Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan döntöttetek? Szülés...

Hogyan döntöttetek? Szülés utáni védekezés? Minél több anyuka véleményét és tapasztalatát várom! Elolvasnátok a gondolataimat?

Figyelt kérdés

4 hete szültem.

akkora vágy van bennem újra a terhességre! imádtam az egészet, csodás volt a szülés, és imádom a gyermekem, imádom a párom, az apás szülés alatt történt egy csoda, ott született meg valóban a mi családunk!

szeretnék még gyermeket.... és arra gondoltam, hogy ha várandós leszek, hát várandós leszek.... hagyjuk, hogy menjen minden a maga útján. ahogy az előzőnél is volt :-)

de érdekelne, hogy aki pici baba mellett lett ismét terhes, hogy viselte? milyen nehézségeitek voltak?

a szoptatás befolyásolja-e a teherbeesést? tényleg teherbe eshetek úgy is, hogy nem jön meg (mert azt hallottam, hogy ameddig szoptatok, nem jön meg a vérzésem.) ?

minden érdekel, ami erről eszetekbe jut! az is, ha azt írjátok: 'jézusom, ez a csaj megőrült' !


2010. máj. 15. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon jó ilyeneket olvasni! És örülök h rajtam kívül egyre többen gondolnak vissza minden fájásra úgy h bár fáj, mégis akárhányszor megéri azért a csöpp életért!

Nekem sajnos nem volt benn a férjem, de mivel ismerem jobb is h nem. Nagyon jó apa, imádja a kislányát és a kisfiát is. És annyira boldog vagyok h megajándékozhattam velük őt!!!

Mi nem védekezünk. Előtte sem védekeztünk. A megszakításos módszert alkalmazzuk már idestova 10 éve.

Nem bízom a bogyóban, gumi kizárva, és idegentestekkel a méhemben sem akarok élni.

Amikor úgy akartuk h legyen baba, próbálkoztunk, és lett szerencsére.

Amíg szoptatsz is megjöhet a mensi, de általában akkor nincs peteérés. Úgyh ha ritkítod akkor általában már megjön. Én sajna csak 6 hónapig tudtam szoptatni a picit, így 2 hónapja már mensizek...Én úgy tudom h szopi alatt is vigyázni kell mert elvileg akkor is teherbe lehet esni.

Szerintem picit várj, h regenerálódjon a szervezeted, (mondjuk fél év, aztán már nem lehet gond...

Minden jó nektek!

2010. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Nos,természetesen szoptatás alatt is teherbe lehet esni attól függetlenül,hogy menstruálsz e vagy sem. Nehéz lesz terhesen ellátni maximálisan a kicsit. Ha megszületik pedig lelkiismeretfurdalásod lesz, hogy nem jut elég időd a másik gyerekre, a párodra a háztartásra. Jó,hogy te így élted meg a szülést. Nekem semmi jó emlékem sincs,kivéve a gyönyörű kislányomat.
2010. máj. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

szeretnék szoptatni, amíg lehet, nem mindenáron szertnék minél előbb teherbe esni, csak arra gondoltam, hogy hagyjuk a dolgokat a maguk útján haladni. azt olvastam az előbb egy kérdésből, hogy a szoptatás növeli a vetélés esélyét... hát ez nem jó így, akkor mégiscsak nem ártana védekezni egy fél évet.... vagy amg szopizunk...

idegentestek nálam is kizárva. :-)

2010. máj. 15. 16:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még szoptattam amikor terhes lettem. 8 hónapos volt akkor a kisfiam. Nem akarlak elijeszteni de őszinte leszek. Szerintem nehéz, mert az egyik pici a másik kicsi. A terhesség alatt szinte semmit sem tudtam pihenni, hisz a kicsi fiam és a háztartás teljesen lefoglalt. Nagy hassal emelgettem őt, öltöztettem, vetkőztettem, fürdettem, játszottam vele és hulla fáradt voltam minden nap,hisz még saját magam is alig birtam cipelni és elviselni, ezáltal sokkal türelmetlenebb is voltam szegénykével. Majd végre megszületett a kislányom és az első hónapban mindennap bőgtem a tehetetlenségtől és kimerültségtől. Nem bírtam uralkodni az indulataimon és sokszor piti dolgokon felhúztam magam. Rengetegszer volt és van lelkiismeret furdalásom a kisfiammal szemben hisz sokszor rajta csattan az egész, pedig nem szabadna. Azóta eltelt még 1 hónap a kicsi lányom már 2 hónapos a kicsi fiam 19 hónapos. Mosmár valamivel jobb a helyzet, kialakult a napi ritmusunk, szervezettebben élünk, ritkábban kelek ki magamból. (Szedek Magnerotot! :o) ) Viszont!! A két gyermekem gyönyörűszép, és imádnivaló, egy év múlva együtt játszanak majd és mostmár nagyon örülök hogy így alakult, boldog vagyok velük.
2010. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon örülök neki, hogy Te is így gondolkozol.Ha jönni akar, akkor jöjjön!!!Megértem persze a másik oldalt is!!!

Hogyne érteném.

Nekem egyenlőre még csak olyan irányú tapasztalataim vannak, hogy 4 hónapos a kisfiam, de unokahugom hozzánk jár oviba.Kisfiamnak most kezdenek bújni a fogacskái+ egy kis náthát is összeszedtünk.Borzasztó a 2 gyerek együtt.Mindketten nyugisak általában és a kiscsajszi segít amiben csak tud!De, és ez itt a lényeg!!!

