Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire hallgattok az "öregek...

Mennyire hallgattok az "öregek" tanácsára baba ügyben?

Figyelt kérdés

Anyukám nem hagy békén, hogy miért nem adok néha teát a babámnak (3 hetes és kizárólag anyatejet kap). Szerinte amikor sír, akkor úgy kiszárad a torka, hogy kell neki gyenge teát adni, nem elég az anyatej, amúgy is nekem zsíros a tejem és az nem oltja a szomját. Erre azt mondtam, hogy én úgy tudom, neki még olyan pici a gyomra, hogy nem szabad hogy teával teljen el, mert akkor nem eszik elég anyatejet, az anyatej amúgy is olyan összetételű, hogy nem fog szomjazni.


A másik, hogy sokat csuklik és hogy régen egy csepp citromot adtak ilyenkor a babának és el is múlt azonnal. Én ezt pedig úgy tudom, hogy a citrom amúgy is tilos még ilyen kicsi korban mert allergizálhat, és nem a citromtól múlt el a csuklás, hanem a nyeléstől, szóval bármit cseppentettek volna régen, a lényeg, hogy nyeljen egyet és elmúlik, tehát ha cicire rakom egy percre, az is jó neki (bár őket nem zavarja a csuklás).


Ha sír a kis drágám, én mindig bemegyek hozzá, nem hagyom, hogy hosszú percekig sírjon. Ezzel is elrontom, mert ők már ilyenkor is nagyon rafináltak(!) és nem szabad elkényeztetni. Én ezzel sem értek egyet, mert néha elég csak, ha beszélek hozzá, megnyugtatom és alszik is tovább. Olyan picike még, hogy lehetne már rafinált? Ezeken teljesen kivagyok és sajnos mindennapos ez miatt a veszekedés, mert én vagyok az okoska, ő meg két gyereket már felnevelt.


Nem akarok okoskodni és a legjobbat szeretném a babámnak. Kinek van igaza?


2010. okt. 1. 20:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Neked!
2010. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
egy újszülött baba nem rafinált,nem tud még manipulálni.ha sír,azt okkal teszi.éhes,szomjas,tele a pelenka, fázik, melege van,fáj valamije,anyahiány van.Én nem hallgatok senkire,csak magamra.természetesen tanácsot meghallgatok, aztán eldöntöm, de nekem ne mondja meg senki, hogy hogy neveljem a gyermekem.Én soha nem hagytam sírni,már egy éves elmúlt, de egyedül alszik el a saját ágyában, nem lett elkapatva azzal,hogy bementem ha sírt.Ha csuklott, én is cicire tettem,ivott elmúlt.fél éves koráig nem evett és ivott mást,csak anyatejet.persze ha 40 fok lett volna, és már lett volna 3-4 hónapos lehet kapott volna inni, de nem teát,hanem vizet.úgyhogy csak az ösztöneidre hallgass, és bólogass a jó tanácsokra.
2010. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is: Te vagy az anyukája, az lesz amit akarsz! Ezt jobb ha minden rokon/barát/szomszéd megjegyzi már az elején különebn sosem hagynak békén.

Nekem csontra ugyanezeket a tanácsokat osztogatták többen is, mint neked :) De én mindenkit annyit mondtam: köszi, de én nem így szoktam.

Udvariasan le kell kezelni, ha valamit nem úgy szeretnél mint ahogyan mondják.


Én amúgyis utálom amikor kérdés nélkül adnak tanácsot. Anyuékat imádom, rengeteget vagyunk velük/náluk a két hós fiacskámmal de nekik is már az elején megmondtam (és egyet is értettek vele), ha valamit nem tudok, vagy nincs ötletem, úgyis kérdezni fogok...ha nem kérdezek, akkor nincs szükségem tanácsra.

Apósomék már nehezebbek, őnekik ezt így "nem volt pofám" megmondani, mivel velük azért nem annyira közvetlen a viszony, de nekik csak annyit mondok hogy köszi de én nem így gondolom.

2010. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Neked! Én pont úgy csinálnám és csináltam is ahogyan te. Ő még annyira picike, nem tudod elkapatni. Szüksége van rád és ha kellesz legyél ott. Nem rafinált csak megszületett erre a világra ami teljesen idegen a számára és csak te vagy neki akire számíthat. Ne is hagyd még egyedül, eljön annak is az ideje.

7 hós kislány anyukája

2010. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

En meg csak 36 hetes terhes vagyok elso babaval es Anyosomat varom segitsegkent, ha megerkezik hozzank a Pici.

