Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7hetes babámnak ma adtam...

Adri baba kérdése:

7hetes babámnak ma adtam alma-krumpli pürét felhigítva tápszerrel. átnyomtam pici lyukú szűrön hogy a rost ne legyen benne. Más is adott ilyet picinek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 14:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
64%
Pár válaszadó, lehet nem ad a gyermekének ezt azt és így érzi magát jó anyának, de a válaszokból ítélve türelmük egy szál sem, ha ilyen kérdésen feldühödnek:-))) Lehet, hogy sokan itt vezetik le nyugtalan gyermekük miatti idegességüket:-)
2009. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
24%
Nem hiszem , hogy itt vezetik le a dühüket, ez butaság, de egy kisgyerekért sokan aggódnak, ha azt tapasztalják, hogy nem megfelelő az ellátása... No mindegy. LEhet, hogy a baba szívesen megeszi, meg éppen most nem lesz tőle semmi baja, de hónapok, évek múlva kisülhet ebből egészen komoly betegség. Az is igaz, hogy minket is ezekkel a dolgokkal megetettek már, és még élünk, ám ne felejtsük el, hogy fele annyi "szennyezett szemét", amit ételnek nevetnek, sem volt a piacra dobva, mint most. Én nem akarom osztani az eszet, de én sem adnék az enyémnek ilyen hamar semmit, ráér még jóllakni, lesz rá sok-sok éve. És a tápszerárakat én is nyögöm, de inkább én nem eszem, mint hogy neki ne vegyem meg. A krumpli helyett még mindig inkább 2/3-os tehéntejet adnék, az a legolcsóbb, ha már itt tartunk. Hiszen amit a tejből kell megkapnia, azt a hozzátáplát egyéb dolgokból nem tudod neki biztosítani!!!! Sok szerencsét, jó egészséget!
2009. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
67%

Hát...ha választani kell akkor inkább a krumpli mint a tehéntej,hisz krumplit 4hótól,tehéntejet egy évtől lehet adni.Én már írtam,azt hiszem,első voltam,hogy korai.DE!!!Amit most írt a kérdező a kommentben,hogy csak a főzővíz,ezt nem értem.A kérdésben az állt h főtt krumplit és almát áttörve,utána meg hogy csak a főzővizet??Minek a főzővizét? azt a szennyes vizet amiben a krumpli főt???

Mert azt még én se enném meg.

2009. júl. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
50%
Az én gyerekem volt hogy 6-7 napig nem kakilt, mégsem adtam neki krumplit! Se főzővizet! De tényleg érdekes, hogy most krumplit almával kapott áttörve vagy főzővizet. Lényegében talán mindegy is. Szánalmas!!!
2009. júl. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Istenem az a szánalmas hogy nem érted:)))

Amit megfőztem annak és átnyomtam annak csak a leve jött ki,olyan picike lukú a szűrő:)Tényleg ennyire fogyatékosak vagytok?????????????

2009. júl. 28. 09:39
 26/27 anonim ***** válasza:
49%

Ha csak leve jött át, akkor minek keverted tápszerrel, egyáltalán minek kellett a finom tápszert így megkeverni.

Egyébként a kérdésed tényleg az áttört alma-krumpli püréről szólt.

Ha szerinted itt mindenki fogyatékos, aki olyat írt, amit nem szerettél volna "hallani", akkor minek tetted fel a kérdést?

Ezután is valószínű azt fogsz neki adni, nem fogja a válaszunk befolyásolni az etetési szokásodat.

Az én kislányom 5 hónapos elmúlt, de a barack és alma levén kívül még nem kap semmit sem. Nem azért mert, nem akarok adni, hanem mert a tápszerben minden olyan vitamin és egyéb megvan, amire ekkora babának szüksége van.

2009. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
34%

Anyáink így készítették a tápszert. Ha valakinek szüksége van rá alább elolvashatja.


Ha a tejtápszert magunk készítjük:


A csecsemő még nem kaphat hígítatlan tehéntejet. Készíthető azonban megfelelő tejétel hígított tehéntejből keményítővel, cukorral és olajjal. A gyermekorvosok az első hónapokban ezt nem szívesen látják, mert a magunk készítette tejnek zömében csak hátrányai vannak:

A kis mennyiségek kimérése házi körülmények között nem könnyű.

A tejet homogenizálni kell, azaz elektromos keverőkészülékkel rövid ideig erőteljesen keverni, hogy a zsírrészecskék egyenletesen finoman oszoljanak el az ételben. A hozzávalóknak frissnek, a főzéshez használt eszközöknek higiénés szempontból kifogástalanoknak kell lenniük.

Az így elkészült tejben alig van vitamin. Ezért a hatodik héttől kezdve kiskanálból sárgarépalevet (A-vitamint), a második hónaptól kezdve narancs- vagy citromlevet (C-vitamint) kell kiegészítőként adni a csecsemőnek. A gyümölcslé mennyiségét fokozatosan napi 6-8 kanálra kell emelni, egészen addig, amíg kiegészítő ételként pürét nem kap a csecsemő.

Allergiára hajlamos családban a tehéntej és a korai kiegészítő étkeztetés növeli a túlérzékenység gyors kialakulásának veszélyét.

Ha családja allergiára nem hajlamos, ha vállalja a pluszmunkát, amit a minden adag gondos, higiénikus elkészítése jelent, akkor készítse az ételt a következőképpen megadott recept szerint. A munka megkönnyítése érdekében először mérje le a pontos mennyiséget, mondjuk egy levélmérlegen, aztán mérje meg, hogy ez hány kanálnak felel meg. Így később a szükséges gabonapehely-, cukor- és olajmennyiségeket már kanállal adagolhatja. Figyelem, mindig ugyanazt a kanalat használjuk!


Tippem: A manapság divatos műanyag cumisüvegek a hőt rosszul vezetik, az edény hidegebb, mint a tartalma. Így az étel hőmérsékletét nem tudjuk a könyökünkkel vagy a kézfejünkkel megbecsülni. Csöpögtessünk inkább pár cseppet a kézfejünkre - ha kellemesen melegnek érezzük, jó a hőmérséklete. A cumin levő lyuk akkor megfelelő, ha a megfordított üvegből körülbelül egy csepp hull másodpercenként.


Az első magunk főzte tej (6 hónapos korig)


Hozzávalók 1 adaghoz:


100 ml víz, 7 g rizspehely vagy étkezési keményítő, 100 ml pasztőrözött tej (3,5% zsírtartalmú), 7 g cukor, 3 g csíraolaj

Energiatartalom: kb. 600 kJ (140 kcal)

3 g fehérjét, 7 g zsírt és 18 g szénhidrátot tartalmaz


Elkészítési idő: kb. 10 perc



Így csináljuk: a vizet egy kis méretű lábasba töltjük. A rizspelyhet vagy a keményítőt belekeverjük. A lábast a tűzhelyre helyezzük és a keményítőoldatot közepes hőmérsékleten 2-3 percig forraljuk. A lábast levesszük a tűzhelyről, és habverő segítségével a tejet belekeverjük. Ezután hozzáadjuk a cukrot és elkeverjük. Végül beleöntjük az olajat, habverő, elktromos keverő vagy turmixgép segítségével alaposan átkeverjük. Beletöltjük a tejet az üvegbe, és beállítjuk a fogyasztáshoz megfelelő hőmérsékletre.

2009. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!