Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor "jogos" az aggodalmam,...

Mikor "jogos" az aggodalmam, ha még nem állt lábra a babám?

Figyelt kérdés
11,5 hós. Már több, mint egy hónapja térdelő állásba húzza fel magát, az már nagyon megy neki. Mozgékony, mászik ezerrel. A lábacskái (vádli, talpacska), elég keskeny (kecsesen nőcis :-) ), gondolom, azért sem állt még fel, erősösdniük kell. Nincs még elkésve, ugye? Folyton ezzel nyaggatnak "még nem állt fel?" - sajnos, azt látom, hogy újjabban ez a "trend", hogy minél hamarabb lábraálljanak és járjanak a babák. A te babád mikor állt fel?
2009. aug. 5. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb 18 hós koráig kell megtanulnia menni. De magától kell felállnia. Amit te tehetsz érte, az a hintáztatás akár kézben, akár hintán. Ez fejleszti az egyensúlyérzéket. Ahhoz, hogy felálljon meg kell erősödnie a lábacskáknak és a karoknak és nem utolsó sorban akarnia kell. :-) Na ez utóbbi a nehezen befolyásolható.
2009. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos szerinem is elég rossz manapság, hogy agyonsürgetik a babákat meg ezzel idegesítik az anyukákat, hogy ennek meg annak a babája már ezt meg azt csinálja. Hát nem vagyunk egyformák, úgyhogy te se idegeskedj, nincs lemaradva a babád semmiról.Mikor eljön az ideje és kidolgozta a stratégiát majd lábra áll.

Az én lányom is vékony, vékonyka csontokkal, 8 hónaposan állt lábra, de ez nem jelenti azt, hogy ti le vagytok maradva. Ez nem az én vagy a lányom érdeme, vagy a te vagy a lányod "hibája". A sok kérdezősködőt meg rázd le, hogy majd feláll ha úgy látja jónak.:-)) (bár tudom, hogy rém bosszantó tud lenni)

2009. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az én babám 15 hósan állt fel, és 17 hósan kezdett el járni... szétaggódtam magam, és kikészítettek a kérdésekkel. én azt találtam ki, hogy nem vártam meg míg megkérdezik, hanem eléje mentem és eldicsekedtem, hogy már mászik, már ül, már van néhány foga, stb, csak még nem állt fel, de már közel van hozzá. így nem volt több kérdés:-)
2009. aug. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb. egyidősek a gyerekeink. A mi lányunk 7 és fél hónaposan állt fel, alig két nappal azután, h' rájött, hogyan kell előre mászni. Én megdöbbentően korainak tartottam ezt, és már akkor úgy gondoltam, h' ettől függetlenül egy éves kora előtt kizárt, h' elinduljon, mert az egyensúlyérzéke nem tud olyan tempóban fejlődni, mint a teste, és az akaratos személyisége:) Négy hónapja ezeket gyakorolja. A mi példánk is bizonyítja, h' hiába áll fel relatíve korán egy baba, attól még nem biztos, h' járni is előbb fog. Csak egyszerűen más fázisban "ragad le" hosszabb időre. Ebben a korban még olyan nagy egyéni eltérések lehetnek, hogy sosem szabad egy az egyben más babákkal összevetni őket. Szóval ne aggódj, mert nincs semmi okod rá. A gyerekek kb. másfél éves korukra beérik egymást, és eltűnnek azok a különbségek, amiket most aggódva vizsgálgatunk.
2009. aug. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!