Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden este fürdessem a babámat?

Minden este fürdessem a babámat?

Figyelt kérdés
Három hetes a babám, a kórházban azt mondták ne fürdessem minden este mert hozzászokik és ha netán valami miatt (vendégek stb) elmarad a esti fürdés akkor nehezen fog elaludni. Mások szerint minden este fürdetni kell. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?
2008. máj. 10. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Nekem 6 hetes a kisfiam és eddig 2szer fordult elő, hogy nem tudtam megfürdetni, mert későn értünk haza.

Szerintem pedig jó mindennap fürdetni nem azért mert koszos, hanem mert ez frissít és ráadásul egy kellemes program a babának! A kisfiam úgyanúgy aludt azon az éjszakán amikor nem fürdettem meg, mint máskor.

Ha a kisbabád szeret fürödni, miért vonnád meg tőle?

Boldog babázást :-)

2008. máj. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Erre egy sztorit tudok felhozni ami sztem felháborító.Volt egy ismerősöm aki azt vallotta azért nem fürdeti meg minden nap a babát ,mert az az egészséges bbaktériumokat is lemossa.Én még akkor nem voltam anyuka jelölt furcsállottam,de az ő dolga.Mígnem egy este pont ott voltam a fürcsinél és panaszkodott,hogy nyűgös a babája és láss csodát kiderült,hogy a kis hurkájától úgy bepállott a hónaalja akicsinek,hogy nem sok kellett volna,hogy kifakadjon neki.tök vörös volt,nekem a látszata is fájt nemhogy az a baba sírt.soha többet nem vettem részt a fürcsijéban,mert nekem ezt nem tudta bevenni a gyomrom.bárkinek elmeséltem azt mondta ez egy idióta és igazat is adok neki.Úgy ahogy neked jólesik egy nap után lemosakodni,a babának is.Megnyugtatja,felfrissíti.Jó persze ha az ember későn ér haza és a baba elalszik én sem költeném fel ha nem zavarja,na de ha vendégek vannak lássák már be,hogy ott egy rendszer van és azt be kell tartani.És sztem nem jó vendég aki ezt nem látja be és akkor semmi keresni valója nincs már a fürdetés idején egy családnál.Ha meg olyanok még élvezni is fogják sztem.Szval a legjobb ha minden este fürik sztem.Szokja csak meg,hogy tiszta és legyen higiéniája a babának.
2008. máj. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez sokmindentől függ. Az én fiam 2 hónapos volt,mikor az egész teste száraz,piros foltos lett. Nem tudom másképp leirni. Elvittem egy bőrgyógyászhoz,aki mondta,hogy ne fürdesem minden este a gyereket,mert a víz teljesen kiszárítja a bőrét. Nem"koszolódik" ő még igy elég ha 2 naponta fürdünk és a kihagyott napokon csak áttörölgetem. Nekünk bevállt. Lassan rendbejött a kis bőre. .(csak megjegyzem,hogy gyógyszertári fürdetőt használtam,mielőtt valaki azt hinné,hogy johnsons vagy hasonló temék vezettett volna ide)De ezt neked kell eldöntened. De egyébként semmi baj nem lesz ha kimarad néha 1-2 nap.


Üdv:

30 hetes kismama

2008. máj. 11. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Azt gondolom, hogy a kisbaba valóban nem lesz koszos egy nap alatt, így tehát ha olykor kimarad egy fürcsi, semmi gond nem származik belőle. Na meg ahogy előttem is írták, van olyan baba, akinek nem bírja a bőre. Ilyen esetekben persze mérlegelni kell és az orvos utasítását követni. De ha a baba bőrével nincs baj és szeret is fürödni, miért hagyjon ki az ember egy ilyen programot? Valószínűleg kellemes a babának is, na meg tényleg egy közös "program", ami előtt akár egy kicsit meztelenkedni is lehet, miközben a szülők a picurban gyönyörködnek. Fürcsi után szopi, alvás... Ha nem muszáj, én nem bolygatnám meg a kialakult ritmust, az is fontos a babának. A vendégekről meg annyit, hogy én simán el is küldeném őket, mert elég nagy pofátlanság kisgyerekes családnál az esti fürdés, szopi, alvás idején vendégeskedni. A közeli család persze kivételt képez, de azokkal meg úgysincs baj, ismerik a dörgést.

Persze ha azért marad ki a fürdés, mert valahol voltatok és nem értetek haza és a baba elaludt, akkor nem kell felébreszteni. De ez azért biztosan ritkább eset.

