Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan megkóstoltatják a...

Sokan megkóstoltatják a tehéntejet 1 éves kor előtt? 10-11 hónaposan?

Figyelt kérdés
Megbántátok? Vagy minden rendben ment? Tényleg érdemes még akkor amíg szopizik is a baba?
2012. máj. 11. 08:25
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
0%

13-as vagyok. Direktbe én sem adok a babámnak tejet, Megkóstoltattam vele, hogy lássam allergiás rá, vagy sem. Kevés az anyatejem, úgy gondolom ennyi belefért. Esetleg ha később már nem lesz elég a tej, nem akkor kell majd kapkodnom, hogy hú mi legyen (hiszen nyilván több nap a bevezetése) hanem akkor már tudom, hogy nincs baja tőle, nyugodtan adhatom neki.

Mellesleg azért mert egy tej 3,5%-os miért lenne muszáj tehéntejnek lennie? Különböző zsírosságú tejek vannak, 1,5 2,8 3,5%-os. Ez is homogénezett, pasztőrözött tej, és NEM tehéntej, már ha megkóstolom is marha nagy különbség van közöttük. Egyébként meg szerintem ez is túlzás, hogy biztosan a tejtől alakulnak ki ezek az allergiák. Inkább szerencsétlen véletlennek mondanám. Egy olyan gyerek is lehet allergiás/ekcémás/veseköves aki nem kapott 1 éves kora előtt tejet. Mivel ezeknek az allergiáknak elég nehéz kideríteni az okát, egyszerűbb ha azt mondják, hogy ez meg ez miatt, mert túl hamar adott neki a szülő. Lehet, hogy ha nem kap 1 éves kora előtt tejet, akkor ugyan úgy kijött volna, csak akkor másra fogják... Persze biztos van olyan eset, amikor tényleg a tej okozza, de szerintem nem feltétlenül.

2012. máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!