Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kifőztem a cumisüvegeket és...

Kifőztem a cumisüvegeket és megolvadtak. Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Kifőztem a cumisüvegeket teflonos edényben. Ma először ebben a lábosban. A műanyag megolvadt egy két helyen. Nem gondoltam volna, hogy ilyen teflonos lábosban nem lehet kifőzni. Most dobhatom ki a cumisüvegeket.

Van aki teflonosban főzte ki és nem lett baja az üvegeknek? Csak én vagyok ilyen béna, hogy nem tudtam hogy nem szabad abban kifőzni?


2009. aug. 4. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyértelmű, hogy dobd ki, mert már felszabadultak benne olyan anyagok amik nem jó, ha belekerülnek a baba tápszerébe. Meg amúgyis akkor már tönkre ment a cumisüveg, hisz elvékonyodott az anyag.

Mondjuk én mikros sterilizálom van, abba csak a mellszívom olvadt el:(.

2009. aug. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ilyenről nem is hallottam, de nem biztos, hogy Te rontottál el vmit. Én chicco-s sterilizáló folyadékot használtam, csak hideg vízbe kell tenni, fél óra alatt steril minden, leöblíted és kész. Kb 1000.- ft és nagyon sokáig elég. Ha gondolod, próbáld ki.
2009. aug. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is a chiccos folyadékot használom, utáltam az elektromos sterilizálót és kifőzni is utáltam, a cumiknak sem tett jót. Nekünk is 2 és fél hónapig volt elég egy flakon, szóval sokáig jó. 2 liter vízbe kell belerakni egy fél kupakkal és 1-2 napig használható ez így. Belerakod a cuccot fél óráig, vagy a következő használatig, majd vízzel leöblíted és kész. Nekem azóta nem foltosan a cuccok.
2009. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sima edényben főztem ki őket, nem teflonosban és semmi bajuk nem lett.
2009. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amig nem ezt az edényt használtam nem sem volt baj. Vettem új cumisüvegeket, és fertőtlenítő folyadékot. elegem van a kifőzésből.
2009. aug. 5. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!