Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok a legbénább anya?

Én vagyok a legbénább anya?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Tejlázam óta tápszert is kap szopi/fejés mellett a 3 hónapos babám. Újabban azt csinálja, hogy a cumisüvegből kb. 1:30 óra alatt eszi meg a kajáját, mert közben elalszik, nem tudom ébren tartani. Eszik pár millit bealszik, 1-3 perc és felébred, és ez megy pl. ma 4 órán keresztül. Ha leteszem aludni akkor sír, mert éhes és úgyrákap a cumisüvegre mintha soha nem evett volna, ez tart megint egy darabig, majd megint elalszik. Ezért egész nap tiszta nyűg, hogy nem alszik, mivel fáradt meg nem eszik normálisan. Miért nem eszi meg a normális adagját, ha éhes? Próbáltam már kitartani az időt, de úgy sem jobb. Már tiszta ideg vagyok, hogy egész napom egy etetés és altatás.

A másik gondom, hogy elalszik kb. 30 perc altatás után és alszik max. 10 percet. Miért nem tud aludni normálisan?

A harmadik kérdésem, hogy miért csinálja azt ,hogy egyszer szopni akar, ilyenkor akár 1/2 órát is rajta van, van amikor nem kéri, hanem cumisüvegből kéri a kaját. A tápit is egyszer elfogadja, máskor sír, csak idővel fogadja el.

A negyedik kérdésem, miért csinálja azt, hogy itthon ált.-ban cumisüvegezni akar, ha elmegyünk valahová akkor meg szopizni. Ha itthon kínálom meg kajával, akkor nem kéri, amint lemegyünk és eltelik 10 perc ordít, hogy ő éhes, és nem jó neki a cumisüveg, szopni akar.

Szóval kikészít teljesen ez az állapot, hogy nem alszik, eszik normálisan, nem lehet vele elindulni sehova sem. Babakocsiban is csak ritkán alszik el.

Segítsetek, komolyan úgy érzem, hogy csődöt mondtam..


2009. júl. 23. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:

valszín nem fogok tudni mindenre válszolni:)

nem vagy szar anya

a kocsit azért nem bírja, mert nem lát ki belőle. travel systemessel vidd ha olyanod van, ez nálunk is rémálom volt 1 éve. kikészített.

a fiam tápszeres volt, de szerintem kicsit be van zavarodva ettől a cici, cumisüveg dologtól... h van, mikor ebből kap, van mikor abból. vhogy próbáld arra szoktatni, h otthon cicizik, az utcán üvegezik. és akkor beáll a rendszere.

az alvás dolog ismerős... a fiam detto ez volt, hát ezt a korszakot túl kell élni. én úgy oldottam meg, h nem alattam, hanem megvártam, míg jelzett, h álmos. néha 2 órát volt ébren, néha 4et. így aztán hamar elaludt és aludt is szépen.

2009. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

szia.

egy kicsit kemény leszek veled.

hagytad a fejedre nőni...

tessék magadban eldönteni mit akarsz. ha elmentek valószínű csak azért akar cicizni mert érzi idegen helyen vagytok.

ha megeteted akkor próbáld meg fél óra alatt em hiszem el hogy nem eszik annyi idő alatt eleget aztán tedd le. nyöszörögni fog azigaz de egy kicsit hagyni kell mert igy később (és most sem )nem fogsztudni elmozdulni mellőle.

válthatsz tápszert is. próbáld ki a cumit fél óra etetés után.

ha meg elaltatod tedd le és ne kapdosd ki rögtön ha felsir.

most gondolom sokan nem fognak szeretni mert ez igy leirva drasztikusan hangzik de muszáj egy kicsit a sarkadra állnod.

ja és legelső pont: nem vagy csődtömeg csak kuszák a napjaitok. csinálj neki egy fasza napirendet hogy tudja mit mikor (nagyjából nem kell percre pontosan). ez első pár nap rossz lesz de kitartás megéri.

sok sikert..

2009. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg. Nem vagy béna. Én is hasonlókkal küzdöttem.

Van elég nagy lyuk a cumin? Egész nap eszik, úgy látom. Próbáld meg tényleg csak 4 óránként etetni. Eszik, amennyit eszik, ha elalszik vedd el tőle. Az enyém is ezt csinálta, cicin is, el is ment a tejem, hiába fejtem és adtam cumiból. 3 hós, már nem annyira pici, próbáld lefoglalni. Én azt csináltam, h legalább egy órát úgy húztam az időt, h a felhúzott térdeimre fektettem, szemben velem, és beszélgettünk, énekeltem, mondókáztam, ő halandzsált. Mutogattam neki csörgőt, játékot stb. De nem engedtem aludni. Aztán megpróbáltam a cumisüveget, és elfogadta. Sztem a tied egy picit össze van zavarodva, cumi, cici, ez okozhatja a problémát.

Máshol azért akar szopizni, mert az jelenti neki az otthont, a biztonságot.

Próbálkozz a tápszer hőmérsékletével, nem túl langyos, v hidegebben szereti esetleg. Hosszú távon nem fog menni, a szopi és tápi együtt. Valamelyik mellett dönteni kell, és ha van tejed, azt is üvegből, ha tényleg nem elég a tejcsid. Kicsit megzavarodott, és érzi, h Te is bizonytalan vagy, idővel beleszoktok a dologba.

Nem tudok ennél többet mondani, amúgy védőnő mit mond?

2009. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Védőnő nem sok mindenre használható sajnos. Nem tudok senkitől tanácsot kérni.
2009. júl. 23. 13:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagy rossz anya!!!

