Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor megszületett a babátok,...

Mikor megszületett a babátok, teljesen megkönyebbültetek felhőtlen boldogságot éreztetek? 40hetes kismama!

Figyelt kérdés
azért kérdem mert a vége felé már ugye nehéz hajolni várja az ember hogy na milyen is lesz hogy néz ki .. és itt már olvastam olyan kérdést hogy nem boldog szülése után. miért????és nálatok hogy volt ez?nem tudom elképzelni hogy ne legyek boldog , mert éveket vártam rá ,de kicsit meg ijedtem mikor ezt olvastam!
2009. júl. 15. 23:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szülés után, amikor mellemre próbálták rakni a lányom annyira boldog voltam, hogy az leírhatatlan, holott megküzdöttem vele. Pár percel később mondtam a férjemnek, hogy akár most újra szülnék :)

Alig bírtam kivárni, hogy oda hozzák a szobára mellém. Nem bírtam és most sem bírok betelni vele. Egész nap néztem, idádtam.

Amikor hazajöttünk pár napig még jó volt, de utánna nálunk is beütött a krach. De szerncsére a 6. hét után jobb lett. Persze akkor az a 5 hét egyedül itthon a sírós babámmal nem tűnt olyan rövidnek, de most már jó, és akár jöhetne a következő baba :)

2009. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11:26-os szinte biztos vagyok benne hogy Angliából irt! Ott ilyen klassz a helyzet hogy hazaküldik az embert vajúdni a szülés után fél nappal meg kiraknak az utcára. Ettől én is depis lettem volna biztos.


De szerencsére én nem ott szültem.


Hogy a fő kérdésre is válaszoljak:

Nagyon boldog voltam amikor megszületett a kisfiam. Csak néztem néztem és alig hittem el hogy ő az enyém és érte "szenvedtem" és leirhatatlanul boldog voltam. Ott rögtön a szülőágyon megígértem az orvosomnak hogy jöhet a következő!

Kb. 4 hétre rá azért sírtam mert újból át akartam érezni a szülés pillanatát! :) Nekem szerencsére könnyü szülésem volt.

Sok sikert Neked is!

2009. júl. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

hát köszönöm mindenkinek:) kicsit megijedtem:) Sajna én is bánikolós vagyok és félek is kicsit mert ugyan nagyon várom ,szeretném megismerni,de vajon tudok e bánni pűr napos babával??mostmár örökre velem lessz nekem kell gondolkodni róla, hát ez az érzés kicsit fura még:)

és amit irtatok hogy ki ő? ez a gondolta hát valószinűleg bennem is megfog fordulni. na majd tulleszek rajta én is:) de már úgy várom:) főleg a pelenkázást

2009. júl. 16. 21:58
 14/16 anonim ***** válasza:

Korabbi valaszolo vagyok.

Igen, Angliabol irtam. Viszont nekem nincs bajom ezzel a rendszerrel, sajnalom, ha ez jott ki a hozzaszolasombol. Epp ellenkezoleg: nekem ez igy nagyon tetszett, ez is az egyik erv volt amellett, hogy fel evvel az elso babank megszuletese utan maris vallaljuk a masodikat. Mert addig szeretnek szulni, amig meg itt elunk, Magyarorszagon nem vagyok hajlando, ha nem muszaj. Merpedig nem muszaj.

A korhazbol nem kidobtak. Delutan megvolt a fiam elso szeklete, vegeztek az osszes vizsgalattal, minketten tokeletesen voltunk es megkerdeztek, hogy meddig szeretnenk maradni. En valasztottam, hogy nem akarok korhazban lenni, tekintve, hogy nem voltam beteg, semmi bajom sem volt, konnyebb mozgasom volt akkor, mint az elotte levo kilenc honapban barmikor. Mellesleg en nem szerettem, hogy folyamatosan jonnek es iranyitanak, en magamtol akartam megismerni a babamat es megtanulni ellatni, ezert mentem haza. Hivhattam volna segitseget is az elso napokra, de en nem kertem ebbol sem, a fiam egy honapos koraig csak en es a ferjem gondoztuk es ez egy nagyon jo dontes volt.

A baby blues szerintem nem a korhazban toltott ido hosszaval van osszefuggesben, legalabbis eleg sok Magyarorszagon szult no irta le ugyanazt, amit en, ebbol gondolom, hogy nem ezzel van a baj.

2009. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igazából arra nem tudsz felkészülni,hogy hihetetlenül fáradt leszel. És akkor elég alacsony az ember ingerküszöbe, és ott a babád, akit imádsz és "jaj de jó, hogy megvan mindene és ép és egészséges, de jaj istenem mikor alszik már el végre, nem tudom, mi a baja, miért sír..." Kb. ilyesmi. Csak tedd hozzá, hogy tényleg hihetetlenül fáradt vagy. Bár ha az ember tudatosan fel tud arra készülni, hogy lesz, hogy csak fél-másfél órákat tud aludni éjjel két szoptatás (vagy etetetés) közt, akkor könnyebb.:)
2009. júl. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Így van ahogy írtátok előttem.
2009. szept. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!