Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alig mond pár szót másfél...

Alig mond pár szót másfél éves babám, vele egykorúak már érthetően kiejtik a szavakat, Ő pedig alig-alig mond valammit, hogyan vegyem rá, hogy többet beszéljen?

Figyelt kérdés
Itthon sokat olvasok neki, állatos könyvek, mondókák, ennek ellenére sokszor csak az első szótagot, vagy még azt sem mondja. Hogyan tanítsam neki?
2011. jan. 24. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én babám is másfél éves és még nem mond semmit,egyáltalán nem baj,hogy még nem beszélnek! Nem minden gyerek fejlődik ugyanolyan ütemben!
2011. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nincs elkésve egyáltalán.Minden gyerek máskor kezd beszélni,egyik ebben ügyesebb,másik abban.Az én kisfiam másfél évesen még szinte semmit nem mondott,már közel 2 éves volt,mikor elkezdett szavakat mondani,sokáig csak 2 szavat kötött össze ragok nélkül,nemrég kezdett egyszerűbb mondatokat alkotni,28 hónapos.
2011. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tudod sehogy rávenni. Hagyd hogy a saját ütemében haladjon a beszédtanulással. Nincs lemaradva, és már nagyon jó úton halad. Arra is gondolj, hogy vannak olyan vele egykorúak is, akik még meg se szólalnak.
2011. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan még csak 14 hós a lányom, úgyhogy nem igazán tudom 18 hónapos korra mennyi értelmes szót fog mondani, de én így azt gondolom, hogy neked nincs aggódni valód. Ismertem olyan gyereket, aki 2 éves korában kezdett el beszélni és teljesen egészséges volt. Szerintem ezt nem nagyon lehet sürgetni, legalábbis én még nem hallottam róla. Azt nagyon jól teszed, hogy olvasol neki mesét és mondókáztok, ezek mind nagyon hasznosak és előbb utóbb látszatja is lesz annak, hogy sokat foglalkozol vele, csak türelmesen ki kell várni és nem szabad sürgetni.
2011. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
csak olyan furi, mikor egy társaságban vagyunk vele egykorú babákkal, és ők már érthetően mondanak szavakat, ő pedig szinte semmit. nem vagyok írígy, csak mindig azt hiszem, valamit rosszul csinálok, nem foglalkozom vele eleget, pedig nem így van. sokat beszélek hozzá, ismétli is néha a szavakat, de valahogyan méegsem akaródzik neki a dolog...
2011. jan. 24. 13:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom már 21 hónapos és csak 18 hónaposan kezdett el szavakat mondani. Most olyan 10-nél jár de azt se tisztán mondja. Az apa és a Kata, annyit mond ki tisztán.

A többi gyerek meg már mindent mond, de nem érdekel csak beteg ne legyen azt se bánom, ha ovis korába kezd el folyékonyan beszélni, ráér.

2011. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

az én kislányom 25 hónapos volt tegnap, és nembeszél, pár szót mond , azt sem fényes kiejtéssel, és slussz. ugyanakkor nagyon okos, mindent megért, sokmindenben előrébbb is van, mint a korosztálya, tehát nem aggódom. igaz, jó lenne már ha beszélne, de hát ha nem , akkor nem. erőltetni ezt nem lehet sehogy.

már előre "várom" a tavaszt, amikor a sok anyuka versenyiezni fog a játszón, hogy kinek fejlődött többet a gyereke a télen.....tudod mit, engem nemérdekel a más gyereke. és amúgy nem hiszem hogy nálam többet bármelyikük is fglalkozik a gyerekével, mert én erre nagyon is odafigyelek. egyszerűen nekik szerencséjük van, hogy olyan típusú gyerekük van, aki hamarabb kezd beszélni. de ezen igazán nem múlik semmi.

2011. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, 3 éves koráig kell beindulnia a tiszta beszédnek, minden gyereknek más és más a tempója, ne törődj ezzel!
2011. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha 2 éves korában sem beszél, akkor vidd hallásvizsgálatra! Ez nem vicc vagy rosszindulat, sok babának felgyülemlik a zsír a fülében esetleg gyulladásból valami adódott és rosszabbul hall és nem tud érthetően beszélni. Érdemes megcsináltatni.
2011. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor nyugtassuk egymást! :)))))

Az én 16 hónapos kisfiam sem mond még semmit az apa, baba, papa szavakon kívül, de azokat is elég ritkán használja. Persze nyomaszt h nem akar még megszólalni, de ha a fejem tetejére állok akkor sem akar semmit mondani. Ő 8 hónaposan elindult, az nagyon korán volt, és én még ezzel magyarázom h később kezd el beszélni. Nekünk azt mondta a védőnő, h 2 éves koráig nincsen semmi baj, lehet h ő majd tisztán kezdi mondani a szavakat. ezt a 3 szót is gyönyörűen mondja. Viszont mindent megért, teljesen megérteti magát, az ismerősök, családtagok azt mondják róla, h extra okos kisfiú annak ellenére, h nem beszél.

szerintem Te se tartsd cikinek, hiszen erőltetni nem lehet. Biztos van olyan, ami a Te babádnak az erőssége, azt kell kiemelni, a beszédről meg el is fognak feledkezni, ha meglátják h miket tud. (nekem legalábbis ez a "fegyverem" és ismerősök is csodálkoznak rajta....)

remélem tudtam segíteni. kár még aggódni :))))))

2011. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!