Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tartják a szuperanyukák...

Miért tartják a szuperanyukák rossznak ha valaki babája nem alszik el magától hanem elaltatja?

Figyelt kérdés
ismerőseim között állandó vita dicsekvés stb hogy az enyém elalszik enyém nem stb stb miért altatod, így egyszerűbb... miért nem hiszik el hogy nem minden baba egyforma?
2009. júl. 16. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem minden baba egyforma, vannak valóban nehezen elalvók. De az is tény, hogy sok múlik a szoktatáson. Ha egyszer megszokta, hogy akár órákig is ringatják, utána már hiába akarod, hogy magától aludjon. Plusz szerintem sok anyuka úgy altat, hogy közben még nem is álmos a baba. Persze így is sok idő, mire tényleg elálmosodik és elalszik.

Ez persze csak az én véleményem, de nálunk így működik. Ha álmos, leteszem a kiságyba, és tudja, hogy pihenőidő van.

Kétgyerekes nem-szuperanyuka vagyok.

2009. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ezzel nem kell foglalkozni, mindenki azt mond amit akar, azok a babák is felnőnek akiket altatnak, és azok is akik maguktól alszanak. Persze az elején még könnyen altatja az ember a gyerekét, de egyszer lesz 10-12kg-os is, na akkor lehet mondogatni hogy nem bírom mert leszakad a kezem, hátam stb. De én akkor is azt mondom, mindenki maga dönti el, hogyan csinálja, ami pedig tény: szuperanyukák mindig is lesznek és ők mindent jobban tudnak :)
2009. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Én talán azért (bár nem hinném, hogy szuperanyuka vagyok), mert 3 gyerekem van, mindegyik TELJESEN más egyéniség és mégse volt ilyen altatás gondom sose, egyikkel se.

Úgyhogy én nem tudok abban hinni, hogy a gyerekben van a hiba...

Engem egyébként nem zavar, ha valaki akármilyen módszerrel altatja a gyerekét, addig, amíg aztán neki nem kezd a panaszkodásnak, hogy jaj-de-nem-jó, mit csináljak?

Ha neki jó, hogy a gyerek pl. "csak a karjaiban alszik el és mellé kell feküdni, mert ha felkel mellőle, rögtön felébred a gyerek is, az éjszaka közepén is, de nem baj ez, élvezi anyuka nagyon a ragaszkodást", akkor az legyen neki jó 1,5 éves gyerekkel is, ne kezdjen el akkor panaszkodni, hogy hűűű.

2009. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szuperanyuka-közelről sem, de megváltás, hogy a lányom már egyedül alszik el.

Az az esti procedúra nem hiányzik...sokszor 11 előtt nem tudtam letenni, addig vagy 6X cicizett, apa meg rég elaludt, mire a lányt letettem-nesze neked házasélet. Ez ment egy évig. A szülinapjára azt kapta, hogy megtanítottuk egyedül elaludni. 20-kor fürdés, mese, alvás, legkésőbb 21-kor csend van. Aztán apával megfürdünk, bezsélgetünk és még másra is jut idő. Hát is sokkal jobb, akárki akármit mond...

