az első fogacskái! Most meg már egy hónapja, csak a mi kajánkból hajlandó enni:).

Boldog babázást kíván egy 1 éves kislány anyukája.

2009. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
tápszeres volt és négy hónaposan kezdtük almával
2009. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi 2,5hónaposan kezdtük. A kislányom tápszeres. A védőnőnk és az orvos is mondta, hogy piciket, de már nyugodtan lehet neki adni. Almával kezdtük, majd répa, krumpli, cékla, leveszöldség, banán. Imádja a sütőtököt. Már szilvát is adtam neki. Nem bántam, bár sokan lekiabálták a fejem, hogy miért nem várok eddig, addig. Figyeltem a reakcióit és csak jót láttam. Nem fáj azóta a hasa. Kikerekedett, kivirult a kis arca, tehát semmi rossz nem történt. Van itthon pár bébiétel, de csak olyan, amit most nem tudok magam elkészíteni pl: sütőtökpüré, de egyébként házilag készítjük az ételt. Mi az alma levével kezdtük, de csak prüszkölt tőle. A pépet rögtön szerette. Úgy vettem észre, hogy a túl híg ételeket nem kedveli, ezért gyümilevekkel nem is próbálkoztam, csak a péppel.
2009. máj. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4 hónapos volt,csak anyatejes,védőnői javaslatra(nem tudott kakilni).Öszibarackkal kezdtük,én nem leveztem semmiből,azóta sem kap.Vizet iszik.Most már lassan 7 hónapos lesz,3x szopizik 2x eszik "szilárdat".
2009. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A fiam 7 hóig csak anyatejen élt, én már 6 hósan kóstoltattam vele őszibarack levet, almalevet megitta, de mikor pépre váltottunk volna akkor akármit is próbáltam utálta le se nyelte, tolta ki a nyelvével, pedig nagyon csökkent a tejem és neki is nagyobb volt az igénye addigra, de hiába.

7 hósan végre már evett pépeset is.

Szerintem a tápszeres babáknak sem kell 4 hó előtt más kaja mint a tápszer amiben minden benne van ami kell nekik.

2009. máj. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja,ált. én csinálom,kivéve amit mi nem szeretünk(cukkini)v.macerás pl.zöldborsót paszírozni,azt bébikajába veszem.A többit megveszem frissen v. mirelittben.
2009. máj. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Anyatejes, és 5 hónaposan kezdtem. És örülök mert aki később kezdte sokkal jobban szenvedett, hogy elfogadtassa a babával a kaját.Gyümölcslével kezdtem, de azt vagy két napig adtam, utána jöttek a pürék. Én saját magam készítettem és arra is ügyeltem az elején, hogy bio legyen. Képes voltam elmenni a bio piacra minden héten és megvettem neki az almá, répát, krumplit, céklát. Most már nem figyelek oda rá ennyire de szerintem az első falatoknál fontos. Nagyon jó evő a mai napig. Minden megeszik. Nekem csak a vízzel voltak problémáim mivel előtte soha nem kapot mást az anyatejen kívül.
2009. máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!