Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is unatkozik, ti mit...

Más is unatkozik, ti mit csináltok otthon?

Figyelt kérdés

Anyukák! 16 hetes a kisbabám nagyon szeretem, gyönyörű, jó gyerek ( EDDIG).

Viszont én nagyon unatkozom, állandóan egyedül vagyunk, meleg van ,nem lehet kimenni sem.

Ez az első baba, úgy érzem nem tudom még egyszer ezt végig csinálni, pedig 3 gyereket terveztünk.


2009. jún. 27. 12:55
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
92%
Szerintetek a kérdezőnek vagy a bébinek segítetek azzal, ha bántjátok? A könyvajánlat nagyon tetszett! Amikor vannak könyvek, net, nyelvtanulás...? Nem mindenki barátkozós, kereshetsz magadnak új hobbikat is. A baba szerintem jól van, de készítettél már róla albumot, vagy kipróbáltátok már a baba-mama jógát? Kertetek is biztos van... van benne hinta vagy medence? ...
2009. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
Készítettem róla albumot, filmet is! A könyvet mindenképp megnézem. Most fogunk beszerezni medencét.
2009. jún. 27. 14:22
 23/48 A kérdező kommentje:
És jelentkeztem főiskolára is! Valamint ha lesz annyi idős, szeretném baba angolra tanítani.
2009. jún. 27. 14:24
 24/48 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező.Ne foglalkozz azokkal akik számodra bántó dolgokat írnak.Mostanában elég sok ilyen válaszoló van(sajnos). Én is vagyok hasonló helyzetben,de mindíg elütöm valamivel az időt,mondjuk az én kislányom nem olyan "jó" baba mint a tiéd a leírtak alapján.Rengeteget vagyok vele mert apu keresi a pénzt hogy meglegyen minden és ezért egyedül töltjük napjainkat.Van aki itt ül egész nap,és leköti.Van aki takarít,mos,főz és az köti le. Van aki sétálgat egész nap és sz.rik a lakásra.Én sem vagyok barátkozós tipus ezért csak kettesben vagyunk szinte mindíg.Kivétel ha jön anyukám és a nagymama a picihez. 8évet vártunk rá,szinte már le is mondtunk róla.Naplót vezetek,képeket ragasztgatok bele egy-két megjegyzéssel,csinosítom a kisszobát,recepteket találok ki,a régieket rendezgetem,minden másnap ellátogatok ide,a párom nagy örömére tologatom a bútorokat :) Ha nagyon unatkozol írhatsz emailt,sokak örömére egymásra találunk :)))
2009. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Én nagyon is megértem ezt az érzést, én is átélek néha hasonlót. Ha a baba előtt sok mindennel foglalkoztál, akkor most persze hogy így érzel.

Annyiban hasonló a helyzetünk, hogy én is nemrég költöztem ide, 120 km-re otthonról, valamint szintén nem barátkozom könnyen, tehát nekem is 'csak' a férjem és a fiam van az életemben.

A többi anyuka babás időtöltéseket javasolt neked, én azt mondom, neked most valami olyasmire volna szükséged, ami teljesen más! Ami feltölt, és utána újult erővel veted bele magad az anyai szerepbe.

2009. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a pár megértő hozzászólást!!!
2009. jún. 27. 14:43
 27/48 anonim ***** válasza:
79%
Szia.szerintem te nem unatkozol,hanem magányos vagy,az meg nem ugyanaz.Nem lehet igy egy kis faluban élni.Én is egy ilyenbe lakom,de én itt születtem,de sok a bevándorló kismama,és átérzem milyen rossz lehet nekik,igy én igyekszem barátkozni velük,hogy ne érezzék olyan egyedül magukat.csak ezt tudom ajánlani neked is.próbáld megismerni az ott élő embereket,hátha egy kis kincsre lelsz,és még a kedved is sokkal jobb lesz.SZERINTEM!
2009. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is mondtak pl hogy jo nekem, mert untakozok..........!!!!!!!!!!!!!! En nem az a zsiros haju-kinyult polos anyatipus vagyok, aki begubozik otthon es kesz!

En hetente 2szer-3szor osszejovok a baratnokkel egy-egy kavera (a baba is jon velem, aki 3 honapos), sokat setalunk, a haz mindig tiszta, naponta 1 valamit takaritok, ma pl a furdot es a konyhat.

A hajam es a sminkem mindig rendben, erre akkor van idom, ha a baba alszik.

Mindenre van idom a baba mellett, rengeteget beszelek hozza, ezt lehet pl vasalas kozben is.

Kulfoldon elek, semmi segitsegem, es baba mellett fogok megint tanulni (levelezon).


Annyi mindent lehet csinalni, pl nyelvet tanulni, filmet nezni, fozocskezni, sutit sutni, setalni a babaval, kirakatot nezni.

Nekem sokszor a tarsasag hianyzik. A ferjemmel megegyeztem, hogy hetente egyszer egy orat elmehetek pl vasarolni vagy fodraszhoz, ilyenkor o vigyaz a babara.

2009. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok egy elhanyagolt anyuka, haj, smink, műköröm mindig rendben.

Szeretek csinosan öltözni, heti 3 nap este 1 óra torna, ilyenkor apa babázik.

2009. jún. 27. 16:21
 30/48 anonim ***** válasza:
78%

Elozo vagyok, jol teszed, adj is magadra! Engem sem erdekel, hogy ki mit mond. A lakas tiszta, kaja van, ha megyek vhoza (legtobbszor a babaval) mindig csinosan.

Szoptatom a babat, idoben haza kell igy erni az etetesre, nem arrol van so, hogy egesz nap lofralok.

Lehet, hogy a tarsasag hianyzik neked? Jojj ossze egyszer-ketszer a baratnokkel, megjobb a mar gyerekes anyukak!

Vagy jelentkezz egy tanfolyamra, en nem bantam meg, igaz sokszor ejszaka tanulok.

2009. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!