Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rizspép vagy tejpép?

Rizspép vagy tejpép?

Figyelt kérdés
Melyikkel kezdjem? A dokinénink azt mondta, feltétlen a rizspéppel. Az ismerősök a tejpépet javasolják. Kóstoltunk már sárgarépát és sütőtököt, bejött. Ezekkel folytatjuk délben plusz szopi (egyelőre nem szopit szeretnék kiváltani, csak kóstolgatunk). Most délután teajalapút is kóstolnánk. Tudom, hogy sokan gyümölccsel kezditek, én másképp gondolom, a gyümit ezek után szeretném majd. Elmagyaráznátok, mi a lényegi különbség a rizspép és a tejpép között? Köszi.
2009. júl. 12. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha még szoptatsz bőven ráérsz a tejalapuakkal. Főleg hogy ha most kezdtétek akkor gondolom olyan 5-6 hósnál nem lehet idősebb. Miért akarod a tejalapút mindenképpen? Nem véletlenül van kitalálva a gyümi, zöldség sorrend. Ezekben vannak meg azok az anyagok amikre már szüksége van a szervezetének. Ha szopizik akkor miért kéne neki tejalapú??
2009. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A rizspép teljesen allergénmentes, tehát nincs benne tejszármazék és glutén. Ha van a családban esetleg glutén vagy tejérzékeny, akkor érdemes ezzel kezdeni, nehogy a baba is allergiás legyen. Ha ilyen érzékeny nincs a családban, akkor nyugodtan adhatsz neki tejpépet, ebben van tejszármazék, de már előre finomított tejcukor és tejfehérje - remélem nem írok nagy hülyeséget - tehát a baba is rendesen tudja emészteni.

Az én kisfiam 7,5 hónapos, 4 hónapos kora óta eszik tejpépet. Először gluténmenteset, mostmár eszik olyat is amiben glutén van. Semmi problémánk nincs, szereti is.

2009. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2009. júl. 13. 12:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!