Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak 15hós kisfiammal...

Mit csináljak 15hós kisfiammal, hogy ne dobálja le evés közben az ételt a földre, ha valami nem tetszik neki, ne üssön meg, vagy harapjon, vagy tépje a hajam?

Figyelt kérdés
Rászoktunk szólni, de ugyanúgy csinálja.Hogy lehet nevelgetni?
2009. okt. 27. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem anyukám mesélte, hogy én is sokáig haraptam. Ilyen korban ők még nem tudják, hogy fáj. az egyik harapós alkalommal ő s megharapott engem. persze nem erősen, csak éppen annyira, hogy fájjon. onnantól kezdve már nem volt sok kedvem hozzá.

a kajadobálás pedig nálunk is mindennapos erre én is szívesen veszek ötleteket (3 hét múlva lesz 1 éves), bár nálunk ennek a kutyusok örülnek.

2009. okt. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én fiam 17 hós a dobálózás ment(még néha most is)nálunk is.Szerencsére nem igazán szokott verekedni.De ha előfordul,hogy ütni kezdi a fejemet akkor mindig elmondom neki,hogy ez anyának/apának fáj,és sírni fog.Mondom neki,hogy simizd meg anyát és ilyenkor áttér a simogatásra.Néha imitálom a sírást és akkor megvígasztal,abbahagyja az ütögetést.A kaja dobálást meg szépen lassan magától abbahagyta,mindig mondtam,hogy ha nem kéred akkor tedd az asztalra vagy add oda anyának.

De azért ez hosszú folyamat,sok türelmet igényel.Ha mindig szépen elmondod neki,hogy mi a "helyes"akkor előbb-utóbb megtanulja.

2009. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!