Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyermekes anyukák tapaszta...

Többgyermekes anyukák tapasztalatát kérném segítségül altatás témában, mit tehetek?

Figyelt kérdés
14 hónapos lányommal altatásnál a következő gondom van: Már idejekorán jelzi álmosságát szemdörzsöléssel, fülsepréssel, ásítozással, minekután megpróbálom altatni, de van, hgoy egy óra sikertelen szenvedés után visszahozom játszani, mert vagy nem elég álmos még ahhoz, hogy el tudjon aludni, vagy ha elég álmos is, akkor sem akar aludni és inkább esik-botlik. Kérdésem: honnan tudjam , melyik fázisban vigyem aludni, hogy valóban álomba is tudjon merülni? Illetve mit lehet tenni az ellen, hogy ha hullafáradt és álmos de nem akar aludni, is aludjon? Mert bár van egy módszerem - annyiszor fektetem vissza, ahányszor felül - de így mindig sírva alszik el.
2010. márc. 16. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Hm.. próbáld meg megnyugtatni valahogyan..például énekelj neki valami szépet, vagy egy aranyos versikét..ilyesmi.
2010. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Detto ugyanez a problémám nekem is. Nagyon sokára alszik el a kisfiam a tünetei azok mint a te kislányodnak. Én most arra jöttem rá, hogy házimozis zene mellett alszik el nagyon hamar. Minden felől jön a zene és ez nagyon tetszik neki, még van, hogy a koncert dvd-hez tapsol is, amikor a rajongók tapsolnak, de hagyom őt, mert igy alszik el hamar. Igaz, hogy 11kg-ot kell dajkálnom, de az a fő, hogy aludjon el és ne visitson. Próbáld ki te is a kedvenc zenéjével és lehet neked is bejön.:DD
2010. márc. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk 2 gyerek van: 21 hónapos és 4ésfél hónapos.

Én most akkor vittem a kisfiunkat altatni amikor már nyügös, amikor már csak ül az ölemben és dörzsölgeti a szemét. Nálunk is sokszor van úgy hogy kiakar jönni a szobából. volt hogy nem engedtem és sírt és úgy aludt el, de inkább kiengedem mert akkor tuti nem álmos még.

Most nemrég altattam és mondtam hogy megyünk aludni és ment magától. ilyenkor tuti álmos. 5 perc és aludt.

Addig a mási kkisfiunk a hintájából nézte a mesét :) utána 10 perc és ő is aludt :)

Nem egyszerű. mondjuk nálunk ha a nagyobbik felkel mondjuk reggel 9-kor akkor rá számítva 4-5 óra múlva biztos aludni fog.

minden jót.

2010. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
16 hós ikreim vannak. elég sokat szenvedtünk a " nem akarok aludni, de fáradt vagyok " témával. nálunk az vált beaz ágyuk között matrac van anya középre fekszik a babák két oldalt anyához bújnak és dúdol nekik anya 10-20 perc és mindketten alszanak (néha anya is bealszik).Ha apa is ithon van altatáskor akkor babák ágyba anya-apa babák mellett a matracon és a hátukat simogatva-kezüket fogva dúdolunk.
2010. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!