Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallgattok a védőnőtökre,...

Hallgattok a védőnőtökre, vagy inkább a szülőkre?

Figyelt kérdés
Nálunk van hogy homlokegyenest mást mond a védőnő mint anyukám, igaz én inkább anyura hallgatok, felnevelt minket, ért is a babákhoz. Ti is így vagytok ezzel? Vagy inkább a védőnőre hallgattok?
2009. júl. 7. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
engem nem érdekel a védőnő egyáltalán.
2009. júl. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom a legjobban, anyám miket hibázott.Meghát az évtizedekkel azelőtt volt, másképp emlékszik dolgokra.

A védőnőm maga is fiatal anyuka és nagyon jófej.

2009. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez változó, konkrét példa kéne. Nálunk nagyon normális a védőnő, bár sokszor nem hallgattam rá, végül kiderült, hogy mégis igaza volt. A nagyszülők meg a régi elavult nézeteket vallják. Pl. anyukám már teljesen ki van attól borulva, hogy az 1 éves gyerekemet még mindig szoptatom. Persze sok jó tanácsot kaptam tőle is, de nem mindenben adok neki igazat.
2009. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Meghallgatom mindkettőt, "négyzetgyököt" vonok és aszerint csinálom...:)
2009. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meghallgatok mindenkit, aztán én eldöntöm, hogy nelünk mi a jó. Nem vagyunk egyformák. Ami az egyik babánál bejön, a másiknál már nem biztos! Plusz én azt vettem észre, hogy az anyukám, vagy akár anyósom is nagyon sok mindent nem tud, nem ismer. Ma a sok könyv és a net is rengeteg információt tartalmaz. Van, hogy mondom nekik a dolgokat, ami nekünk természetes, ők meg csak lesnek rám, hogy ők akkor még ilyenről nem is hallottak. (konkrét példa a nyákdugó, nem tudták, hogy mi az). :)
2009. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nálunk fiatal a védőnő és nem ad "régi" tanácsokat. Viszont az anyósom annál inkább. Vegyél mély levegőt, figyelmesen hallgass végig mindenkit; "szemezgesd" ki a jó kis infokat és végül: hallgass az ösztöneidre!! az én babámra sem lehet "ráhúzni" minden tankönyvi példát , pl. 3-4 óránkénti etetés; mert van hogy 2 óránként felsír és szopizni szeretne ; aztán utána 3-4 órát is alszik.

2009. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez nálunk érdekesen működik: a védőnő állandóan próbálja rám erőltetni azt amit a könyvekből megtanult, pedig nem idős, igaz már nagyok a gyerekei. Anyukám pedig egyrészt egészségügyis, másrészt mind a mai napig gyerekekkel foglalkozik, és néha már csak a gondolatok keveregnek a fejemben hogyan is volna jó...
2009. júl. 7. 11:52
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szelektálok.Mindekét oldal mondott már hasznos és kevésbé hasznos dolgokat is!

A mi védőnőnk is anyuka,tehát nem csupán a "tankönyvből" adja a tanácsokat,de nem mindenben értettem vele egyet.( konkrétan a hozzátáplálásról van szó )

Édesanyám nagyon jó fej,fiatal nagymama na de ő sem tudhat mindent és mikor én csecsemő voltam,egészen más szokásokat,elveket követtek.

2009. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm védőnő. Ő mesélte, hogy elment a kolléganője szülni, és mikor meglátogatta, mondta is neki a friss anyuka, mennyivel másabb anyaként látni, tapasztalni dolgokat, mint tanácsokat osztani védőnőként. A szoptatásról is teljesen megváltozott a véleménye, a saját bőrén tapasztalta, hogy hát igen... van amikor nem egyszerűen csak ömlik a tej, hiába tudta elméletben a praktikákat.
2009. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én védönőm nemigazán foglakozik velünk 2 hónapja nem is láttam,de nem szorulok rá,van egy nagyon jó anyukám,aki mindenben segit ha kérem!
2009. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!