Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire hallgattok az "öregek...

Mennyire hallgattok az "öregek" tanácsára baba ügyben?

Figyelt kérdés

Anyukám nem hagy békén, hogy miért nem adok néha teát a babámnak (3 hetes és kizárólag anyatejet kap). Szerinte amikor sír, akkor úgy kiszárad a torka, hogy kell neki gyenge teát adni, nem elég az anyatej, amúgy is nekem zsíros a tejem és az nem oltja a szomját. Erre azt mondtam, hogy én úgy tudom, neki még olyan pici a gyomra, hogy nem szabad hogy teával teljen el, mert akkor nem eszik elég anyatejet, az anyatej amúgy is olyan összetételű, hogy nem fog szomjazni.


A másik, hogy sokat csuklik és hogy régen egy csepp citromot adtak ilyenkor a babának és el is múlt azonnal. Én ezt pedig úgy tudom, hogy a citrom amúgy is tilos még ilyen kicsi korban mert allergizálhat, és nem a citromtól múlt el a csuklás, hanem a nyeléstől, szóval bármit cseppentettek volna régen, a lényeg, hogy nyeljen egyet és elmúlik, tehát ha cicire rakom egy percre, az is jó neki (bár őket nem zavarja a csuklás).


Ha sír a kis drágám, én mindig bemegyek hozzá, nem hagyom, hogy hosszú percekig sírjon. Ezzel is elrontom, mert ők már ilyenkor is nagyon rafináltak(!) és nem szabad elkényeztetni. Én ezzel sem értek egyet, mert néha elég csak, ha beszélek hozzá, megnyugtatom és alszik is tovább. Olyan picike még, hogy lehetne már rafinált? Ezeken teljesen kivagyok és sajnos mindennapos ez miatt a veszekedés, mert én vagyok az okoska, ő meg két gyereket már felnevelt.


Nem akarok okoskodni és a legjobbat szeretném a babámnak. Kinek van igaza?


2010. okt. 1. 20:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad. Te vagy a pici babád anyukája. Hallgasd meg a tanácsokat, aztán tegyél mindent úgy, ahogy neked és a babádnak jó.

Anyatejen és rajtad kívül senkire és semmire nincsen szüksége a picidnek.

2010. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az én rokonságom is mond olyanokat, hogy a fülem kettéáll, de lesz@rom amúgy a sok hülyeségüket. Néha csodálkozom hogy én magam, a férjem hogy élhettük túl a gyerekkort olyan baromságokat mondanak :((((((((((((
2010. okt. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%
az sem véletlen hogy annyi selejtes, begyepesedett öreg van manapság....
2010. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A gyerekem fulladt (asztmás) és szalonnát akartak rakni anyósomék a mellkasára. Mert attól majd elmúlik. És ez csak egy a sok bölcs tanács közül.
2010. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

én csak magamra hallgatok.

persze anyósék próbáltak "segíteni" de csak az ideget kaptam :( anyámmal szerencsém van ,mert ő úgy van vele, h magamnak szültem a gyereket, az én "felellősségem" persze ő örül a legjobban ha felhívom tanácsért :) és segít is amiben tud, de fölöslegesen nem szól bele :)

én forralt vizet már elég hamar adtam a fiamnak ,mert nyáron 10000fokban szegény úgy izzadt, h kellett. ha csuklott (naponta többször) én hagytam, majd abbahagyja, őt még nem zavarja. ha sírt arra is megvolt a saját módszer odakuporodtam mellé és magyaráztam az élet nagy dolgait. nem kapattam el azzal h egyből felkapkodtam ,de ott voltam mellette, érezte az illatom, hallotta a hangom...

anyudéknak kéne megérteni, h az állandó ezt kéne csinálni, azt úgy csináld... dologgal csak vita van :( ami nem jó senkinek :(

2010. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok.

Szalonnát szegény gyerek mellkasára, ezen nagyon jót nevettem :) Régen is hülyítették egymást az emberek, ma talán annyiból jobb, hogy több helyen utána lehet nézni és több embertől tanácsot kérni. A babák elaltatására pl. használták a pálinkás kenyeret meg mákteát is, a papámék falujában volt is mákteás tragédia, mert túl erőset adtak a picinek.

