Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7hetes babámnak ma adtam...

Adri baba kérdése:

7hetes babámnak ma adtam alma-krumpli pürét felhigítva tápszerrel. átnyomtam pici lyukú szűrön hogy a rost ne legyen benne. Más is adott ilyet picinek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 14:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%
Nem most fogja látni a babán, hogy baj van hanem később. Neki még kizárólag tejre vagy tápszerre van szüksége semmi egyébre. De szerintem ezt te nagyon jól tudod, hisz a védőnő is biztosan elmondta, és bébiételt sem látsz olyat ami 7 hetes kortól adható lenne szerintem. Ha nincs tejed irass tápszert, mert nagy butaságra vall, ez a viselkedés.
2009. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
82%

Nem az butaság,hogy ilyen hamar kóstoltatod,hanem,hogy rögtön alma-krumplit vegyesen,és rögtön egész étkezésre.

Én anno 11-12 hetesen adtam először gyümölcsöt,de egyszerre csak egy fajtát,és csak 2-3 kanállal.Aztán mikor megszokta az ízét,akkor mehetett fél alma reszelve.Utána,már egy étkezés gyümölcs volt.Ezt így kell,fokozatosan,nem úgy,hogy durr bele,"oszt" had egyen az a kölyök.

Bocsi a szófordulatért,de én ezt érzem,hogy kicsit siettetni akartad.

2009. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%
almát 4 hónaposan krumplit csak 5 hónaposan szabad adni tápszeres babának. Te nem vagy jól, már bocs, ilyen kis csöpp babát krumplival eteted???
2009. júl. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Ennyi isősen én is kaptam ilyet és felnőttem..szerintetek akinek pl nincs pénze 2000ftos tápszerre hetente az mivel eteti?vagy amikor még nem volt tápszer??
2009. júl. 27. 07:45
 15/27 anonim ***** válasza:
41%
Ha nincs pénzed etetni normálisan a gyereket, miért vállaltad be? Nem mentség, hogy téged is azzal etettek, akkor még a zöldség valóban zöldség volt.
2009. júl. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%

Kérj segítséget a védőnődtől. Biztos tudsz kapni segélyt rászorultági alapon. Vagy érdeklődj utána az önkormányzaton. Vagy a háziorvos felírhatja receptre.

Én mindenképp valamit intéznék. Én 5,5 hósan kezdtem el a hozzátáplálást de 2 hónapig szorulásos volt és hasfájós, mert annyira nem volt rá érett. Gondold el a Te babád mit érezhet krumpli alma vegyesen.

2009. júl. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
27%

15.14-es vagyok. Je jóságos ég, ez a "zöldség akkor még zöldség volt" duma már a könyökömön jön ki. Igaza van a kérdezőnek, régen nem volt tápszer és ették pár hósan a tehéntejet, kecsketejet és minden mást sorba. Szegény gyerek, ha azt néznénk akkor 1 éves koráig alig ehetne valamit. És ez nem pénz kérdése. Szerintem a kérdező nem azt írta, hogy ő nem teheti meg, hanem vannak olyanok. Itt nézetekről van szó, van aki korán akarja elkezdeni a hozzátáplálást mert Ő úgy látja jónak. A védőnőkről meg annyit, hogy tudnak ők is egy csomó hülyeséget mondani. És azt kell nekik mondani amit ők hallani akranak, amit meg ők mondanak az az egyik fülemen ki a másikon be.

Kedves kérdező ne foglalkozz a sok könyvből neveleő ezt nem szabad, azt nem szabad, anyukával. Etesd úgy a babádan ahogy Neked tetszik, rosszat úgysem akarsz neki és Te tudod, hogy mire van szüksége.

2009. júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
52%
Ha nincs pénzed 2000 Ft-os tápszerre,és nincs a családban tejallergiás,adj neki nem HA-s tápszert.Az csak 800Ft körül van 1 dobozzal!Kérdezd meg a gyerekorvost,biztos segít!
2009. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
37%

" Te tudod mire van szüksége"??? Valóban krumplira lenne szüksége egy 7 hetes csecsemőnek? Ne írj már ekkora hülyeséget. Te jó Isten! Nekem is a könyökömön jön már ki néhány dolog. Például, hogy mi volt régen. Kit érdekel mi volt régen. Mondjuk engem nem nagyon érdekel, hogy a kedves kérdező mivel eteti a gyerekét, az ő gyereke, az biztos, hogy én ezt mélységesen elítélem, ez valóban felelőtlenség, és ilyenkor csak arra tudok gondolni, hogy az én babámnak mennyire jó!!:))))

Minden jót nektek én ebből kiszállok!

2009. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Ha ennyire bunkók vagytok ne is írjatok!!!!!!!!!

Én kérdeztem valamit nem kell csak 1 szavas válasz,sajnálom azoknak a gyerekét akiknek ilyen .....szülei vannak.!!!!

Mellesleg semmi baja tőle sőőőt azóta kakil is rendesen,nem a krumplit adtam neki meg az almát hanem a levét annak amit megfőztem!!!Híg mint egy tea!!!

tényleg tükörbe nézhetnének néhányan!!!

Tisztelet a kivételnek akik normálisan válaszoltak!!:)

2009. júl. 27. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!