Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a mostani...

Mit gondoltok a mostani "divatról"?

Figyelt kérdés
Hogy a baba 1 éves koráig nem ihat tejet, glutént sem szabad, fél éves korig csak tápszer/anyatej, stb. Én ezekkel nem értek egyet. Ti mennyire foglalkoztok a mai trendekkel? De pl. azzal sem értek egyet, hogy a babához fel kell kelni éjszaka milliószor. Szerintem kialvatlan lesz és nyűgös a baba is és az anya is. Ha csak nem szükséges a fejlődéséhez(etetés), szerintem nem szabad felkelni. Vagy hogy rögtön fel kell kapni a babát, ha sír. Szerintem ez se jó. Régen nem foglalkoztak ennyit ilyen kérdésekkel. Most miért van ez? Én úgy gondolom már a babáknál el kell kezdeni a nevelést. Régen érdekes módon nem volt ennyi elviselhetetlen gyerek. Most meg tele van velük minden.
2009. júl. 5. 22:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Sajna, most egy olyan világban élünk, ahol mindenki mindenre allergiás, sokkal nagyobb a kockázati tényező, mint régen. (Gondolj bele, régen nem volt ennyi allergiás. Mennyi mindennel mérgezzük magunkat+ ezek a dolgok felhalmozódnak a szervezetünkben,persze,hosszú évek alatt, majd a terhesség alatt szépen adunk belőle a magzatnak is.

Ezért is jobb a fokozott óvatosság az élelmiszerekkel.

2009. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Van ám igazság abban amit mondassz!

De azért a régi hozzáállás se volt túl jó. Valahol a kettő között volna a legjobb és egyébként is gyerekfüggő úgy gondolom. Van amelyik alapból több odafigyelést igényel és van amelyik nem.

2009. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%

Első vagyok

Minél később vezeted be a tejet, glutént stb. annál kisebb az esély, hogy allergiás lesz a babád.

2009. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Neveléssel egyet értek így van! De én a fejlödésben , kutatásban hiszek és igaz is betartom.16 évesen eggyik ismerösöm mindig rosszul lett így korházba került és ott a annyát kérdezték a csecsemö kori táplálásrol . Így vissza menöleg kutatgatnak az orvosok és derülnek ki dologok.
2009. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Elsőnek: Minden szavad szóról-szóra Helyes!! EGYETÉRTEK!!
2009. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Tökéletesen egyetértek veled.Régen az anyukák nem voltak otthon 3 évig,hanem munka mellett kellett ellátni a családot.Nem volt ennyi háztartási gép sem,és nem volt ennyi depressziós anyuka meg allergiás gyerek sem,és válás sem volt ennyi,mert nem értek rá nyavalyogni a nők.A legújabb divat pedig a tápszergyárak érdekét szolgálja.Mellesleg a tápszerek és a bébiételek sokba kerülnek,amit sokan csak nehézségek árán tudnak fedezni.Naponta olvasni,hogy majd egy éves gyerek a tápszereken kivül nem hajlandó mást enni.Mi ebben a korban már szinte mindent ettünk.Sem gyerekkoromban nem voltam beteg,legfeljebb a szokásos járványokat kaptam el,most felnőtt koromban pedig 20 éve nem voltam orvosnál.A gyerekeim sem járnak orvoshoz,mert nem vagyunk betegek.

És ha egy anya nem hagyja magára egy percre sem a babáját,akkor az valóban elviselhetetlen lesz.

2009. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: Akkor nemcsak én gondolkozom így. Teljesen egyetértek veled. A depresszióval kapcsolatban: 1 gyerekes anyukák sírnak, hogy milyen nehéz. Az én anyukám 3 éven belül szült 3 gyereket és rendesen felneveltek minket. És nem nyavalygott. Válások oka is lehet ez. Hogy túl sokat foglalkoznak az anyukák a babával, mert hogy nincs el egyedül. De hát erről csak ők tehetnek.

2009. júl. 5. 22:27
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Hm. Szerintem most jobban odafigyelsz a gyerekekre, mint 10-20 évvel ezelőtt, gondolom, kisgyerekes anyuka lehetsz. Szerintem régen is voltak elviselhetetlen gyerekek. Akár hiszed, akár nem, mionden gyerek más, az én kislányom nem alszik vissza, ha hagyom sirni éjjel, amikor ébred. Felveszem, vállaltam, igenis neki legyen jó, mert én is akkor vagyok nyugodt. Nem szűnök meg az anyukája lenni amikor szüksége van rám, nem hagyom hogy álomba sirja magát, 18 hónapja szoptatom, boldog, nyugodt, kiegyensúlyozott, és nem bánom, hogy ragaszkodó. Nevelem szeretettel, gondoskodással. Nincs elkényeztetve.

A hozzátátplálást illetően nem értek veled egyet.

2009. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
egyetértek a 22:30as válaszolóval.
2009. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

én is, kedves kérdező, miért abból indulsz ki, hogy ez a divat, miért nem abból, hogy a kutatások per pillanat ezt bizonyítják jobbnak, nem azt mondom, hogy ez az egyetlen megoldás, de szerintem ez a természetes, hogy ezeket a kisgyerekeket babusgatjuk, ha kell éjszaka is, régen is felkeltek az anyák, a modern pszichológia hóbortja, vagy divatja vezette be a "hagyjuk sírni a gyereket módszert" és ha jól tudom a mi korosztályunk sok diszlexiása és viselkedészavara is közrejátszott a megbukásában.


Az én személyes véleményem pedog az, hogy mindenki olyan szülő lesz, mint amilyen egyébként a vérmérséklete, ha Te úgy érzed nem kelsz fel, mert fáradt leszel, leleked rajta, ha adsz neki glutént, tejet, miegymást, te szívod meg, ha mégis baja lesz (vagy esetleg a gyerek is). Amúgy én is sok módszert kipróbáltam, de mi úgy érezzük jól magunkat családilag, hogy lógunk a gyereken, velünk alszik egy szobában, de külön ágyban, ha éjjel sír érdekel mi a baja és felkelek vígasztalni, minidg kiderül, hogy van oka, hol egy fogacska, hol, éhes, hol a poci fáj, én szeretem tudni, és próbálok segíteni, ha mással nem hát vígasztalással, fáradt leszek? az vagyok, de a gyerek és én is így érezzük jól magunkat.

2009. júl. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!