Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos kisfiam és úgy látszik valamit nagyon elszúrhattam az elmúlt időszakban. Sajnos az a helyzet, hogy több fronton is vannak problémáink, főleg evés és alvás témakörben. Az evéssel kapcsolatban az a gond, hogy nagyon keveset eszik szerintem. 4 hós kora óta hozzátáplálom, sok mindent kap már. Általában úgy zajlik a napunk, hogy reggel 7kor kelünk, akkor eszik 180ml tápszert. Utána játék van kábé 11 óráig, etetni próbálom ilyenkor is joghurttal, főzelékkel, de sajnos semmiből nem eszik 2-3 kanálnál többet, ha egyáltalán eszik. 11 körül elalszik kb. 30perc cipelés hatására 1 órára. Miután felkel, akkor szokott ebédelni főzeléket, kb. 120ml-t eszik meg, többet sajnos nem hajlandó. Rázza a fejét és hisztizik, ha próbálom még etetni. Utána megint játék van kifulladásig. Séta előtt mindig megpróbálom egy kis gyümölccsel, főzelékkel megetetni, de sajnos nem hajlandó enni. Maximum tápszert fogad el, de abból is kb. 120ml-t eszik meg. Fél négykor megyünk sétálni, kb. 4-re el is alszik. Így alszik a szabadban kb. szintén egy órát. 6-ra szoktunk hazaérni, akkor már éhes. Akkor megeszik 80ml gyümölcsöt vagy ha erre nem hajlandó, akkor kb. 180ml tápszert. Este 9kor fürdünk, majd utána következik az alvási huzavona. Sem cipelve, sem sehogy máshogy nem hajlandó elaludni. Próbáltam betenni a kiságyba, de hisztizik. Kiveszem, akkor kb. 1 perc alatt megnyugszik. Utána mikor már közeledek a kiságyhoz, azonnal üvölteni kezd. Közben meg álmos, mert dörzsöli a szemét. Nagy nehezen 11-12-re kidől. De éjszaka még újabb 3-4 alkalommal felkel. Ilyenkor általában enni is adok neki tápszert, mert alig eszik napközben, nem akarom, hogy fogyjon. Éjszaka összességében kb. 250ml-t elfogyaszt. Inni vizet kap csupán és nem is iszik sokat. Mit csinálok rosszul? Mit tegyek, hogy egyen és aludjon többet?
2009. júl. 28. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

csak a saját tapasztalatom írhatom le:

4hónapos kora óta hozzátápláltam,gyümölcs,főzelék,tejpép(tápszert nem).általában 6körül kel,ekkor szopizik,majd fél 9-9körül eszik egy ü gyümölcsöt,12-12:30körül főzelék(húsos).Ez idő alatt úgy fél 10-10től alszik 11-11:30ig.Majd ebéd után olyan 2óra magasságában újra elalszik,egy másfél órát.Aztán 5körül kap joghurtot,vagy gyümölcsöt...esetleg nasinak kekszet.Majd kimegyünk hintázni,"papizni"(addigra hazaér a papa),kutyázik.Majd 7-8között fürdés,és vacsora olyan 160ml tejpépet eszik,majd 1pohár hígított gyümölcslé,és jobb esetben alszik.7hónapos kora óta olyan 1-1,5L folyadékot iszik meg.És kb ekkora kora óta szoktattam le a ringatásos alvásról.Én úgy csinálom,hogy leteszem a "szoptatós" kanapéra,mellé ülök a földön,odabújok és simogatva elalszik.Vannak napok,mikor pillanatok alatt elalszik,de átlagosan 7-10perc.Majd átrakom a kiságyába.Az éjszakai kelésekkor először cumival próbálkozom,majd ha látom hogy szomjas,nagy a meleg,akkor adok neki inni szintén hígított gyümilevet.

Maga magának váltotta ki a szopikat,akkor evett,amikor láttam hogy éhes(sokáig 2,5óránként)és akkor kezdtem altatni,mikor már dörzsölte a szemét.

Meg kell találnotok a helyes ritmust.Biztosan menni fog,és ha nem fogy akkor semmi gond,majd rászokik az evésre.

9hónapos a fiam

2009. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudom neked javasolni a Suttogó mindent megold című könyvet. Van aki szerint el kéne égetni, én csak saját tapasztalatból mondom, hogy nekünk bevált, szerintem egy próbát megér. Pontosan ilyen problémákra nyújt megoldási javaslatokat, mint a tiéd.


Szerintem az a gond, hogy nem tudod érvényesíteni az akaratodat. Ha elhatároztad, hogy leteszed a kiságyba, akkor ne vedd ki akkor sem, ha hisztizik. Ha hisztizéssel megkapja amit akar, akkor nagyon gyorsan át fogja venni az uralmat a család felett. Én ezt nem akartam, ezért fogtam bele abba a módszerbe amit a könyv ír. Olvasd el. Nem lesz egyszerű módszer leszoktatni ezekről, de menni fog. Ez olyan, mint leszokni a dohányzásról, vagy sikeresen lefogyni. Egy komoly elhatározás kell hogy legyen benned a változásra.


Persze van sokféle módszer. Olvass utána, nem egyedi a tüneted. Sok szerencsét!!!

2009. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én a következőt tudom ajánlani.

amikor a fiam ennyi idős volt, így telt a napunk:

6-7 felé kelt, evett tápszert, ő 240 milit kb, de ez nem mérvadó, ő nagyom szereti a tápszert:)

aztán a keléstől számított 3 óra múlva letettem aludni, ő akkor ennyit tudott ébren lenni. előtte adtam neki gyümit.

akkor aludt annyit, amennyit. ringatva aludt el, aztán tettem le.

aztán a gyümi után kb 3 órával adtam neki főzit.

aztán játszottunk, lementünk sétálni, ott aludt még 1et.

du. evett tejpépet, de a főzi és a tejpép között vártam kb 4 órát, h éhes legyen.

fürdés után megint tápszer.

tehát kb 3 óránként evett és 3 óránként aludt. persze voltak eltérések, mikor láttam rajta, h most változtatásra van szüksége, de volt rendszer és tudta, h van. szerintem ez fontos, így tudja, h mikor mi történik.

2009. júl. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!