Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó ez így? Nem igényli, hogy...

Jó ez így? Nem igényli, hogy szórakoztassam.

Figyelt kérdés
Babám most 3 hónapos. Boldog, vidám baba. Az éjszakát már jó rég óta átalussza, 10től 8ig. Ha ébred reggel, vigyorogva ébred. Átpelenkázom, és berakom a járókába. A járókában elvan egy órát a játszószőnyeggel, sikongat, rugdossa a lelógó akármiket, gügyög, vigyorog magának. Aztán ha megunja, átrakom a hordozóba, ahol egy szál textilpelenkával ismét elvan egy fél óráig. Aztán ha elkezd nyűgösködni, átviszem aludni, ami megtörténik 5 perc alatt, zokszó nélkül. Ha ébred, arra megyek be a szobába, hogy játszik a ráccsal. Nagyon ritkán bügyörgetem, de ha odamegyek hozzá, egyből mosolyog, csapkod a kezével és a lábával, ha meg elmegyek, visszafordul a cuccaihoz. Szégyellem, de gyakorlatilag egész nap a net előtt ülök, kivéve azt az 1-2 órát, ami elmegy házimunkára, vagy pelenkázásra. Baj, hogy nem megyek oda hozzá, ha elvan magának? Sírni se szokott, max. este 6 után, és akkor se sokat. (És főleg azért, mert nincs annyira türelme a szoptatáshoz, mert nem ömlik a szájába a tej.) Nagymamám szerint nincs benne síróka. :D Ő egy rakosgatós gyerek. Nem lesz így túl magának való? :)
2009. júl. 2. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:

szia

örülj neki,h ilyen egyszerű dolgod van.fogadd el,h egy ilyen babád van-a temperamentumát úgysem tudod megváltoztatni.az egy baromság,h egy babával állandóan foglalkozni kell.abban néha jobban elfáradnak.most jól elvan magában,aztán majd úgyis rajtad fog lógni,ha a szeparációs szorongás korszaka eljön.biztos lesz majd olyan terület,ami érdekelni fogja-esetleg énekelj neki,kapcsolj zenét-de ,ha nem sir,nem zavard.hadd fedezze fel a kis világát olyan tempóban,ahogy akarja.ha unatkozik,úgyis jelzi,akkor lehet mondókázni..stb.

érdemes lenne közösségbe vinni,h ott mennyire nézeget más babákat-ha meg inkább magában szeret játszani,az sem baj.nem kell eröltetni..

2009. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó, hogy így elvan egyedül is. :) Valószínűleg kiegyensúlyozott, boldog baba, akinek megvan a kellő biztonságérzete és tudja, hogyha valami baj van, anya egyből jön. Én a fiamat sosem tudtam egyedül hagyni, max. 5 percig szórakoztatja magát, illetve tovább csak akkor, ha ott ülök mellette. Amúgy ő is kiegyensúlyozott és boldog, csak egy örökmozgó, zsivány, huncut kölök! :D Állandóan a nyomában kell lenni, mert mindig megtalálja a számára veszélyes dolgokat és amúgy is folyamatosan szórakoztatni kell, mert hamar ráun arra amit éppen csinál. Nem bánom hogy ilyen, csak éppen mellette a világon semmire nincs időm... :S

Arra azonban figyelj, hogy a babáknak szükségük van arra, hogy valaki foglalkozzon velük. Tehát a babádnak is kell, hogy tanítsd, beszélj hozzá, mert az ide-oda rakosgatástól nem biztos, hogy kellően fejlődik a kis tudata. Félre ne értsd, nem buta gyerek lesz, csak pl. esetleg később fog beszélni. De az is lehet, hogy nemsokára ő fogja igényelni, hogy foglalkozz vele és akkor már nem fogsz annyit internetezni. :)


Boldog babázást!