En azt mondom, hogy te vagy az Edesanyja a Kicsidnek. Te tudod, hogy mi neki a legjobb. Meg lehet hallgatni megha idegesit is, aztan ugyis azt csinalsz amit akarsz. Szerintem ezt Anyudnak is meg kellene ertenie vagy valahogy elmagyarazni es megkerdezni neki valyon ki szolt abba bele, hogy veletek mit csinalt? Mellesleg 2 gyerek az meg nem tapasztalat - azokhoz kepest akiknek pl. 4 van! En biztos nem adnek neki citromot mert csuklik. Pont ezen gondolkodtam, hogy mit csinaljak ha az en kicsim is sokat fog csuklani mert a pocakban sokszor elofordul vele. A csuklas pedig nem mas mint rekeszizom gorcs amit valoban a nyeles allithat meg. Nem a citrom!

Szerintem olyan 5 honap az amikor mar tudatosan csinalhatnak a picik dolgokat nem 3 hetesen!

Vannak babateak. En ugy gondolom, hogy azt kiprobalnam gyengen, csak a folyadek kedveert.

2010. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

20.48 vagyok

csuklásnál én is cicire teszem, ha sír én sem hagyom sírni, teát én is csak a köménymagosat adtam neki hasfájásra, vizet meg kizárólag 35 fokban júliusban, augusztusban.

Pont tegnapelőtt este voltak itt anyósék és nem hagytak békén ezzel a teázással meg vízzel, de megmondtam nekik hogy kizárólag anyatejes és ezen nem szeretnék változtatni.Ennyi.

2010. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
ööö...szóval az első 20.48-cas :)
2010. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

ó,és ez még csak a kezdet.majd jönnek,hogy miért nem adsz már pörköltet meg tejbedarát,csokit a gyereknek....

tea-nálam eleve kizárt!most 3,5hónaposan adtam először teát a 2.babámnak,de az is nagyon kevés(kb fél deci)mert nem tudott kakilni.A nagyobbik fiam csak akkor kapott + folyadékot az anyatej mellé,mikor már jól benne voltunk a főzelékezésben,és bejött a nagy meleg.Olyan 7hónapos lehetett.

Citrom-ez akkora baromság(legalábbis szerintem)ha már nagyon régóta csuklik,inkább cicire teszem,minthogy citromozzam.De ez is nézőpont kérdése.

elkényeztetés:na ezzel lehet vigyázni,én is úgy véltem hogy egy pici babát nem lehet elkapatni,na a nagy fiam az élő példa :-) ő nagyon hasfájós volt,és mindaféle' első gyermek szinte az első 3hónapot kézben töltötte.most a kicsivel okosabb vagyok,ő is hasfájós volt,de fele annyit nem kapkodtam föl.inkább azért mert nehogy felkiabálja a nagyot.

tanácsom annyi lenne:engedd el a füled mellett.bólogass,és mond azt,hogy ő a te gyermeked,te tudod mi jó neki,és majd te is fel fogod nevelni :-)

2010. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én ilyen kor mikor az öregek osztották az észt én csak hallgattam és bólogattam aztán nem csináltam meg kivéve egyszer mikor a csuklásra narancslevet adtunk (anyukám mondta hogy biztos olyat ettem amitől fáj a hasa), szegény gyereket úgy csikarta hogy egész nap ordított, aztán másnap én is csak tejet ittam reggel és ittam rá egy pohár narancslevet már tudtam miért ordított a gyerek. Azután nem nagyon foglalkoztam az okos tanácsokkal. Másik jó sztori a fiam hasfájós volt és anyukám kitalálta ( 2 lány gyerek és 3 lány unoka után )hogy biztos a kukija fáj és vigyem orvoshoz persze én nem vittem és én voltam a rossz.

Az igaz hogy felneveltek 1-2-3 gyereket legalább 20 évvel ezelőtt, csak azt felejtik el, hogy azóta nagyon sok minden megváltozott.

2010. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%
Nincs senkinek sem igaza, illetve mindkettőtöknek az van. Egyik megoldás sem feltétlenül jobb a másiknál, ugyanis nincs két egyforma gyerek. Anyukád is a legjobbat akarja az unokának, meg persze te is a gyermekednek de ő ugye csak azt tudja mondani ami akkor a norma volt, amikor ő szült, te meg úgy csinálnád, ahogy mostanában szokás. Annyi a lényeg, hogy ne akarjátok a nézeteiteket egymásra eröltetni. Próbálj leülni anyukáddal beszélni erről. Mondd el neki, hogy a gyereknek sokkal rosszabb ha veszekedni hall benneteket, mintha a modern normák szerint neveled a gyerekedet.
2010. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!