Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet ez? Bővebben lent!

Miért lehet ez? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
kisfiam 7.5 hónapos, kis örökmozgó most kezdi felfedezni a világot. itthon nagyon bátor, sikongatós. de amikor lemegyünk sétálni, akkor olyan kis csöndes lesz, pedig minden nap találkozik "idegen" emberekkel. ha vele egykorú kisbabával találkozunk mindig sírni kezd tőle. olyan mintha félne a gyerekektől. már megfordult a fejemben, hogy ez később nem lesz-e probléma, amikor már tényleg tudnak majd játszani a gyerekek egymással. tegnap strandoltunk, és egy 5 hónapos kisbaba ránézett és az én picikém elkezdett sírni. szerintetek mi lehet ez? hogyan tudathatom vele, hogy senki nem akarja bántani?
2009. aug. 2. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!Hallottál a szeparációs félelemről?Szerintem erről lehet szó,az életkor és az említett dolgok erre utalnak.

Nagyjából 8 hónapos kor környékén jelentkezik,természetes velejárója ennek az időszaknak.

Éppen azért alakul ki a szeparációs szorongás,mert a kicsi felfedezi,hogy mennyi minden van körülötte ( ahogy te is írtad,hogy "most fedezi fel a világot" ) és megijed a sok újdonságtól.

Az én kisfiam is hasonló idős,mint a te babád és nála is észre vettem néhány jelet.Éppen tegnap jártunk a dédinél és olyan keservesen sírt,hogy alig tudtam megvígasztalni.Előtte pár nappal a mama szomszédnénije ríkatta meg...

Ilyenkor fontos,hogy mellette legyél,megvígasztald és elmeséld neki,hogy semmi baj sincsen stb.... de gondolom ezt tudod te is :)

Ez az állapot eltarthat még 2-3 hónapig és nincs "ellenszere",majd egyszercsak huss ekmúlik.

Ne aggódj!:)

2009. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen hallottam erre a szorongásos időszakról, gondoltam is rá, hogy ez lehet az. csak olyan érdekes, hogy csak a gyerekektől "fél". természetesen felveszem és megnyugtatom, hogy nincs semmi baj.

köszönöm

2009. aug. 2. 15:01
 3/4 anonim ***** válasza:
semmi gond nincs a babáddal, de valószínű, hogy tényleg szorong egy kicsikét, ha teheted vidd gyerekek közé, távolról nézzétek őket játszón vagy valahol, avgy esetleg a tv-ben, de ami nekünk a legjobban bejött, hogy sokat nézte magát a tükörben. Ne aggódj!
2009. aug. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is
2009. aug. 3. 13:54

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!