Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektem sem segít semmit a...

Nektem sem segít semmit a férjetek?

Figyelt kérdés
Minden nap én vagyok a gyerekkel éjjel nappal. Ő éjszakára altatót vesz be, hogy rendesen tudjon aludni. Minden reggel 11-ig alszik mivel saját cége van akkor megy be mikor akar. Hétvégén pedig tv-t néz. Nekem karikásak a szemeim a gyerek 6x kel fel egy éjszaka, reggel 5:30-kor ébred. Napközbe nem alszik csak egy fél órát. Emelett még mosok, mosagotok, takarítok. Egy poharat nem rak el magaután. Ha szólok, hogy vegye el a gyereket akkor közli, hogy jaj most éppen enni akartam vagy pihenni. Mindig van valami. Este ha éppen van kedve elmegy kikapcsolódni. Neki semmiben nem változott az élete, nem veszi ki a részét semmiből. Én meg már álva elalszok. Most éppen alszik a gyerek azért tudtam 5 percre feljönni. Most 3 napja nem beszélek vele, mert túl feszült vagyok a fáradtságtól és összevesztünk, mivel közölte, hogy jövőhéten 4 napra elutazna Párizsba a két nagyfiával(17 és 19 évesek), hogy nyaraljon is egy kicsit. Nállatok is hasonló a helyzet?
2009. júl. 10. 10:34
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy ha kérek valamit, pl. mosogasson el. A válasz jó majd mindjárt. Kipróbáltam 2 napig ált a mosogatóban a cucc, végül elmosogattam.
2009. júl. 10. 10:38
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Hát nálunk abszolút nem ilyen a helyzet, igaz van hogy nekem is szólnom kell, de szerintem ez férfi adottság. Üljetek le beszélni mert ki fogsz dőlni a sorból, ez így nem mehet tovább. Nekem sem mosogat el a férjem, meg ilyenek, de a gyerekre mindig van ideje. A babád is érzi ha nincs rendben köztetek valami, ne is csodáld ha nyűgös, nem akar aludni meg ilyenek.
2009. júl. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Ne haragudj a kérdésért, de akarta ő ezt a babát? Az én párom sem tud sokat segíteni, de legalább próbál és ha megkérem, hogy foglalkozzon kicsit a lányunkkal, örömmel teszi, még ha hulla fáradt is. Keveset vannak együtt, mert ugye dolgozik a párom, hétvégén pedig a házunkat csinálja, de azért szán a lányára időt. A párod pedig, hogy gyakorlatilag akkor megy be dolgozni, amikor akar és így sem... Nem irigyellek!
2009. júl. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Fogd a baba és a te motyódat és menj el a szüleidhez, ha van rá lehetőséged. Nem tudsz szülői segítséget kérni semmiben? Barátnő vagy tesó nem tud vigyázni ott nálatok rá, amíg te alszol egy kicsit?

Kikapcsolódás nélkül nem megy a gyermekgondozás, tapasztalatból tudom. Ilyen pasival meg el kell beszélgetni, majd ha nem reagál, akkor keresni kell másikat, hiszen boldogtalan vagy mellette. Te sem vagy fontos neki és a baba sem, csak maga. Ez később rosszabb lesz, még most találj ki valamit!

2009. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem nem ilyen az én férjem,és ez szerintem nem normális dolog már ne haragudjál.Én kerek perec kijelentettem,hogy igenis egy 2,5 éves és egy 5 hónapos baba mellett van amit megtudok csinálni van amit nem,Porszívózás felmosás (minden nap)Vasalás már van mikor este 11-kor csinálom mikor alszanak a picurok de kaja csak gyors van vagy segít mikor haza jön 4 kor elkezdi csinálni vagy leviszi őket a játszóra és én addig csinálom a dolgom (nagyon nagy segítség)Fürdetni is közösen fürdetjük öket én fürdetem de már ő öltözteti őket.A picit én altatom a nagyot már ő.De ezeket már mondani se kell.Mondd meg neki mert nem vagy "anyarabszolga" neked is kell egy kis segítség.Nem vagy remélem superwomen.
2009. júl. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ő volt az aki 4 hónapig győzködött, hogy gyereket szeretne, és most is mondogatja, hoyg majd a második reméli lány lesz. Hát nem lesz második, mert kicsinálom magam. Részéről kifújt annyi, hogy 5 percre felveszi pár puszit ad neki és utána lerakja ahova tudja, ha a gyerek sír nekem szól. És innentől kezdve újból tv nézés.
2009. júl. 10. 10:44
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi megbeszéltük a párommal, hogy ha fáradt vagyok napközben, átveszi a gyereket. Sokszor élek ezzel a lehetőséggel, és cserébe ő elmehet motorozni. Persze ha kimerült vagyok könnyen kiborulok,és veszekszünk.
2009. júl. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Végülis elmehetnék anyámékhoz, csak amióta elköltöztem tőllük a házukban található kutyák száma megsokszorozódott az elmúlt két évben és már 4 kutya rohangál odabent. Így nehézkes lenne a mocorgás a picivel de pár napra megoldható lenne.
2009. júl. 10. 10:49
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon furán viselkedik.....

Nálunk máshogy vannak a dolgok. A férjem mindent magcsinál, amire van ideje. Elejétől fogva pelenkáz/fürdet/etet. Nagyon sokat dolgozik(2 munkahely), de emellett füvet nyír, fát vág/hoz be, kertet rendez. Este mosogat, ha kell felsöpör, felmos. 1,5 éve Karácsony előtt céges vacsin voltam kolléganőimmel, mire hazaértem, megpucolta az ablakokat. Mosógépet is elindítja.

Vasalni viszont utál!:-)

Ha fodrászhoz megyek, ráhagyhatom a gyerkőcöt, mert mindent megcsinál, amit kell.

Múltkor elvitt éjszakai fürdőzésre(Anyum vigyázott addig az alvó Babóra).

Tudom, ez is ritka, de szerencsére előfordul!

Szeret egyáltalán a férjed? A Babát szereti? Beszélgess el vele, szerintem!

2009. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanilyen cipőben vagyok, csak nekem két csemetém van, mindkettő másfél év alatti, és még azt is hallgatnom kell, amikor hazajön, hogy ő dolgozik, én meg nem csinálok semmit. Észre sem veszi, hogy amikor ő egész nap a tévé előtt ül, én alig tudom beosztani az időmet, hogy legyen ebéd, a gyerekek el legyenek látva, ki legyen takarítva, stb-stb. Tök átérzem a helyzeted, mert én ugyanebbe vagyok.
2009. júl. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!