2009. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen lányok. ha az apja hazaér, délután 5től 10ig folyamatosan csak beszédet hall (mi ilyen dumálósok vagyunk), meg hozzá is inkább úgy beszélek, mintha már értené, amit mondok. (Pl.: Maradj itt egy kicsit, de majd mindjárt visszajövök, csak nézek neked valami ruhát, jó?) próbálom úgy alakítani a dolgokat, hogy igenis kezdetektől tudjon róla, hogy az ő véleménye is számít, attól függetlenül, hogy még most nem tudja kinyilvánítani. Nem zavar, hogy ilyen, még csak azt se mondanám, hogy csendes, mert folyamatosan sikoltozik, jár keze-lába, egyik csörgő, másik csörgő, harmadik csörgő, csak első gyerek, és ahhoz képest, hogy fel voltam arra készülve, hogy egy perc nyugtom se lesz, kb. születése óta úgy folyik az életem, ahogy előtte... Aki találkozik vele, mind azt mondja, hogy ilyen vidám babát nem látott. De azért félhetne is egy-két embertől, de ő válogatás nélkül osztogatja mindenkinek a mosolyokat, meg bárki a kezébe veheti, nem áll ellen. Ezt se tudom, hogy jó-e.
2009. júl. 2. 12:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!nekem is lelkiismeretfurdalásom van mert az 5 hónapos kisfiam mindig is elvolt egyedül,nem igényli,hogy játszam vele,ha álmos én is csak beteszem a kiságyba és már alszik is!Annyi időm van egésznap....,szoktam vele játszani,,de ő inkább elvan magának,mindig felfedez valami újat és leköti magát vele,most pl a lába állandóan a szájában :)

Ezek szerint nem csak én vagyok igy,megnyugodtam!

2009. júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kíváncsi vagyok, hogy milyen felnőttek lesznek ezek a babák. :)
2009. júl. 2. 13:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Szoktál azért játszani vele? Attól, hogy vidám, még szüksége van rád. Most még elvan magában, de igazából mindig ugyanazt csinálja, tehát egy idő után nem tud hova fejlődni. Egy babának is fontos a kontaktus. Nem azt mondom, hogy egész nap tutujgasd, de minden nap iktass be 1-2 órát, amit vele töltesz. Az ember nem azért szül gyereket, mert "tök jó, olyan mintha nem is lenne"... A szülő-gyerek kapcsolatot nagy mértékben befolyásolja az, hogy pici korában hogy viszonyulsz hozzá.
2009. júl. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
13:49, most nem tudom mit értesz játék alatt egy 3 hónapos gyerekkel. mert ha az, hogy eldobja a csörgőt, és én visszaadom neki, és örül neki, akkor igen. Vagy ha rázom előtte a rongyit, akkor igen. Vagy ha vigyorgok, és dörgölöm az orrom a hasához hogy hangosan röhögjön, akkor igen. Szoktam. Amikor az apja itthon van, akkor azért felvesszük a kezünkbe is, inkább úgy értem ezt, hogyha nem veszem fel, az se baj neki. Minden este kivisszük sétálni, azt is végigvigyorogja. De most azt, hogy én egész nap tutjgatnám, olyan nincsen.
2009. júl. 2. 14:04
 8/10 A kérdező kommentje:

még annyit, hogy minden nap csinál valami új dolgot. új prüntyögés, új hangok, ilyesmi. én nem hiszem, hogy nem fejlődik. 3 hónapos, és már kéthónaposan csinálta azt, ami az informed szerint a 3 hónapos babának csinálnia kell. mozgásfejlődésben volt egy picit lemaradva, vannak nála erősebb babák. fejét még csak most kezdte hason könyökölve megtartani. 2 hónapos koráig csak sírt hason.

az, hogy olyan mintha nem is lenne gyerekem, úgy értettem, hogy nem ordít, ha nem vagyok ott, elalvás előtt nem kell vele fél órát járkálni, fürdetéskor nincs egy nyikkanás sem újszülött korától, és úgy anblokk, nagyon nyugodt, és nagyon elvan magának.

2009. júl. 2. 14:09
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!

te az én gyerekemről írtál le mindent!:))a kislányom 4 hós és ugyanilyen temperamentumú gyermek, mint a tiéd. A "suttogó" könyv szerint tipikus kisangyal, aki egy arany gyerek! Ám: most 4 hós korára egy kicsit "megkergült" 1-2 hétre, új szokásokat vett fel, pl. nem marad meg a babakocsiban 2 perc elteltével sír, kiabál. Kislányom pici kora óta egyedül aludt el a kiságyában nappal és este is, na most csak cicin hajlandó. El sem tudtam képzelni, milyen ez, hát most megtudtam. Remélem, átmegy rajta, úgy látom, lassan-lassan javul a helyzet, volt amikor nem aludt egész nap csak össz-vissz 1 órát. Olvasom itt, hogy négy hónaposan kicsit megváltoznak ezek a csöppségek. Bár, az alaptermészetük, vérmérsékletük biztosan nem.

2009. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
na az én gyerekem is suttogós gyerek. és igen, a teszt szerint kisangyal. szépek vagyunk, mondhatom. :D
2009. júl. 2. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!