Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem fordul hasra, és...

Miért nem fordul hasra, és miért nem nyomja ki magát ha hasra teszem?

Figyelt kérdés
4 hónapos a babám, de még csak kétszer fordult hasra magától, csak az oldalára fordul! És ha hasra teszem nem nyomja fel magát inkább csak evez maga mellett! Pedig a 3 hónapos unokatestvére, már hasra is fordul és tartja magát hason! Tudnám valamivel fejleszteni??? Esetleg emiatt orvoshoz kell majd vinnem???
2009. aug. 3. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
szia! nekem 5 hónaposan kezdett el forogni, akkor fodrult hasra, illatve hasról a hátára. 3-4 hósan is csinálta 1-2szer, de rendszeresen csak akkor mikor elmúlt már 6 hónapos. nem is nyomta ki magát mindig, ngayon lusti volt! de azóta (most 8 hós) már kanapé mellett lépeget, mászoik 7 hós kora óta, feláll, ül, egyedül..szóval szerintem nem gond :)
2009. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden kisbaba más ütemben fejlődik. Ne izgulj! Egyik napról a másikra majd meglódul és akkor majd nagyon hamar megtanul új dolgokat! Még az is lehet, hogy simán lekőrözi az unokatesót :))

Mi járunk babaklúbba ás ott van bizony 10 hónapos kisfiú, aki csak átfordúlni tud, de se ülni magától, se kúszni, mászni, semmit...És a védőnő szerint ez is mormális (illetve nem aggasztó, majd csak felzárkózik).

2009. aug. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a múlt héten voltunk a 3 hónapos tanácsadáson. A dokinő szerint fejlesszük, foglalkozzunk a babával, mert nem emeli a fejét ő sem ha hason van, sőt utál hason lenni.

Mutatott egy "tornát": megtartod a babát a mellkasánál és a a lábainál úgy, hogy közben a keze a padlón van, és tolod előre finoman, mintha talicskáznál, és ő erre automatikusan előre teszi a kezét, hogy orra ne bukjon. Közben jó ha egy csörgőt, vagy a kedvenc játékát rázza vki a fejénél, hogy emelje és figyeljen.

Nem tudom, mennyire volt érthető, én megmondom őszintén nem tudtam kivitelezni, pláne egyedül, mert csak 2 kezem van :)

Magamtól annyit csinálok, hogy hasra fordítom, megtámasztom a mellkasánál, és az arca közelébe teszek egy játékot. Pár nap telt el, de a fejét már feltartja (eddig csak lógatta és a plédet nyalogatta :) igaz még nem nyomja ki magát, de már könyököl pát másodpercig.

És mintha tetszene neki az új perspektíva :)

Ja és fontos, hogy ne az ágyon csináljátok, hanem a padlóra teríts egy plédet és azon, mert kemény alap kell neki.

A mi kislányunk egyik kortársa is kinyomja magát és nézelődik, de ő hason alvós baba. Gondolom ők hamarabb megtanulják ezt.

Ja és a picink már majdnem 7 kiló, nehéz lehet a hozzátartozó fejet emelgetni :)

Ne izgulj, minden baba másképp fejlődik, sok mindentől függ a mozgásfejődés, értelmi fejlődés is. Esetleg ha mentek a legközelebbi tanácsadásra kérdezz rá a doktornőtől, hogy mi a véleménye!

Minden jót!

2009. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam!! És kipróbáljuk ezt a tornát!!! Köszönöm! Jó babázást Nektek!!!
2009. aug. 3. 13:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!