Az én fiam is sokszor elalszik etetés közben (3,5 hós).Ő tápszert kap születése óta.De szerintem is kicsit megkeveri a babádat,hogy ezt is azt is kap (persze ez nem a te hibád,csak neki nehezebben megy elfogadni ezt a helyzetet).Szoktasd rá,hogy otthon cici van,máshol meg cucli.Tudom,hogy könnyű ezt mondani,és biztosan nem könnyű megcsinálni,de hidd el meg fogja szokni.Szerintem aludni is azért nem alszik rendesen,mert megszokta ezt az álapotot,hogy evés=alvás...Amikor látod,hogy kezd bealudni,mozgasd meg az üveget,vagy őt kicsit,akkor nem fog elaludni(nálam ez vált be a fiammal).Ki kéne tartani az időt (3-4 órát),akkor lehet,hogy jobban megenné az adagját.Mert ha egész nap mindig kap egy kicsit enni,megszokja,és nem fog enni nagyobb adagokat,hiszen tulajdonképpen nem is éhes.A babakocsiban nekem se nagyon alszik mostanában,jobban érdekli már a világ...:-)

És szerintem ami a legfontosabb,hogy ne aggaszd magad,mert azt a baba is észre fogja venni,és ő is nyugtalanabb lesz.Jó anya vagy,de vannak nehezebb időszakok,át kell vészelni. :-)

2009. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sok ötletem lenne, de így távolról nehéz. Tényleg jó lenne egy redszer, hogy te is és a babád is tudjátok mikor mi van, mikor van evés, alvás, játék, séta, fürdés. Lehet úgy, hogy bizonyos etetéseknék csak cicizik, máskor csak cumisüvegezi vagy minden evésnél mindkettő. De inkább ajánlok egy olyan oldalt, ahol sok hasznosat olvashatsz és kérdezhetsz is. Remélem hasznát veszed! Kitartás, nem vagy béna, mindenki így kezdi. Az első babával én is sokat bénáztam, most a harmadiknál már porfi vagyok, minden flottul megy. Szerintem, ha kitartasz egy módszer mellett, akkor 1-2 hét alatt minden rendbe jön!


[link]

2009. júl. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyn cumis üveget használsz?Lehet h a cumival van a baj.
2009. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne keseredj el, nem vagy rossz anya, csak hiányzik a bébinek a biztonságot nyújtó napirend és a szopizás. Iker pici fiaim vannak, nekem sem volt elég a tejem, én úgy csináltam, hogy megszoptattam, aztán pótoltam tápszerrel. 3-4 óránként ettek, és ezt szigorúan be is tartottam, na jó, volt +- 1 óra, de nem több.

Szerintem az evésnél jobban vágyik a közelségedre, ezért alszik el a cicin. Próbáltad már, hogy lefejed a tejet, és cumisüvegből adod neki 1 napon keresztül? Talán az segítene neki, ha csak cumisüvegből enne, tudom, nehéz lesz és sokat fog nyűgösködni, de ha szeretgeted akkor tudod pótolni a szopizás "élményét". Nekünk kb. 1 hét alatt elfelejtették a cicit, hozzászoktak a cumisüveghez. A cumin elég nagy lyuk van? Lehet, hogy nehezére esik a kisebb lyukon át szívnia a tejet. Mert nem minden cumisüveg egyforma, sajnos tapasztalatból tudom. A babáim csak úgy eszik a tápszert, ha közel azonos hőmérsékletű a tejjel (kellemes meleg).

Nem lehet, hogy fáj a pocija a tej-tápszer kombinációtól? Egyik babám nagyon szenvedett emiatt, így neki reggel és este csak tejet adtam, a többi étkezés csak tápszer volt.

Ha mentek valahová, a megnyugvás miatt akar szopizni, hogy érezze, ott vagy mellette idegen helyen is.

És lehet lepontozni, de én bizony hagytam őket sírni. Mert szerintem nekik ki kell adni magukból a feszültséget, ami nem megy úgy, hogy állandóan ölben van, és sosincs egyedül. Nem tartott sokáig ez az időszak, rájöttek, hogy anyának dolga van, és szépen megtanultak egyedül elaludni. Most 4 hónaposak, és egy tündér, mind a kettő, nem sírnak utánam állandóan, rengeteget játszunk, van napirendünk, és nyugodtak, mert tudják, hogy mi után mi következik. Nem mondom, hogy egy hangjuk sincs, csak akkor sírnak ha éhesek, vagy néha a foguk miatt. Délutáni evés után már várják a sétát is, ja és éjféltől reggel 7-ig alszanak.

Most ezt nem dicsekvésként írtam, csak szerettem volna leírni, hogy az elején rossz nektek, de megéri, mert mind kettőtök nyugodtabb lesz.

Remélem, ezt nem veszed okoskodásnak, csak a saját tapasztalataimat osztottam meg.

Kitartás, minden jót kívánok Nektek!

2009. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ne szoktatsd le a ciciről!!!

Amikor otthon vagytok cici, max fél óra, utána játék , elfárad s elalszik. Ébred, cici, játék, elfárad, elalszik.

Amikor máshol vagytok ahol nem tudsz szoptatni, cumisüveg, meleg tejjel ha lehet.

2009. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megértem a problémádat, én ma voltam vele úgy, hogy nem bírtam vele, egész nap fél órát aludt, órákig próbáltam altatgatni, nem sikerült, de dög fáradt volt és nyügös. Kizökkent a megszokott menetrendből, ma bementem a városba, anyu vigyázott rá, így nem aludt el délelőtt, és borult minden. Szerintem a rendszer a legfontosabb. Ha minden szinte percre pontosan zajlik, akkor majdnem mindig elalszik, amikor kell.
2009. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!