Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a mostani...

Mit gondoltok a mostani "divatról"?

Figyelt kérdés
Hogy a baba 1 éves koráig nem ihat tejet, glutént sem szabad, fél éves korig csak tápszer/anyatej, stb. Én ezekkel nem értek egyet. Ti mennyire foglalkoztok a mai trendekkel? De pl. azzal sem értek egyet, hogy a babához fel kell kelni éjszaka milliószor. Szerintem kialvatlan lesz és nyűgös a baba is és az anya is. Ha csak nem szükséges a fejlődéséhez(etetés), szerintem nem szabad felkelni. Vagy hogy rögtön fel kell kapni a babát, ha sír. Szerintem ez se jó. Régen nem foglalkoztak ennyit ilyen kérdésekkel. Most miért van ez? Én úgy gondolom már a babáknál el kell kezdeni a nevelést. Régen érdekes módon nem volt ennyi elviselhetetlen gyerek. Most meg tele van velük minden.
2009. júl. 5. 22:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

a hozzátáplálásban igenis kovettem a "divatt", mert ugy gondolom, az elmult 20-30 évben csak rájottek okos dolgokra, és semmibe sem kerul, hátha még jot is thetek vele a gyerkocomnek. Persze nem valmami extrém, olyan enyhe táblázatot figyeltem. Nem kizárt, hogy ujabb 20 év mulva mást fognak mondani...

a válások: igen, sokan átlendulunk a lo másik oldalára, nehéz megtalálni az egyensulyt. néha én is kuzdok vele. de azelott ugy általában nemigen voltak válások, ma meg szinte az a "divat", hogy rogton megfutamodni. aki valoban komolyan gondolja a házasságot, az tesz valamit, aki meg válni akar, az meg fut gyerek ide-vagy oda...

régebben nem voltak a kismamák, anyukák ennyire tájékoztatva. Egyrészt jo, hogy jobban ismerjuk a testunket, hogy mi zajlik le, hogy látjuk az ultrahangot...ezt sem kell tulzásba vinni, de miért ne haladhatnánk a korral? régen a vakbélgyulladásba is belehaltak, ma meg rutinmutét. vagy ezt sem kéne?:)

jo a lehetoség, hogy itthon lehetunk 3 évig, de sajna nekem is vissza kell mennem dolgozni, mert akárhogy is, pénzbol élunk, az meg munka nélkul nincs...

igyekszem a fiamat kezdettol fogva szoktatni, hogy maga is játszon, hogy ne minden pillanatban én legyek a szorakoztatoja...sajnos nem mindig mggy, a fogzsásos idoszakban nagyon nyugi és olyankor nincs mindig szivem...Nem mindent engedek meg neki, de tul sokáig nem bírom hagyni sírni, olyankor mindig keresem az okát. és általában meg is van!!nagyn anyás és ha nagyon keres és bujik, nem kuldom el. de tudja, hogy "néha" dolgom is van és bármit megoldok mellette vagy vihetem bárhova...es hogy nincs el egy gyerek egyedul? egy barátnom 2 gyereke (uaz az anya-apa és ugyanugy csinál mindent) mint ég és a fold, míg a nagyrol alig tudott, a kicsit most annyira alig bírja egyedul hagyni. ugyhogy gyerekfuggo is...

Szerintem valami arangy kozéput lenne a jo. miért ne használhatnánk fel az uj ismereteket is, uj lehetoségeket? csak mértékkel kéne, nem ugy mint sokan...

2009. júl. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

Igazad van!

Én nem is csinálok semmit úgy, ahogyan ma "kéne". Anyukám segít, hogy ő 25 éves hogy csinálta. Nekem megfelel, ahogy felnőttem, és a gyerekemnek is meg fog.

2009. júl. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%

én sem követem a mai divatot, amit a tápszergyártók írtak.

viszont én is felkelnék a babámhoz, ha nagyon sírna éjszaka, de meg se mukkan 6 hetes kora óta este 10 és reggel 8 között. és hát napközben, többet van el magának, mint amennyit szórakoztatni kell. tegnap kipakoltam az egész lakást, mert költözünk jövő hétvégén, és olyan ügyesen elvolt, nézett minket, ahogy pakolásszuk a cuccokat, nagyokat vigyorgott. 3 és fél hónapos, de már most tudja, hogy nem csupán körülötte forog az egész világ (pedig de, csak nem közvetlenül ;D). Én mindent a Suttogó titkai könyv alapján csináltam első gyerekes anyaként muszáj volt valamibe belekapaszkodni, itt pedig egy dolgot tanultam: a babára kell figyelni. A baba tudja, hogy ő mit szeretne. Meg lehet találni az egyensúlyt. Ja, és 3 és fél hónaposan egy kis répába se fog belehalni az anyatej mellett. Bármennyire is jól jönne ez a tápszergyártóknak. Ez az én meglátásom.

2009. júl. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát, ez a tejes dolog tényleg a tápszergyártóktól ered szerintem. És éjszaka jó felkelni, amíg pici a baba. DE ha csak megszokásból kel fel, az nagyon nem jó neki. Nem azt írtam, hogy csak én leszek fáradt, ha éjszaka felkelek, hanem a babám is az lenne. Hány olyan van, aki éjszaka teáztatja a babáját? Az kinek jó, mondjátok már meg?
2009. júl. 6. 11:50
 15/16 anonim ***** válasza:
10:10-es vagyok. igazad van.
2009. júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

bocsi az utolosnak:

mi koze a répának a tápszergyártokhoz?


végul is te is trendet koveted, ha fél évig semmi, csak szopi:)

2009. júl. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!