Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg a mászással...

Hogy oldjátok meg a mászással kezdődő alvásproblémákat?

Figyelt kérdés

Első lányom a mai napig katsztrófális alvó, megfogadtam a másodikat nem rontom el.

Kislányom elmúlt 5 hós, eddig gyönyörűen aludt egyedül, letettem, és elaludt 2 perc alatt csöndben.

Már tud "mászni", és nehezebben alszik el. Leteszem a kiságyba, és hiába álmos, kúszik mászik össze-vissza, és nehezen alszik el.

Mit tegyek, hogy elaludjon, és továbbra se kelljen altatni?


2010. aug. 18. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Bocs, hogy értetlenkedek, de miért baj, ha altatni kell?


Én babám túl van már ezen a korszakon, előtte is altattam, meséltem, dúdoltam, simogattam, dünnyögtem, satöbbi, de mikor mászni kezdett, kicsit több segítségre volt szüksége az alváshoz, ahogy a tiédnek is, szerintem ez a kor ezzel jár. Én mindig visszatereltem magam mellé (nagy ágyon altattam), odahúztam magamhoz, párszor meg kellett ismételni, aztán aludt.

2010. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Hagyd kúszni-mászni. Ha elfárad,akkor elfog aludni. Ha kiveszed,énekelsz neki,akkor hozzászokik,és még nehezebben fog elaludni. Most újdonásg neki,hogy tud mászni,ezért állandóan ezt akarja csinálni. Ha felveszed,akkor biztos őt is elrontod. Csak ma ez divat az anyukák között.

3 gyerek anyukája

2010. aug. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mert nem szeretek altatni, és nem is akarok.

Hiszem, hogy mindenkinek jobb, ha egyedül alszik el a gyerek, és nagylányommal épp eleget szenvedtem és szenvedek a mai napig is... két fele meg nem tudok szakadni.

Eddig én is annyit tettem, hogy hagytam, néha visszatettem a helyére, kicsit megsimogattam, elmondtam neki, hogy pihenjen és otthagytam.

Csak érdekelt, kinél milyen módszer vált be, hogy továbbra is egyedül aludjon.

2010. aug. 18. 18:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb eset, ha csak az elalvás nehezebb, mint az alvás. Az én 5 hónapos kisfiam még nem tud ugyan mászni, csak forgolódik és kúszik, de éjszaka pont emiatt kel fel többször is. Inkább aludjon el egy kicsit nehezebben, de éjszaka aludjon!
2010. aug. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én fiam is ilyen,és én sem szeretek altatni.vagyis szeretek csak egyedül vagyok és szeretném arra nevelni hgoy egyedül is boldoguljon,eddig sikeresen.van hogy egyszerüen leteszem és mielött ágyat ér alszik.de amikor nem...minden szétfötör az ágyban,oda vissza bejárja 100x,ilyenkor bizony ki kell venni,kicsit énekelek neki,1percet talán.igy párszor megismétlem és álltalában elalszik.de annak oka van ha nem tud aludni,akkor kicsit dadáld,biztos kibirod...amikor felül akkor addig nem fekszik még le nem teszem ujból,mintha kérné a dadálást-imádom
2010. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!