Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne tépje a...

Mit tegyek, hogy ne tépje a "bébi hajam", vagy hogy viseljem el?

Figyelt kérdés
Néha már annyira felbosszant,hogy legszívesebben ráütnék a kezére.De azt ugye mégse lehet.Nagyon fáj,ahogy egy egy elalvásnál csak úgy markolászva kitépdesi a hajam a tarkómnál,homlokomnál.Már próbáltam,hogy összefogom,de ugyanúgy megtalálja.Vagy hogy nem bújok annyira közel hozzá,de azt meg nem engedi,húz vissza az arcához.9hónapos,és már nem tudom meddig bírom ezt.
2009. júl. 25. 21:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

húzz rá gyengén a kezére el van kapatva, utána hagyd magára majdcsak elalszik

17/F

2009. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

az enyém 14 hónaos és ő is tépi a hajam és az előző válaszolónak kifejtve, nem ér semmit ha ráüt a kezére, mert pl. az én kislányom még azért is folytatja és kinevet!


kérdező megértelek, mert kegyetlen és ráadásul nekünk még a szemünk is kikaparja, az orrunkba és a szánkba nyúlkál elalvás közbe. és ha álmos és harapdál is. és semmit se tudok vele csinálni, mert ha odaütök neki akkor is folytatja, nincs értelme, hogy bántsd!!! talán elmúlik ez is csak egy időszak!!!

2009. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Adj valami kis kendöt vagy plüssállatot a kezébe, akkor azt fogja markolászni. Egyébként ez egy ösztön, abból a korból, amikor az emberek még vándoroltak, és me´g szörösek voltak. A picinek az anyja szörébe kellet kapaszkodni, hogy nehogy elvesszen. Ne legyék mérges rá, nem tehet róla. De ha van valami más, amiben meg tud kapaszkodni, akkor az is jó helyette neki.

Az elsö válaszolónak meg üzenek, hogy gondolkodjon egy kicsit, itt pici, 9 hónapos babáról van szó és egyébként is nem verni kell a gyereket.

2009. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
semmiképp se üss rá a kezére, az agresszió agressziót fog szülni. Ő még nem tudja, hogy ez neked fáj! Az egyetlen megoldás ha amikor ezt csinálja szépen elmagyarázod neki, hogy ezt nem szabad, anyának fáj. biztosan nem fog az első alkalommal hatni, de meg fogja idővel érteni. addig meg tegyél egy hajpántot a hajadba :)
2009. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Tudom miről beszélsz, az én fiam is tekerte a hajam a kis ujjával, a vége mindig ez lett, hogy alig tudtam kibogozni a kezéből pici korában, de mivel a tiéd 9 hónapos, már megérti, ha azt mondod, hogy nem, mert fáj. Esetleg te is picit meghúzhatod az övét, hogy tudja mi a "fáj". Cserébe adj valamit a kezébe, hogy azt "morzsolgassa" amig elalszik. Szerintem ha nem is elsőre, de be fog vállni, csak légy következetes.
2009. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

Én mióta megvan a kislányom mindig összefogom a hajam és hajráfot is teszek fel, így nics, amibe belekapszkodjon. Mert, ha felveszem, ő is előszeretettel tépkedné a hajam.


De ezt nem értem, hogy elalvásnál, hogy kerülsz te a kiságyba?

2009. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

A lányom 16 hónapos és mindig úgy alszunk el, hogy tépi a hajam,mert NEKÜNK NINCS KISÁGYUNK, de éjszaka még szopiztatom!! Kedves utolsó!! Valószinű a kérdező is szopiztatja a kicsit és azért van ez a reakciója.

Napközben van hajgumim, hajráfom és amikor felveszem a lányom imádja kiszedegetni a hajamból és próbálgatja az Ő hajába beletenni. Én meg mondom neki, hogy látod, milyen szép kislány vagy?? Pont olyan, mint anya.

2009. júl. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
nincs kiságyatok? Nekünk van egy felesleges a pincében,de teljesen újszerű állapotban,szivesen nektek adom,ha nincs rá pénzetek,ingyen is,szegény kis életnek hadd lagyen ágyacskája. Csak írd meg,hol laktok,hogy eljuttathassam.
2009. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Van kiságya de egyedül nem tud elaludni(sokáig kézben ringatva aludt el)kb 2-3hónapja altatom úgy,hogy a szobájában a "szoptatós" heverőre leteszem,mellé ülök az ágynak(a földön)és odahajolok.Mert ugye az arcához húzza az arcom.(tudom,ez sem tökéletes altatási módszer,de jobban esik nekem,ha nem bőgetem egyedül a kiságyban-de most nem is ez a lényeg)Így ugye hozzáfér mind a fülemhez,orromhoz,hajamhoz.Néha már erősebben megfogom a kis kezét...de 2perc és kezdi újra.Olyan 5-7perc alatt alszik el.Már volt hajpánttal,copffal,kendővel....de vannak szálak,amiket így is megtalál.Normál esetben rászólok,hogy au,ez fáj anyának,de amikor alvás van akkor nem nagyon akarok erélyesebben beszélni hozzá.

Drukkoljatok,hogy beváljon a "morzsolgató" kendő,mert ez az utolsó amiben bízok.Ütni meg nem akarom,mert éri még majd úgyis annyi "pofon" az életben.

Még egyszer köszönöm a tanácsokat.

2009. júl. 26. 11:05
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Bocsánat,a kiságyat nem Neked írtam,hanem az előttem hozzászólónak,mert neki szerettem volna segíteni,jöbban mondva a kis csöppségnek.Borzasztó lehet olyan nehéz körülmények között élni,hogy kiságyra sem telik. Szegény ki is hangsúlyozta,hogy nincs,nekünk meg van több is,vettünk is,meg kaptunk is..ezért akartam segíteni rajta.Sok sikert a leszoktatáshoz! Szerintem sikerülni fog.
2009. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!