Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha valaki a véletlen "becsúszott" kiskutyáit elaltatja?

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Ha valaki nem ivartalanítja a szukáját és vemhes lesz, akkor még rengeteg lehetőség van. Abortáltathatja a kutyát, ivartalaníthatja vemhesen.

A legrosszabb megoldás ha elleti. Utána már tartsa meg a kutyákat és keressen nekik gazdát, és fizesse a kicsik ivartalanítását az új gazdánál. Minimum.

2009. jún. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Én ugyan az ivartalanítás híve vagyok,vemhes kutyánál is lehet,de az ésszerűség azt mondja,ha nincs gazdijelölt,ezt kell tenni a már megszületett kölykökkel.

Jobb,mintha kóborként vagy valamelyik sintértelepen végezné,vagy menhelyen élné le a nyomorult kis életét.

2009. jún. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
88%
Az még mindig jobb ha elaltatja, mint az hogy kivonul az erdőbe a barátnőjével és egy dobozból kiönti a fa alá és magára hagyja, had szenvedjen. Nemrég ezt tapasztaltam, sajnos aznap már nem tudtam hova vinni a kis áldozatot. Másnap a párom visszament érte, de már késő volt, így hát eltemettük egy fa alá.
2009. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
72%
Szerintem ha már ilyen figyelmetlen volt hogy vemhes lett a kutya, vállalja a következményeit. Megszületnek a kicsik, és keressen nekik gazdit. És ne altatást egyből, vagyis hát szerintem. Én elítélem ezt, és sajnálok minden kicsi életet. Hiszen az is valamiért a világra jött! még ha nem is akarták. De ha már itt van akkor neveljük, gondozzuk őket, és ne egy sintértelepen, menhelyen és elhagyott utak vagy esetleg forgalmas utak szélén végezzék egy dobozban vagy egy összekötött szájú zsákban sorstársaival együtt. Inkább keress neki gazdit! De ne vedd el az életét.
2009. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Az a nagy baj,hogy szinte lehetetlen gazdát találni,ezért vannak fullon a menhelyek,sintértelepek.
2009. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Beszéld meg az állatorvossal. Szakszerű altatást csak az állatorvos végezhet. Humánus és fájdalommentes megoldás.

Ivartalanítsd a kutyát és nem lesz több ilyen gondod.

2009. jún. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Ezért tartottam mindigis fajkutyát.

Én az ivartalanítás ellen vagyok.

A szaporulatot minden esetben el tudtuk ajándékozni, még akkor is, ha az keverék apától volt.

2009. jún. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagyok híve az altatásnak. Akinek kutyája van annak minden esetben felelősséget kell vállalnia az állatért. Véleményem szerint nincs olyan, hogy véletlen becsúszik hogy vemhes lesz. Ez nem véletlen, mivel azzal hogy nem ivartalanítod (holott nem akarsz kiskutyákat) te adod meg a "véletlen" lehetőségét! Ha megszülettek válald a felelősséget és ne altasd el őket. Gondolom a véletlenül becsúszott gyerekkel sem tennél ilyet (erős a példa, tudom!)


Ismerek pár olyan "gazdát" aki nem ivartalanítja a kutyáját-macskáját, majd az évi rendszeres "véletlen" almok a pöcében végzik, vagy simán vízbe folytva, vagy elaltatva. Számomra ellentmondásos, hogy hangoztatja valaki mennyire szereti az állatát, de a kicsinyeit szív nélkül elpusztítja....

2009. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
Aminek az általad leírt módja bűncselekmény is...
2009. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nem lenne szívem agyon ütni vagy elaltatni a kis kutyákat, kiscicákat vagy hörcsögöket vagy akármiket. Még egy legyet se szívesen bántok nem hogy egy ilyen kis drága babucikát. Nem tudom mit kezdenék ha a macskám lebabázna és itt lenne nekem egy csomó édes kis kölyök. Biztos, hogy megpróbálnám örökbe adni őket, de szerintem nagyon-nagyon nehéz lenne, mert mindenhol el vannak szaporodva a macskuszok. Én ezért ivartalaníttatom amilyen gyorsan csak lehet.

Ezek ellen a "véletlen" becsúszott esetek ellen lenne egy olyan ötletem, hogy minden olyan kutyát és macskát ami keverék vagy nem alkalmas tenyésztésre vagy alkalmas, de a gazdi csak kedvencnek vette, nem kívánja tenyészteni kötelező legyen ivartalaníttatni. Ezzel szerintem jelentősen vissza lehetne szorítani az ilyen "baleseteket" és nem kellene több ezer kutyának, macskának kóborolni, menhelyen élni vagy élete első pár órájában meg halni.

2009. jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!