Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá, hogy többet...

Hogy vegyem rá, hogy többet egyen?

Figyelt kérdés
3 hetes tápszeres babám a dobozon ajánlott napi adag felét vagy kicsit többet eszik csak.Félek, nehogy baja legyen. Órákig tart az etetés, mert csak cumizik, de nem eszik rendesen. Mit tegyek?
2009. júl. 31. 11:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden baba egyedi, maga "találja" ki, mennyit akar enni, mikor akarja azt megenni, mennyi idő alatt eszi meg. Bár ez utóbbival bajban voltam én is. Amikor lányom egészen pici volt, nálunk is néha egymásba értek az etetések, néha hagytam, néha befejeztem az etetést, amikor már nem szívta aktívan a cicit vagy a cumis üveget. Úgy 8-9 hetes korára abbahagyta és már rendesen, tempósan evett. Talán nálatok is csak ki kell várni. Próbáljátok ki esetleg a kanalazást, az első hetekben lányom így kapta a hozzátáplálást.


Ha rendben van a baba széklete és folyamatos a súlygyarapodása, akkor ne csinálj semmit, csak fogadd el - a babád ennyit akar enni. Lesz ez majd másképp is.


Ha azonban a súlya nem gyarapodik, nincs rendszeresen széklete, akkor látogassatok el dokihoz.

2009. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!