2009. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szuperanyuka,nem is mindíg alszik el a babám magától,és nem tartom rossznak ha valaki altatja a babáját. Majd saját maga fogja később megbánni hogy nem tanította meg az egyedül elalvást a babájának,és akkor majd fogja mondani hogy de jó lett volna akkor hallgatnom egy "szuperanyukára"..... Az igaz hogy nem minden baba egyforma,sőt egy kisembernek is változó az alvása,elalvása,hiába szoktatták így vagy úgy. Befolyásolja a hozzátáplálás,a napi mozgás mennyiség, mennyire fáradt,mennyit alszik éjjel stb. Mindenkinek ki kell tapasztalni mi jobb neki és a babájának,és ha még segít is valaki,annak örülni kell.Nem kell megfogadni és úgy csinálni ahogy mondják,csak meg kell hallgatni és esetleg megpróbálni.Én örültem hogy meghallgattam valakit,mert segítségemre volt a véleménye. Azt mondta egyszer egy számomra kedves személy:"az okos mások kárán tanul, a hü.. meg a sajátján,és ha valaki tudja hogy elesik, akkor előtte leül"
2009. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én meg pont azt vettem észre, hogy azt nézik le, aki nem altatja karban a babát, gondolom, hogy egy érzéketlen alak vagyok, vagy nem tudom. Szerintem tök normális, hogy elalaltatja az ember a gyerekeket is még, nemhogy a babákat, az enyém könnyen elalszik, de igy is beszélgetek hozzá, megvan a rituálé, később lesz mese, satöbbi. Ne foglalkozz ezzel szerintem :)
2009. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
én egy szuper anyuka vagyok:-)))ezt csak azért irtam mert mindenki mentegetőzik,hogy ő nem az.szóval én az vagyok,6 hós kisfiam egyedül alszik el,de sokszor van,hogy nehezen megy az alvás,és ilyenkor,mert szuper anyuka vagyok,nem hagyom üvölteni a drágát,ott a kiságyba ringatom kicsit a fenekét.ez általában beválik.És csúnya dolog lenétzni mást.már engem is hurrogtak le anyiszor,hogy jaj.imádom a gyerekem és a legjobbat akarom neki.és ha ez azzal jár hogy ringatnom kell akkor megteszem,azért vagyok itthon 3 évig.le lehet pontozni.
2009. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos,hogy nem minden baba egyforma ahogy mi sem,de nagyon sok múlik a kialakított szokásokon.És a szokásokat mi magunk az anyukák alakítjuk ki.Ha neked van időd a babádat altatgatni,akkor tedd,de ez a Te igényed és nem a gyereké,Őt csak hozzászoktatod szerintem helytelenül és feleslegesen.Én 3 gyerek és háztartás mellett nem is érnék rá ilyesmire,és nem is tenném ha időm lenne rá akkor sem.Az első gyerekemet sem altattam,és a harmadikat sem.Mindhárom az első naptól fogva a saját szobájában a saját ágyában alszik,és mi így tartjuk jónak.A középső nagyon rossz alvó nálunk is,hozzáteszem én is az vagyok,de ez esetben még fontosabb a helyes nyugodt alvási szokás kialakítása.Az altatott gyerekek sokkal felületesebben alszanak és könnyebben ébrednek mint akik el tudnak egyedül aludni.De én pont fordítva látom egyébként,hogy az képzeli szuper anyukának magát aki állandóan a gyerekén csüng,és pont ők nézik le azokat akik úgy próbálják alakítani a családjuk életét,hogy az mindenki számára kényelmes és elfogadható legyen.Minket nagyon idegesítene ha mindhárom gyerekünket altatni kellene,vagy velünk egy ágyban aludnának.Szerintünk ez nagyon rosszul kialakított szokás,ez senkinek nem jó,senki nem alhat így nyugodtan,plusz megszűnik a szülők magán élete teljesen.De persze ez mindenkinek a magán ügye,tegyen mindenki saját belátása szerint.

Mert látod,ebben sem vagyunk egyformák....

2009. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én senkit nem tartok rossz anyukának vagy szuperanyukának csak leírtam amit az ismerősök barátok mondanak. nálunk sajnos még altatás van nem azért mert én ragaszkodom hozzá. az elején nagyon hasfájós volt a babám és így maradt. de már volt néhány eset hogy ha éjjel ébred akkor nem veszem fel hanem simogatom a hátát és ez bevált. de a napközbeni altatást nem tudtam eddig még kiváltani, már feláll és folyton menne, mászna, ha rajta múlna nem aludna soha, akármilyen fáradt inkább csak sír és nem alszik tudom az én hibám, és dolgozom rajta hogy jobb legyen, csak a véleményetek érdekelt. köszi mégegyszer még írjatok nyugodtan
2009. júl. 16. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!