Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is irritál, ha a tápot...

Mást is irritál, ha a tápot tápinak mondják?

Figyelt kérdés
Miért kell becézni? Még csak nem is rövidebb! A hideg kiráz tőle!
2012. jún. 9. 18:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%
Én mindig tápszert mondtam, a kislányom is tápszeres volt az elejétől. De ha rövidebben mondanám, akkor én is tápit mondanék, mert tápot az állatok kapnak.
2012. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Én is rosszul vagyok tőle! A babám tápszeréről még sohasem jutott eszembe a disznó meg csirketáp....
2012. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
31%

Igen irritál, főleg, ha egy felnőtt szájából hangzik el egy ilyen "cukiság".


Erről jut eszembe:

Mi sose gügyögtünk a babának (közeli családtag), nem becézgettük a szavakat. Kiskorától kezdve normálisan beszélt, mint egy felnőtt, pedig nem volt jobb képességű a többi babánál. Az ismerős kislány minden kétkerekű járművet brümbrümnek hívott, és tejcsit kért, meg iszikát, ha szomjas volt, meg még volt egy csomó ilyen hülyesége, amit a szülők adtak a szájába. Persze, h butábbnak, fejletlenebbnek tűnik kívülálló szemében olyan gyereknél, aki biciklizni akar és szomjas vagy megkérdezi, van-e még tej.


Ne gügyögjetek a gyereknek, mert csak kitoltok vele, ha újra kell tanulnia a tárgyak normális nevét! Dupla munka neki és nem is következetes!

2012. jún. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Engem a BABÓ kifejezés jobban irritál. :)

Én sem gügyögök a gyereknek, de pl a kutyát magától mondja Vau-Vaunak. De ha sétálunk az utcán, én úgy kérdezem meg tőle, hogy hol a kutyus? Ő meg mutatja, és mondja, hogy vau-vau! :) És a többi állatot is ugyanígy. És sokmindenre kitalált szavakat-kifejezéseket, amiket nem tőlünk hallott, ettől lehet még idétlennek tűnik mások szemében, mert másfél évesen nem tud rendesen beszélni- de én tudom mit akar és nekem csak ez számít. :)

2012. jún. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
78%
De jó Neked hogy ilyeneken van időd gondolkodni..most őszintén nem mindegy Neked hogy egy teljesen idegen hogyan nevezi a tápszert..te tápnak hivod(ami szintén nem szebb,vagy helyesebb a tápi szónál) azt hiszem hogy nagyon sok kérdést kiirhatnál..pl miért mondják szundizásnak az alvást,vagy miért büfizik a gyerek nem böfög vagy pukizik nem fing..szóval kedves kérdező gratulálok hogy ilyen dolgokon fenn tudsz akadni..nyilván nem sok dolgod akad..további jó nyelvészkedést!!
2012. jún. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Talán mert tápot a disznó eszik....
2012. jún. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Kedves 22:25-ös válaszoló! Nincs szerintem igazad! Engem is érdekelt ez, hogy ki hívja a tápszert tápinak, vagy tápnak. Szintén nagyon irritál, ha tápnak hívják, mert úgy, mint az előttem szólóknak, nekem is a disznótáp stb. jut az eszembe róla. Bár igaz, hogy én nem tettem volna fel ezt a kérdést itt, de azért ilyen lekezelő módban nincs jogod válaszolni a kérdezőnek. Jogosan merül fel bárkiben, (főleg a kérdezőben), hogy ki vagy te, hogy így ki mersz osztani valakit? Milyen jogon? Ahhoz képest, hogy azt írtad, hogy biztos nincs más dolga a Kérdezőnek, akkor a többi tizenvalahány embernek sincs, (többek között nekem és neked sem), hisz válaszoltunk a kérdésre?? Én is szókimondó vagyok, de mások lelki világába nem mászok bele ilyen durván, ahogy te! Véleményem szerint előbb gondold meg, amit akarsz írni, mert nagyon megbánthatsz vele másokat! Még így látatlanul is! (Vagy épp azért mered megtenni, mert arc és név nélkül megy? Elgondolkodtató!)
2012. jún. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Bár én mindig tápszert mondok, nem zavar a tápi.
2012. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
17-es! Én erre az oldalra azért járok fel hogy informálodjak mert nekem is van babám! És képzeld el Én tápinak hivom a tápszert és ez rám nézve bántó hogy vki aki esetleg olvasta valahol egy válaszomban hogy tápinak hivom a tápszert ki ir egy ilyen kérdést amivel "leszól" engem meg sok más embert aki igy meri hivni a gyereke kajáját! senkinek semmi köze hozzá ki hogy becéz egy egy szót vagy gügyög vagy nem gügyög! A kérdés volt ledegradáló és ehhez mérten válaszoltam! Te ne akard megmagyarázni nekem hogy mihez van jogom meg mihez nincsen mert amig vkinek joga van ilyen kérdéseket feltenni addig nekem is van jogom ugy válaszolni ahogy akarok! Nem azért válaszolok igy mert "láthatatlan" vagyok és nagy a szám mert ugy sem tudja senki a kilétemet, ha kérdésed van irj priviben nagyon szivesen megadom az elérhetőségeimet és tovább dumálhatunk arrol hogy hogyan nevezzük a tápszert!Vagy elmondhatod a jogaimat!Mert már ezen az oldalon ahhoz sincs jogom hogy tápinak nevezzem nyilvánosan a babám ételét mert valaki nagyon ráér és ebbe bele tud kötni mert számára irritáló!
2012. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Nem irritál,de én tápszernek,vagy pótlásnak nevezem.
2012. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!