Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpép/rízspép kérdés? Tényleg...

Tejpép/rízspép kérdés? Tényleg ne adjak a babámnak?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást a lányomnál. 6 hónapos. szeretnék egy étrendet bevezetni,azaz hogy reggel 8-kor hami, aztán délelőtt gyümi és délben ebéd. most olyan 3 óránként eszik. (kivéve ha bealszik vagy ha hamarabb megéhezik). úgy gondoltam hogy tízóraira rízspépet adok neki, gyümölcsöt belekeverve. magában a gyümölcs nem elég neki.


lehet így? kérdeztem az orvost a pépekről és azt mondta a lányomnak nem kell mert szépen fejlődik.(koraszülött let 8 hétel) annyira hízlaló ez a pép? Sokan dícsérik, ezért gondoltam talán a lányomnak is ízlene, s könyebben kibírná ebédig.


2011. febr. 5. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem is szépen fejlődött a babám,de én adtam neki,most két éves de néha még kéri,mert szereti.Én először gyüminek áfonyás gyümölcskrémet (üveges) kevertem a vaníliás pépbe,imádta.
2011. febr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van olyan,ami nem tehéntej alapú,azt adhatod nyugodtan,ha szereti,egyébként tényleg nincs rá szüksége.
2011. febr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm. akkor miért mondhatta ezt a dokinénink? van ithon minta, kipróbálnám. mennyit adjak neki először, hogy azért ne helyettesítsek egy teljes étkezést, hanem csak desszert legyen. vagy ez is próbálgatás?
2011. febr. 5. 22:12
 4/15 A kérdező kommentje:
rízspépre gondoltam, azok állítólag nem tartalmaznak tejet. én azért gondoltam rá mert a gyümivel nem nagyon húzza ki délig.
2011. febr. 5. 22:12
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan próbáld ki a rizspépet, akkor az óvatosság is és a sikeres etetés is megvalósulhat :)

Én sem értem hogy miért mondanak dolgokat az orvosok, védőnők néha, csak egyet tudok: az anyai ösztön nagyon erős. Ha Te úgy érzed (és tapasztalod is) hogy kell még ennie a babádnak, akkor rizspép és kész :) Lehet gyümivel, anélkül is, még 6 hónaposan nem kell 3féle kajcsit kifundálni ....:)

2011. febr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

köszönöm.

lehet hogy a gyöűümi savat termel a picinél, igaz leginkább csak barackot kap (meg ugye almát kapott még), mivel a barack lazítja a székletet amivel neki gond van. és mikor adtam neki a gyümit, gond nélkül lenyomta nem sokkal utána a teljes étkezést, alig tudta kivárni azt a fél-egy órát a hamiig.


lehet aztért mondta a dokinéni mert kis Michelin baba a lányom, ugye korazsülött volt és most 6800g és 64cm :)

2011. febr. 5. 22:30
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha ízlik neki, szerintem adhatod. Főleg, ha a gyümölccsel nem lakik jól és még savat is csinál neki.

Én nagyon örülnék, ha enné a lányom, de sajnos nem ízlik neki, pedig már 2 fajtát próbáltunk, gyümölcsöt is tettem bele, de hiába. :(

Csináld meg neki a mintát, aztán kiderül, hogy fincsi-e vagy sem.

2011. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszönöm neked is. a gond ugye az hogy megeszi a barackot, és ugye alig tudja kivárni a következő etetést. ha ugye azt korán adom neki akkor ugye a gyümi csinál egy kis galibát a tápszerrel, bár próbálom kiszámolni hogy a 3 óra közepén adom oda neki, de ez nem midnig sikerül, van hogy elalszik közben.


megpróbálom a mintát holnap, aztán ha kevesli és ízlik neki akkor veszek és kicsivel többet fog kapni legközelebb.

2011. febr. 5. 22:50
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én gabonapépet szoktam adni neki. Milumil 7-gabonás! Ez tejmentes!!!!
2011. febr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
a gabonapépet naturban vagy gyümölccsel?
2011. febr. 5. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!