Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 4 hósan kezdte a hozzátápl...

Aki 4 hósan kezdte a hozzátáplálást írja le a tapasztalatát? Nincs segítségem.

Figyelt kérdés

4napja kezdtük el a hozzátáplálást 4hós tápszeres babámnál.2napig csak alma levet kapott,ma pedig kínáltam alma pürével és egy egész almát bevágott,utána még 20 ml tápszert.Ennyi lett volna egy étkezés kiváltása?Ezt ebédre kapta,uzsira adhatok neki tejpépet?Mert tegnap azt is próbáltunk,60 gr körül evett+ kevés tápi,de akart volna még többet is(mármint a tejpépből).Úgy gondoltam hogy holnaptól így adnám:

reggeli tápi,tízórai gyümi,ebéd tápi,uzsonna tejpép,vacsora tápi,és éjszaka 1szer kel,akkor is tápi.Jó így?Vagy túl hamar kiváltanék 2 étkezést?Elég lenne ennyi folyadék ekkora babának(1étkezésre 120-150ml körül eszik),2 étkezésre nem tápszert kapna?Meddig adjak csak gyümit és mikor kezdjem el kóstoltatni a krumplit,répát?Kérlek segítsetek mert nagy káosz van a fejemben,hogy jól csinálom vagy sem!(a védőnőt 1hónapja nem is láttam,aki esetleg segíthetne)

Nagyon köszönöm a segítséget!


2009. júl. 4. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jól haladtok, legalábbis én is így csináltam, csak én alma helyett barackot adok neki, mert az almától nagyon szorulásos lett.


Most úgy vagyunk, hogy reggel tápi, aztán délelőtt egy barack lereszelve üvegreszelőn, Sinlac-kal dúsítva, utána meg teát adok neki, nem tápit, hogy igyon sok folyadékot, ilyenkor már nagyon kell nekik a folyadék! (ez még mindig a délelőtti kajálás, nem egy újabb)


Következő étkezés megint tápi, aztán délután tejpépezünk (Milupa banános, isteni finom, és a kislányom nagyon imádja) ez után is kap teát - kamillateát főzök neki, lightosat, aztán este megint tápi.


Éjjel is ébred, olyankor is tápot kap, meg teát.


Folyadékot amúgy is kap napközben, mióta meleg van, de a tejpép és a Sinlac után még egy 60-80 millit megiszik, van, hogy 120 is.


Nálunk így van most, és időnként a tejpép helyett bepróbálkozom a főzikkel, de valamiért mi mindentől "szorulunk", úgyhogy még nem erőltetem.


A tápból 150-170-et eszik meg, de mióta meleg van, azóta csak 60-80-at... :-(


Viszont most éjjel is eszik már kétszer, akkor becummantja a 170 grammot mindkét alkalommal!

2009. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mekkora a babád,mennyi idő alatt sikerült kiváltani egy étkezést?Köszönöm a segítséget!Hasznos volt:)!

Azért aki tud még írjon!

2009. júl. 4. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi ezt úgy kezdtük, hogy uzsira kapott tejpépet. Viszont, nekem azt mondta a védőnő, hogy előbb ne a tízórait váltsam ki gyümire, hanem előbb az ebédre adott tápszert főzelékre. Így ezért én elkezdtem neki sorra adni: alma, répa, krumpli, barack, sütőtök ilyen sorrendben. Ezek után kevertem őket, és mikor eljött az ebéd idő kapott mondjuk répát-krumplival, és kevertem még 100ml tápszert. És mostmár ott vagyunk, hogy ebédre megeszik 220ml-t és kiváltottam teljesen. Ezzel párhuzamosan tízóraira adtam neki gyümit, de még nem kiváltás céljából. Remélem valamennyire tudtam segíteni.
2009. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, 5 hós a babám, és egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást.
2009. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!