Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire veszélyes a...

Tényleg ennyire veszélyes a kenguru? És tényleg nem értenek hozzá az orvosok?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ezt a kérdést, mert ledöbbentett a napokban néhány vérre menő és elfajult vita a babahordozással kapcsolatban. Kíváncsi lennék a véleményekre, hogy vajon az orvosok tényleg ennyire nincsenek képben a babahordozással? Ugyanis amikor vittük a kisfiamat csípő szűrésre kenguruban, a doki kifejezetten megdicsért, hogy jól teszem, hogy ebben hordozom, mert ez helyes pózban tartja a csípőjét és a gerincét. Még azt is mondta, hogy ez jobb, mint a hordozó kendő, mert a kendő túlságosan összenyomja a babát és görbén tartja a gerincét. Itt viszont az ellenkezőjét olvastam több embertől is, és eléggé összezavarodtam. Egyesek azt állítják, hogy az orvosok nem tudnak semmit, nem szabad adni a véleményükre. Az orvosok viszont azt mondják, hogy laikusok tanácsát nem szabad elfogadni, mert nem értenek hozzá. Bevallom őszintén, én szeretnék az orvosnak hinni, mert ha beteg a gyerekem, akkor kitől várjak segítséget, ha nem az orvostól? Viszont most elbizonytalanodtam és nem tudom nyugodt szívvel használni a kengurut, pedig a babám imádja.

Szeretném, ha nem fajulna el a vita, csak véleményekre lennék kíváncsi, veszekedni légyszi menjetek máshova.

Köszi!



2012. aug. 1. 21:48
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
28%
A kenguru stabilan tartja a hátat, így nem lehet káros.
2012. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
23%

Aki azt mondja,hogy ne hallgass az orvosra,mert nem tudnak semmit,az nem csak ostoba,hanem felelőtlen is.

Az orvosodnak van igaza. Egy kisbabának nagyon fontos,hogy a gerince mindig egyenes legyen.

Ezt te is kipróbálhatod.

Tedd a babád egy kenguruba,és nézd meg,hogy áll a gerince.

Majd kössed bele egy nagykendőbe,terítőbe és nézd meg abban is.

Rájössz,hogy kenguru jobb.

2012. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
33%

Szia,


én kenguruztam mindhárom gyermekem,nekünk bejött.Nekem kényelmesebb volt felcsatolni.Nem lett egyik gyerköcnek sem semmi baja tőle.

2012. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
19%

Azt hiszem tudom, melyik topicokról beszélsz. Én voltam a többszörösen leidiótázott "kenguruanyu".

Kb ugyanez volt a szitu, kenguruban hordoztam a babám már egy ideje, amikor itt ráakadtam egy topicra, amiben leírták, hogy kb megnyomorítom a gyerekem, ha kenguruba teszem. Mi is voltunk csípőszűrésen, csípő uh-n, ahol lehetett megkérdeztem az érintett orvosokat, mindenki azt mondta, amit a te orvosod.

Én azt mondom, hogy az a logikus döntés, ha az orvosnak hiszel, nem néhány önjelölt ortopédorvosra aki névtelenül térítgeti az anyukákat a fórumokon. Pont azért, amit te is írtál. Ha a babád megbetegszik, akkor gondolom nem a gyk-s anyukákhoz fogod vinni, hogy gyógyítsák meg.

Szerintem innentől kezdve egyértelmű a válasz.


(P.S.: újszülött korától kezdve kenguruval sétálunk a fiammal, most 5 hónapos, többször vizsgálták ortopédorvosok családi rizikófaktor miatt, teljesen egészséges)

2012. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
91%
Nekem meg pont azt mondták az ortopédián két orvos, hogy milyen jó, hogy meitaiban hordom, nem kenguruban, mert ez helyesen tartja a baba csípőjét, nem lóg a lába, mint a kenguruban. Nagyon megdícsért, azt is mondta így biztos nem lesz szükség terpeszpelusra. Ez egyébként egy főorvos volt. úgy látszik erről sincs egységes nézet az orvosok között. A nővéremnek meg korababàja van, a PIC. en az orvosok a hordozò kendőt kimondottan ajànlották az egész pici babával is, még a megkötést is megtanították a nővérek. Kengururòl azt mondták káros a fejletlen csípőre. A hátat egyébként egyformán jòl tartja mind a két hordozòrszk
2012. aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
76%
Na elküldtem előbb. Szóval a hátat egyformán tartják, csak a modernebb hordozók vagy kendő széles terpeszben tartja a baba lábát, erre mondta nekem szakorvos, hogy nagyon jót tesz a csípőnek. En meg neki hiszek :-)
2012. aug. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
22%

Azt mondják hogy nem jó ha feszesen tartja a hátat a kenguru ,holott fektetni is kemény felületen ajánlják az orvosok. Kendő pártiak szerint az a jó ha a hát nem egyenes hanem ívelt...