2008. máj. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát képzeljétek el vannak olyan emberek (gyerekesek) akik nem veszik a lapot. Pár napja két vendégünk volt, akik feljottek "csak megnézni a babát". Már este hívtak és mondtam jöjjenek, de minél hamarabb mert készülünk fürdetni. Jöttek és nem csak megnézték a babát hanem még ott ültek több mint 3 órát. Hulltunk szét a fáradtságtól, de nem vették a lapot. Másnapra lett egy szép kis mellgyulladásom is. Sajnos nem vagyunk azok a típusú emberek akik kipakolják a vendégeket,bízunk mi is az emberek jól neveltségében, de ebben az esetben csődőt mondtunk. Szóval nemhiába mondják, nagy az Isten állatkertje ...

Köszönöm a válaszokat, mi is úgy gondoljuk, hadd fürödjön a baba, habár a víz nálunk nagyon kemény, figyelembe kell vegyük valóban azt is, hogy mennyire szárítja a bőröcskéjét.

2008. máj. 11. 07:06
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem kell a rendszer a babának főleg amíg ilyen kicsi. Eleinte az én babám sem szeretett fürödni / kb. 2 hetes koráig /, néhányszor ki is maradt az esti fürdetés, csúszkáltak az időpontok. Aztán mindent az esti fürdetéshez kötöttünk és szép lassan kialakult a napi ritmus. 4 hónapos volt amikor először aludtunk idegen helyen / anyuéknál /, a szokott időpontban levetkőztettem, de csak áttörölgettem és elkezdtem felöltöztetni. Hát ne tudd meg milyen csalódott volt, nagyon sírt, amikor rájött, hogy kimaradt a fürcsi. Hozzáteszem, úgyanúgy elaludt, nem volt gond. Azóta anyukám vett egy kádat, így ha náluk vagyunk sem marad el a program. Mert ez tényleg egy esti program, imádja, amikor látja, hogy apa készíti a fürdővizet hangosan sikongat és alig tudom tartani a kezemben, mert majdnem elszalad örömében.:-)
2008. máj. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiamat kétnaponta fürdettem, mert sajnos elég érzékeny a bőre, könnyen kiszárad. Most, hogy elkezdett kúszni, már muszáj naponta fürdetni, de eddig kétnaponta volt, és így is nagyon jól beállt neki a rendszer. De úgy csinálod, ahogy akarod, az enyém hat hónapos, és nem lett semmi baja, amúgy szereti a fürdést is, csak naponta nem akartam eddig, koszos sem lett, de mostmár azért sokat közlekedik, így muszáj.


Ja, a tapintatlan, tuskó embereknek pedig mondd csak meg, hogy kisbabát megnézni max. fél óra, és nem kéne órákig ott lenni, mert fáraszt benneteket, és dolgotok van, nem értek rá, zavarnak. Ennyi. Tudom, én se voltam ilyen fajta, de néha muszáj volt már erélyesnek lennem és szólnom, hogy mostmár későre jár, ideje menni.

2008. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekem még nem született meg a babám,de tuti ha ilyen vendégeink lennének bezárkóznék a szobájába a babának és tennénk a dolgunkat.ki sem jönnénk.Én a férjemnek megmondtam,hogy rajta kívül senkit nem akarok meglátni szopizás közben.Én úgy gondolom ez egy intim dolog-még ha a babának etetés is és ne nézegessen snki,mert a férjemen kívül senki nem úgy néz rám.És ehhez fogom tartani magunkat.Ha a bezárkózás után sem veszik a lapot ha kijöttem érzékeltetni fogom,hogy fáradt vagyok-pl.simán elmegyek fürdeni stb...nem fog érdekelni ha megbántok valakit elvileg ők zavarnak engem.Én minden este megfürdetem majd a babát,sztem ők is le tudnak izzadni,pláne ha nyári babák.De ez lakástól is függ.Nálunk kb 40fok lesz júliusban mikor megszületik tehát muszáj is lesz.
2008. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Nwem meggyőzni szeretnélek, csak leírom hogy mi hogy csináljuk. 3 naponta fürdik a manó. A fentebb írt válaszoló szoriját elkerülendő: minden nap pici kalendula-olajos vattával végig törögetjük a hajlatait, hogy ne pálljon be. Valóban ne kell minden nap fürdeni, a kis bőre még nem igényli sőt. Inkább az élmény az, ami jó neki, a pancsikolás. Utána mi mindig csinálunk babamasszátsz, imádja! ajánlani tudom csak. És még egy jó tipp: énekeljetek neki mindig ugyan azt a dalt, idővel a fürdéshez fogja kötni, és boldog lesz ha csak meghallja. A köldökcsonk leszáradása után a nagy kádbab apával, majd 6 hét után anyával is fürödhet, nálunk ez a legnagyobb boldogság. akkorákat mosolyogni mint a közös fürdés közben, még nem láttuk.

Sok boldogságot!

1,5 hónapos baba anyuja

2008. máj. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!