Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én gyerkeim alszanak...

Csak az én gyerkeim alszanak éjszaka 4 hónapos koruk óta?

Figyelt kérdés
Egyfolytában azt olvasom, hogy egyszer, kétszer, háromszor kelti a kicsi az anyját éjszaka még 7-8-9 hónapos korban is. A reakció pedig az, hogy hát igen a babák már csak ilyenek, szükségük van rá, biztosan így jó nekik. Akkor az én gyerekeimmel van a gond? Ők miért nem éhesek/voltak éhesek éjszaka? Nekik akkor most nagyon rossz, hogy egész éjjel alszanak? Mert, ha valaki azt válaszolja, hogy hát bizony jó volna megtanítani így vagy úgy azt a gyereket arra, hogy éjjel aludjon, akkor le van hurrogva.
2009. júl. 8. 14:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Az én babám kb. 1,5 hónapos kora óta egy héten egyre több napon aludta át az éjszakát. Most 3 hónapos napközben is alszik 2-3 órát (mint most), és aztán este hál istennek eddig simán elaludt pár perc ringatás után.
2009. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobbik lányom már másfél hónaposan átaludta az éjszakát úgy, hogy 7-kor leraktuk és másnap reggel fél 7-ig aludt. 4 hónaposan ez úgy nézett ki, hogy 7-kor leraktuk és másnap reggel fél 9-ig aludt. 15 hónaposan 7-kor leraktuk és másnap reggel fél 10-kor alig bírtam kiimádkozni az ágyból. Emelett napközben egyszer aludt, ebéd után kb. 2 órát. Most 4 éves és örülök, ha fél 10-kor az ágyba tudom parancsolni, másnap meg az ovi miatt 7-kor keltem. Kisebbik lányom most 7 hónapos, voltak időszakok amikor átaludta az éjszakát, de mostanában egyszer felkel és ilyenkor csak iszik, enni már nem kér. Őt este 8-kor tesszük le és reggel 7-nél tovább akkor sem alszik, ha felébredt éjszaka. Jah, és a kisebbik sokkal súlyosabb mint a nagyobb volt ilyenkor, szóval nem függ össze a súllyal az éjszakai evés-ivás. Egyszerűen minden gyerek más, mi mindkettőnél ugyanazokat a módszereket alkalmaztuk, mégis eltérőek az alvási szokásaik.
2009. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Hát örülj neki! Minden baba más...az enyém lehet 8 hónapos létére még felsír, de 6 hónaposan már mászott. A tied 4 hónaposan átalussza, de csak 9 hósan mászik. (csak egy légből kapott példa) Felesleges hasonlítgatni. Te sem vagy olyan mint a szomszéd nők. Vagy hasonlítsunk össze téged is? Miért van az, hogy Ő elmosogat 2-re, te meg este? (ez is légből kapott). Szóval béna a kérdés, bocsi.
2009. júl. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%
Attól hogy a Te kölköd még felkel nem vagy fa.sza csaj, csak mákos, legyen a tiednek is 5 foga fél éves korára és sikítson álmában, na akkor próbálhatod tanítgatni aluszkálni,nagyokos banda.
2009. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Akkor nagy mákom van, hogy mind a három ilyen. Hálát adok érte! Persze nem arról van szó, hogy még soha nem ébredtek fel. Ha betegek, ha nő a foguk, ha fáraszó napjuk volt vagy rosszat álmodtak felkelnek Ők is, de nem szokásuk.

Egyébként szívesen segítek bárkinek, ha szeretné, hogy a kölke átaludja az éjszakát, mert nem gondolom, hogy egy csecsemőre kellene bízni, hogy döntsön, alszik-e éjjel vagy nem. Hiszen még kicsi. Ezért nem értem, azt sem pl., hogy hogyan közli ilyen egyértelműen, hogy csak inni kér vagy enni is.

Ahogy meg kell tanítani kanállal enni és beszélni, meg szótfogadni, úgyan úgy kell megtanítani aludni. Biztosan vannak rosszabb alvók is és biztosan van akinek jó úgy, hogy éjjel kelni kell, mintahogy olyan is van akinek a gyereke nem tud kanállal enni vagy szótfogadni.

Nem itélkezem, mindenki úgy neveli a saját gyerekét, ahogy a legjobbnak látja, senkiről nem gondolom, hogy szándékosan rosszat akarna a gyerekének.

Én csak csendben örülök a szerencsémnek és néha filozofálok kicsit.

2009. júl. 8. 16:56
 16/23 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek azoktól, akik mindent megtesznek, hogy a gyermekük kipihenhesse magát éjszaka, de még nem jártak sikerrel.
2009. júl. 8. 18:01
 17/23 anonim ***** válasza:
Én már elég elkeseredett vagyok, mert egyik gyermekem sem alszik jól. A most 10 hós fiam van, hogy 1 hétig végig aludja at éjszakát, majd a következő 2 hétben egy éjjel akár5-6 alkalommal is felébred és hajnalban már köztünk van, csak hogy még pár percet aludni tudjak. Már félek az éjszakáktól. Esetleg lenne pár segítő tanácsod, szívesen fogadom!
2009. júl. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Szivesen segítek, ha tudok, de persze ez eléggé összetett dolog és így csak általánosságban írhatok.

Fontos a nap felépítése, hogy pl. ne legyen túl kimerítő, de fárasztó legyen. Kényes az egyensúly és gyerekenként más. Az biztos, hogy a nap vége felé nyugis dolgokkal kell foglalkozni. Életkortól is függ, de ha hagyunk időt felkészülni a lefekvésre valamilyen tevékenységgel, az is segít. Nálunk a nagyobban úgy készülnek, hogy isznak, wc-re mennek mesekönyvet választanak.

Ha egy gyerek már átaludta az éjszakát, akkor biztos, hogy képes rá alap esetben. (Itt nincs szó a fogzásról vagy betegségről.) Szóval az ébredésnek az oka nem az éhség, bár nagy melegben a szomjúság lehet. Sokszor az a baj, hogy a félálomban lévő gyereket megzavarjuk, így nem tud visszaaludni magától. Csak akkor kell odamenni hozzá és csinálni vele valamit, ha a sírása olyan mint nappal és nem éneklő vagy nyöszörgő. Ha muszáj odamenni, akkor is a feladat az lenne, hogy annélkül, hogy kivesszük, az ágyában nyugtassuk meg, halk szavakkal simogatással. Ha tarthatatlan a helyzet, akkor ki lehet venni, de ha megnyugszik le kellene tenni, hogy az ágyában aludhasson tovább. Szerintem nem baj, ha hajnalban a szülők ágyában alszik még egy kicsit, de éjjel mindenkinek jobb, ha a saját ágyában van. Nagyobb gyerekekkel könnyebb, mert lehet bezsélgetni velük, arról, hogy miért fontos az alvás, és hogy mit kell tenni, ha esetleg éjszaka felébrednek.

Egyenlőre ennyi. Ha van konkrét kérdésed, írj priviben. Sok sikert és kitartást.

2009. júl. 8. 21:38
 19/23 A kérdező kommentje:

És még valami a 16:03-nak. Ha az én gyermekem sikit a fogzási fájdalomtól, akkor fájdalomcsillapitót adok neki.

Ördögien gonosz és ravasz vagyok, ugye? Szegény gyerek!

2009. júl. 9. 05:17
 20/23 anonim ***** válasza:
16:03-as : Dologel, Panadol bébi, Viburcol kombinációra alig nyugvó gyereknek mit tudsz még adni? Te kis csodaanyuka! Szívesen meghívnálak magunkhoz mint dadust hogy tégy csodát.
2009. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!