Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Miért nem tisztelitek...

Anyukák! Miért nem tisztelitek mások véleményét, tapasztalatát?

Figyelt kérdés
Olvasgatva az elmúlt hetek kérdéseire adott válaszokat feltűnt, hogy ha valamelyik válasz nem egyezik a többség/kérdező véleményével, azt lepontozzák. Függetlenül attól, hogy hasznos volt-e, vagy sem. Gyakran látok olyat is, hogy többgyermekes, vagy esetleg nagyobb gyermeket nevelő szülőket oszt ki (bocsánat a kifejezésért) pár hónapos babáját nevelő első babás anyuka, csak mert más nézeteket vall. Az egyik kérdésre adott válaszokban láttam, hogy sokatok nagyon fiatal (20-24 éves) ami nem baj, de ez az élettapasztalatlanság vezethet oda, hogy vehemensen támadjátok, vagy lepontozzátok azt, aki mást ír (még ha az a saját, több gyermekkel megélt pozitív tapasztalata is), mint amit ti gondoltok. Érdemes lenne azon elgondolkodni, hogy egy válasz attól még lehet hasznos, hogy más nem úgy gondolja, vagy tapasztalatlansága miatt eddig csak könyvekből/netről olvasott a megoldásról... És akkor talán nem csak a lepontozgatók, beszólók maradnának ezen a fórumon végül.
2009. júl. 14. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Egyetértek!

ki kiírja a kérdést, annak már van egy magában jónak gondolt válasza is. És ha valaki nem ezt válaszolja, hanem mást ( Attól függetlenül hasznosat9 , akkor az mehet a süllyesztőbe és lepontozzák :-((

2009. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Én egyetértek veled. Én is igy gondolom nagyon sokan vannak úgy ha más a véleménye akkor lepontozzák. Azért vagyunk ezen a forumon ,hogy másoknak segitsunk saját tapasztalatból és mi is tanuljunk. Nem értem miért nem látják be ,hogy bizony még mi,és mások is tanulhatunk igy még 30-40 évess fejjell is.Az ember élete végéig tanul új dolgokat és szeretne mégtöbbet tudni főleg ha a babájáról van szó. Tiszteletbe kell tartani mások véleményét ,tapasztalatát akkor is ha néha különbözik a miénktől is.
2009. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
én bevezetném azt, hogy csak a kérdező pontozhassa a saját kérdését, tehát pl. ha én felteszek egy kélrdést, csak én pontozhassak, más ne. tehát mindenki csak a saját kérdésére adott választ pontozhassa.
2009. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyetértek az utolsó válaszolóval abban, hogy bőven tanulhatunk még több gyerek után is, idősebb (én 35 leszek) fejjel is. Csak gyakran felmegy a pumpa attól az intoleranciától és (bocs) butaságtól, amivel néha itt találkozom.
2009. júl. 14. 10:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Én ugyanezen a véleményen vagyok mint te. Régebben olyan sok hasznos választ kaptam, ezért szeretek itt böngészgetni. De most.... Majdnem minden kérdés veszekedésbe torkollik. MIÉRT??? A múltkor már fajgyűlöletről is szó volt, egy szerintem teljesen ártatlan babás kérdésben. Jesszusom!!! Miért ilyen ingerült, barátságtalan, modortalan egyes ember? Minden ember más, mindenki úgy neveli a babáját ahogy akarja. /én legtöbbször a babás oldalt szoktam böngészni/

Én már elértem oda, hogy nem is szeretek kérdést feltenni, csak a keresőbe beírom azt amit szeretnék tudni. Ha itt nem találom keresek máshol.

Bocs a kérdésekért és remélem megváltoznak az ide látogató emberek és rájönnek, hogy a kérdező hasznos válaszokat vár és nem vitát.

Szép napot mindenkinek :)

2009. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Egyetertek teljes mertekben veletek!

Igaz en elso babas 25 eves vagyok de engem is duhit,pl ma vagyok itt megint 1 honapja...mar nem is volt kedvem frljonni ide...

En nem itelek el senkit azert mert a nagykonyv szerint eteti vagy neveli a babajat,pedig en a masik elven vagyok...es emiatt nem pontozok le senkit,sot lehet olyan tanacsot ad ami nallunk is bevalik...

Szerintem valaki direkt erre a lepontozosdira van rakattanva...

2009. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Természetesen nem az életkoron van a hangsúly, valaki 20 évesen is lehet szuper anya. Csak pl. amikor olyan választ pontoznak le, hogy hány éves, vagy hány kiló a babám, azzal nem tudok mit kezdeni.
2009. júl. 14. 10:41
 8/13 A kérdező kommentje:
egyébként ha a nagykönyv szerint neveled a babát, azt is lepontozzák, ha nem azt is. Ez az egész arról szól, hogy sokan magukat tökéletes anyának gondolják. Én több gyerek után csak azt tudom mondani, hogy tökéletes anya nincs, csak jó anya van. Mint ahogy tökéletes módszerek sincsenek, mert minden gyereknél más válik be.
2009. júl. 14. 10:43
 9/13 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű. Én elolvasom a válaszokat és szépen meg is köszönöm. Nem élek az oldalt található hasznos ill. nem hasznos opciókkal. Végül ha már tényleg magadban megvan a válasz néhányan csak megerősíthetnek benne. A többiek meg....
2009. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem látják be, hogy ezen a földön nem mintaanyák, szuperanyák, rosszanyák -meg sorolhatnám- vannak, hanem egyszerűen anyák. Mindegy, hogy 20 éves, vagy 40.

Én nem itélkezem, pláne nem itt, mert vad idegen embert ne lehet csupán egy kérdés alapján megitélni, elitélni. Még akkor sem ha a kérdés abortuszról szól, vagy ne adja ég arról, hogy egy éves kor alatt tejet merészelt adni a gyereknek. Bár én 25 éves vagyok és hozzátáplálás terén elég óvatos, mindig megkapom a magamét, hogy a 14 hónapos lányom miért kap még mindig tápszert ráadásul napi kétszer, és még nem kapott túró rudit. Ezzel kapcsolatban nem is teszek fel kérdést, mert nem szeretem, ha beleszólnak, de utálom, ha a válaszomat hurrogják le ilyen téren is. És még sorolhatnám a példákat.

Valóban minden gyerek más, és mindenkinél más válik be, csak ezt egyesek nem tudják felfogni.

2009. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!