2010. okt. 1. 21:41
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szalonnáról ugyan még nem hallottam, de sertészsírt valóban lehet használni köhögésre és valóban hatásos is! Nem mindig hülyék azok az öregek ám!!!!! Csak manapság más nézetek szerint nevelünk gyereket és más élelmiszerekkel gazdálkodunk. Szóval vannak azért megfogadandó tanácsok, csak ki kell válogatni azt ami ma is használható. Ennek ellenére a kérdésben szereplő kérdésekre továbbra is az a válaszom, hogy a kérdezőnek van igaza. Ezeket én is így csinálnám.
2010. okt. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelműen Neked van igazad, bár biztos anyukád is jót akar.

1. bőven elég az anyatej. Úgy alkotta meg a természet, h. ami először kiürül, vizes, szomjoltó tej. Nem kell a tea.

2. a citromot azért adták régen, mert a savanyú íztől meglepődik, megijed a baba, így "elfelejt" csuklani. Egyszer anyósom kipróbálta a gyereken, hát ő csuklott tovább, csak előbb nagyon mérgesen nézett anyósra. Rólam nem is beszélve...

3. csecsemőkorban a legfontosabb a bizalom kialakulása. Ha sír, baja van, foglakozni kell vele, csak így tanulja meg, h. megbízhat benned és a világ nem ellenséges. Én sosem hagytam sírni.


Beszélgess el anyukáddal arról, hogy bár tudod, h. ő jót akar és értékeled ezt, de a TE gyermekedről van szó, itt Neked kell meghoznod a döntéseket...

2010. okt. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

neked van igazad, a bölcs öregek tanácsát csak akkor kell elfogadni, ha ésszerűnek látszik. nekem anyósom segített egy dologban, mégpedig a tanácsára későn fél 10-kor fürdettük a lányunkat, 10 körül szopott, és éjjel, ha sírt, nem etettem meg azonnal, próbáltam visszaaltani cumival. így 2 hónapos korában már este 10-től hajnal 3-4-ig aludt. persze aztán ez az idő kitolódott, és most már jóval korábban fürdetjük és fektetjük, de ez azért jó ötlet volt.

egyébként az anyukám és az anyósom is azt csinálja, amit mondok, de hagyom, hogy néha kisebb dolgokban eltérjenek. így minap arra értem haza a hivatalos ügyek intézéséből, hogy a 8 hónapos lányom ül a konyhaasztalon, az anyósom eteti a banánnal úgy, hogy a kicsi harapta, majszolta, a nagyik pedig nevették. én eddig ezt nem mertem.

szóval lehetnek jó ötleteik, tanácsaik, de csak módjával szabad elfogadni. az pedig, hogy ők hogyan neveltek, mivel etettek, az akkori kornak biztos megfelelt, a tudomány azóta sokat fejlődött, illetve azóta sajnos gyengült az ember, mint faj immunrendszere, így nem csoda, ha óvatosabbak vagyunk.

beszélj erről anyukáddal, hátha megérti, egyébként meg adj neki valami jó kis feladatot, az leköti a figyelmét:-)

2010. okt. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy a legtöbb "öreg" csak azért hajtogatja a kéretlen tanácsait, mert ebben leli örömét. Én pl. az egyik rokonnak hiába hajtogattam, hogy sűrű a gyerek vére, és az orvos utasítására ébresztem éjjel enni, csak mondogatta, hogy nem szabad ébreszteni. Pár nap múlva simán rácsodálkozott, hogy sűrű a gyerek vére?! Meg sem hallotta előtte, a lényeg az volt, hogy mondhassa.

Vagy terhesen, amikor anyám a literes ásványvizet ki akarta venni a kezemből a boltban, hogy ne cipeljem, 5 hónaposan ő akarta bekötni a cipőmet és az autóból szinte ölben akart kiemelni, mert biztos nehezemre esik. És amikor elmagyaráztam, hogy engem mennyire zavar, hogy nyomorékként kezel, akkor olyanokat beszélt, hogy hát ez felfogás kérdése, meg hogy most már majd biztos én is ilyen segítőkész leszek később a kismamákkal (???)! Nem az volt a lényeg, hogy nekem jobb legyen, hanem, hogy ő jobban érezze magát.

Szerintem a legtöbb tanácsnak ez az indítéka. Mármint azoknak, akik nem fogadnak el semmiféle ellenérvet vagy elutasítást. Ez pedig jó nagy önzőség a részükről.

2010. okt. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!