Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le vagyunk maradva a kúszással...

Le vagyunk maradva a kúszással, mászással?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a kislányunk. 4 hónaposan átfordult hátról hasra, azóta próbál kúszni, de nem mindig megy neki, csak repülőzik. Ha jó napja van, akkor forog a hasa körül és néha halad is. Sajnos rájött, hogy ülve sokkal jobban érzi magát (etetni így szoktam). Egyébként ülő helyzetből nagyon ügyesen hasra vágja magát, ha szeretne valamit elérni. A kiságyban is mindig más helyen és pozícióban van, mint ahogy lettem. A másik probléma, hogy a foga is most akar kijönni, és ezért nem is tudom igazán rávenni, hogy produkáljon a szőnyegen. Már a járókába sem teszem be, hátha az a baja, hogy nem tud kibontakozni. Lehet még ebből visszaút? Fog még kúszni, mászni?
2009. júl. 22. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Egyáltalán nem vagytok elkésve. Az én kisfiam 6,5 hónapos lesz lassan és még nem is fordult át. Igaz, kicsit husi-musi és ez az oka. Ő most kezdett el jobban kúszni, most éppen a tolatásnál tartunk. Nagyon nyugodt baba és talán a napokban vált aktívabbá. Meg fognak tanulni mindent, amikor akarnak. Nincs semmi baj a babáddal. További szép napokat!
2009. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia.Persze hogy fog.Mi is 6 hósan kezdtünk el kúszni,most már mászni próbálkozik.Nem vagytok vele elkésve.az ő kis ritmusa szerint csinálni fog mindent.
2009. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 6 hónapos, és nem kúszik, nem mászik, nem ül, a hasán forog körbe, de elsöpri az összes játékot, na ezen nagyon ki tud akadni. Ráadásul tolatni tud, úgyhogy még messzebb kerül a kiszemelt játéktól, ami végképp felbosszantja:P Majd szépen megtanulnak mindent, nyugalom!:) Jó babázást!
2009. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

ÁÁÁÁÁÁ :) dehogy vagytok elkésve.Az én kislányom 6 hónaposan nem csinált szinte semmit.Aztán hirtelen 1-2re mindent csinált mászott,felállt, és 11 hónaposan elindult magától és végül felült.Tudom elég kuszán csinálta de legalább megtanulta. :)))

6 hónaposan kértem időpontot a baba neurológiára(7,5-8 hó körül kaptunk is időpontot)de mire odakerültünk addigra ügyeskedtünk már(segítséggel járt).

Szóval ne izgulj,előbb utóbb megtanulja de ha aggódsz beszélj a babadokitokkal vagy védőnőddel nekünk is ők ajánlották.

mutasd neki hogy kell kúszni-mászni(tudom idiótán hangzik és látszik ),vagy csalogasd valami érdekes dologgal (de csak annyira,hogy épp hogy nem éri el) és majd ha ügyes akkor mindig kicsit messzebb.

Boldog babázást.

13 hónapos kislány anyukája

2009. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,


talán érdemes megmutatni gyógytornásznak, hátha hipotón. Baja nem lesz tőle, legfeljebb megnyugszol, hogy semmi baja. :)

2009. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.Az én kisfiam,5hósan fordult át először,6hósan már egyedül ülve játszott,de felülni csak 8hósan tudott magától,9hósan kezdett el ülve ugrállva haladni mint egy kis béka,10hósan egyik napról a másikra,elkezdett mászni,felállt és segítséggel már lépeget.Én sem gondoltam,hogy eljön ez az idő,de már visszasírom a nyugodt, ülve játszást:D,nem gyözök utána rohanni és elkapni,mert már mindenhol feláll és pakol,kihúzza a fiókokat(becsipi az ujját),nyitogatja a szekrényeket,és néha koppan a kobak.Nem vagytok lemaradva semmiről,élvezdki,hogy még nem változtatja a helyét.Fogsz még utána rohanni eleget.

Üdv.11hós manó anyuja

2009. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Mi az, hogy hipotón?
2009. júl. 23. 11:53
 8/8 anonim ***** válasza:
a hipotónia izomtónus eloszlási zavar, vagy nagyon görcsös, vagy nagyon laza izmokat jelent. Ez akadályozhatja a mozgásban. A laikus számára nem is feltétlenül szembeötlő.
2009. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!