Most igazodj ki rajta...

2012. aug. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
95%

Nem az a baj, hogy nem értenek az anatómiához az orvosok, hanem az, hogy a kendőt, meitai, csatost ugyanúgy lekenguruzzák mint a kengurut. Mert az egységes álláspont, hogy a csípőfejlődés szempontából a combcsontnak a csípővápát középen kell "koptatnia", amit lelógó lábakkal értelemszerűen nem lehet elérni, csakis M alakban felhúzott térdekkel nem túl nagy terpeszben. Ezt pedig egy keskeny terpeszű kenguru nem biztosítja.

Gerinc: fekvő helyzetben valóban az egyenes felület tehermentesíti a csigolyákat, izmokat, de függőlegesben a csigolyák közti porcok az élettani C alakban tudják ellátni ütközécsillaptó funkciójukat, ezáltal tehermentesítve a gerincoszlopot. A lényeg tehát az "irányban" van a különbségtételkor.

A kengurukban a keskeny terpesz miatt a baba _ül_, míg egy széles terpeszű kendőben/ hordozóban térdhajlattól térdhajlatig oszlik el a súly, ezáltal a baba nem ül. E mellett az "ölelős" textil(főleg a kendő) a babát felfele, a váll irányába ható erővonalakkal "emeli" meg, ezzel tehermentesítve a gerincét.

Olvasd el az alábbi cikkeket, ezekben szépen le van írva a helyes testhelyzet és a miértek:):

[link]

[link]


HOzzáteszem: ha egészséges a Kicsid, és naponta mondjuk fél óránál többet nem hordozod, akkor nagy valószínűséggel kenguruval sem betegíted meg. De ennél komolyabb hordozási szándékkal mindenképpen azt ajánlom, hogy inkább kendőt, ha nagyobb babád van, akkor pedig meitait válassz:).

Egyébként bőven van orvosi szakvélemény a kenguru ellen is, pl:

[link]

magyar összefoglalója:

[link]

2012. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
89%
Egyrészt orvosoknak ezt nem tanítják, így gyakorlatilag olyan laikusnak számítanak, mint az átlag anyukák, ha nem olvasnak utána :) Másrészt itt is legalább annyira eltérnek a vélemények, mint bárhol máshol. A Heim Pál gyermekkórház igazgatója (?, nem vagyok benne biztos, lehet, hogy csak ortopédorvosa) pl. hordozókendő-tanfolyamot indított. Alapvetően én kenguruellenes vagyok, mert a folyamatos kenguruzásnak köszönhetem, hogy a gerincem deréktájon teli van sérüléssel, betegséggel (csigolyaelcsúszás, sérv, törés, a farokcsontom pedig úgy tört el, hogy derékszögben áll). Ez azért van, mert a kenguruk többsége helytelenül tart, mind gerinctájon, mind csípőtájon, túlságosan terhel, nem ad kellő alátámasztást. Ezzel szemben a kendők, mei-tai-ok, ssc-k helyesen tartanak. Szóval van bőven választék a kengurukkal szemben :) De had mondjak egy laikus példát, meg lehet nézni az afrikai/ázsiai népeknél nagyon sok helyen használnak kendőt, de régen Magyarországon is kendővel kötötték magukra a nők csecsemőjüket, és nem volt majd' minden ember gerincbeteg, szóval annyira szörnyű nem lehet :) A csecsemők gerincéről: ez nem egyenes, hanem C formájú, és már megdőlt az a vélekedés, hogy egyenesen kell tartani. A kemény szivacs sem a gerincüknek kell, hanem, hogy ne süppedjen bele a fejük alvás közben, mert fulladásveszélyes. De ha tudsz angolul, érdemes elolvasni a külföldi szakirodalmakat is, a kendőknek (mei-taioknak, ssc-knek stb.) egész irodalma van, hogy miért jó, de a kenguruk esetében ilyennel nem találkozunk.
2012. aug. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
14%

Gyanítom az sem mindegy milyen kenguru. Én is azt hallottam orvosoktól hogy kenguruban kell inkább hordozni. Persze nem egész nap...

Biztosan jó a hordozókendő is, de az sztem nem ilyen szempontból. Inkább az anya-baba kötődésről szól, és nem csípőproblémás babáknak való. Ja, és az sem egész nap, mert akkor hordozhatod sokáig...

2012. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!