Már egy kérdésnél ezt leírtam:6 hetes kontrollon csak gyógyszert irt a dokim, mondván, ha beáll a menzim, majd lesz spirál.Elkezdtem szépen szedni + az első hónapban bogyó mellé használtunk még gumit is, jobb az óvatosság elvén.De miután a második levelet elkezdtem egy este nem maradt óvszer.Írjam tovább?Most itt ülök a pont ma 4 hónapos kisfiammal és a néhány hetes picikével a hasamban , és halvány lila gőzöm sincs mi lesz.Most nagyon hányingerem van, és már hulla fáradt vagyok, pedig a fiúnál semmi "tünetem" nem volt.Ráadásul a kislány még jövőre is ovis+ még az öccse is ide fog járni.Igaz anyáéknál "laknak" majd eredetileg, de nem hiszem, hogy lesz nap, mikor ne nálunk ülnének majd.

Majd jó pár hónap múlva, ha még eszemben lesz, leülök és megírom a "4" gyermekes élet megpróbáltatásait.Ha jól számolom 5,5éves lány 3,5éves fiú 14-15 hónapos fiú és újszülött baba.Kíváncsi leszek rá hogy bírom majd.

Ja és még mielőtt felmerülne a szoptatás alatt lehet e teherbe esni dolog, nem tudom 8.-k hétre teljesen elapadt a tejem.

Bocsika, ha nem teljesen a kérdésedre válaszoltam és ha nem tudtam érdemben segíteni.De majd később!!!:)

Kívánom, hogy ha nagyon szeretnétek, minél hamarabb sikerüljön a kistesó!

2010. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindig óvszert vagy naptármódszert használtunk, inkább ez utóbbit, kényelmesebb.

A hormonok is befolyásolhatnak abban, hogy ennyire vágysz a következőre.

Én az első 12 hétben úgy éreztem, hogy még legalább 2 gyerek kell, hogy 3 legyen. Aztán történt valami, gondolom ürülni kezdtek a hormonok, és visszaállt minden az eredeti állapotra, most nem igazán akarok még másodikat sem. Inkább utaznék (persze családdal) és magammal foglalkoznék.

Talán neked is várnod kéne, hogy józanabbul döntsél.

2010. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi is úgy vagyunk, hogy jöjjön a Baba a szerettei közé, ha arra vágyik. Mi sem sűrűn védekezünk, néha megszakítással. Bár egy dologtól tarok, hogy a második szülés sem lesz egyszerű. De nagyon szeretnék újra Babót. A picim most 8 hónapos. Mivel csáazármetszésem volt, így még azért picit várnunk kell a fránya seb miatt. Kb. 1 éves koráig várunk szerintem, aztán jöhet a második. Bár féltem a kis gyöngyszemet, hogy türelmetlenebb leszek vele, és félek, hogy APÁRA MÉG KEVESEBB IDŐ JUT. Talán ezért is érdemes még egy kicsit várni, hogy magabiztosabbak legyünk. De ha van segítségetek, aki főz, vasal, takarít, akkor minden könnyebbé válhat!
2010. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a barátnőm szoptatás mellett lett terhes, és mikor terhes lett a hormonok miatt egyre kevesebb teje lett, végül teljesen elválasztotta magát a 6 hós kisfia.

nagyon nehezen élte meg h nem tudja anyatejjel táplálni tovább, tápszer kellett.

Szóval én ezért nem vállalnám.

Illetve egy kicsit gondolj bele, hogy az első babád is megérdemli hogy egy kicsit csak ő legyen a babátok, és maximális figyelem irányuljon rá.

De te tudod.

Nekem 20 hónap van a gyerekeim között (mellesleg én is szoptatás mellett lettem terhes úgy h nem is mensiztem) de így se egyszerü kettőt pelenkázni, fürdetni, etetni, öltöztetni mivel a nagyobbam se önálló, főképp h még el is hagyja magát így h megszületett a pici.

2010. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szia

mi is így voltunk vele. Ráadásul én itthonról dolgoztam. Tehát a lányom nem ment bölcsibe, hanem délután és este mikor elaludt csináltam az irdodai munkám.

1 éves volt az első, mikor "visszamentem" dolgozni. rá két hétre már ki is maradt a menstruációm :-D

A főnököm nevetett. Ezért dolgoztam itthonról. Megszületett a második, most már biztosan itthonról fogok dolgozni, mert ez nagyon bevállt. A munkahelyem amúgy gyalog csak 10 percre van, ezért ha személyesen kell valamit elintézni, akkor a lányokkal együtt megyünk. Mindig akad valaki, aki nagyon szeretne babázni bent a cégnél (90% nagymama korban van).

Most ugyanígy tervezzük a harmadikat is. Amúgy mi vallásos család vagyunk, így nem is igazán fér bele a fogamzásgátlás az életszemléletünkbe. Ez nem jelenti a családtervezés hiányát!

Legalább 3, de férjem szerint max. 5 gyereket szeretnénk.

Majd meglátjuk :-D

2010. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam mikor a lányom 1-2 hós volt, hogy jöhet a következő baba. De anyuéknál laktunk, építkeztünk közben, és hát a józan ész nem így diktálta. Aztán egyszer nem jött meg (még a költözés előtt), és akkor nagyon örültünk volna, de nem volt baba, még nem állt be a menzim. 1 éves volt a lányom tavaly novemberben, mikor költöztünk saját házba, és akkor döntöttünk úgy hogy jöhet a kistesó, már jó helyre jön. Elsőre sikerült (11 hós koráig szoptattam a lányom), szeptemberre várjuk az ikreket, és én is be vagyok egyre jobban parázva, hogy hogy is lesz a két ici-picivel és a 20 hós nagyobbal, de majdcsak megoldjuk. Ha a JóIsten adta őket, ad erőt is felnevelni.

Nem gondolom hogy megőrűltél, szép dolog hogy így gondolodsz. Sok sikert!

2010. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!